Recommended Posts

Witam od niedawna zajmuje się scalpingiem na M5 strategia BB i Rsi Stoch przez parę dni  wszystko było ok ale od jakiegoś czasu ostatnio mam straty rynek odjeżdża mi czasami na dużo pipsow broniąc się zakładałem pozycję co ileś  pipsow o tej samej wielkości co wejście ale ile można to robić niebezpiecznie dla konta i ryzyko nie powrotu. Czy macie jakiś sposób żeby  się jakoś zabezpieczyć pozycję myślałem o Break Even ale nie wiem czy to jest sens co mógłbym zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. A dopiero po ustaleniu przyczyny można szukać rozwiązania. Mało tego, rozwiązań i powodów może być wiele jednocześnie ;)

Jeśli strategia wcześniej działała, a teraz jest gorzej to od razu przychodzi mi do głowy, że nie jest dopracowana. To znaczy, że działa tylko w określonej sytuacji rynkowej (trend / konsolidacja / mała zmienność / duża zmienność). Rynki ewoluują i przechodzą okresowe zmiany. To znaczy, że taki EUR/USD może przez miesiąc chodzić w wąskiej konsolidacji i wtedy Twoja strategia będzie spisywać się świetnie. Nagle wchodzi w trend, zmienność rośnie i robi się gorzej. 

To tylko przykładowy scenariusz.

Natomiast Twoim zadaniem, jako tradera, twórcy i użytkownika danej strategii, jest diagnoza i poszukanie rozwiązania ;)

Scalping na M5 powoduje, że rzadko kiedy zaglądamy na wykres w wyższym interwale, aby zobaczyć co dzieje się na wykresie w perspektywie H4, D1. Może tam tkwi odpowiedź. Szukać, szukać, analizować, działać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadajesz pytania na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Trzeba do nich dojść samodzielnie na podstawie własnych analiz i działań.

To tylko przykłady, nie chcę rzucać konkretów nie znając szczegółów strategii, tego jak zawierasz transakcje itd..

Zwracam jedynie uwagę, że patrząc tylko na M5-M15 często nie mamy pojęcia co dzieje się na wyższych interwałach, w jakim momencie jest rynek - czy zbliża się do długoterminowego wsparcia, czy znajduje się w silnym trendzie, czy jesteśmy na etapie "wyczekiwania" i mozolnej konsolidacji... I nie chodzi o zawieranie transakcji na H4/D1, tylko właśnie zorientowanie się "co się dzieje".

Konsolidacja czy trend - wszystko zależy właśnie od strategii. Na konsolidacjach zazwyczaj gra się łatwiej z uwagi, że kurs porusza się od bandy do bandy - szybko można się zorientować na jakim poziomie sprzedają, na jakim kupują. Ale wszystko jest do czasu, a sama konsola może się też rozszerzać.

Podczas trendu wielu początkujących traderów myśli, że "jak już rośnie mocno 3 godziny, to MUSI spadać" - a rynek nic nie musi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now