szymas

kontno bez swapu poszukiwane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję brokera który oferuje konto o następujących parametrach: brak naliczania swapu oraz innych opłat za przetrzymanie pozycji przez wiele dni, model ecn oraz handel na walutach egzotycznych.

znalazłem takie konto na FXCM ale opinie o tym brokerze skutecznie mnie zniechęciły. zancie może brokera który oferuje takie konto i jest godny zaufania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Będzie nie lada problem, aby spełnić te warunki. Ale może wyjątkowo zacznę od końca.

FXCM jest bankrutem zapożyczonym u 1 czy 2 dużych funduszy. Na skutek serii kar finansowych wpadli w tarapaty i wyprzedają interes do Gain Capital. Być może brytyjska spółka jeszcze działa, ale czy ktoś wiedząc to wszystko chciałby dalej tam inwestować? No i nie był to ECN a Market Maker.

I tutaj przechodzimy do głównego problemu. Znalezienie kont bezswapowych u brokerów ECN jest bardzo trudne. Wynika to z faktu, iż taki broker oferuje warunki rynkowe, a to obejmuje też swapy. Istnieją pewne wyjątki. Są konta non-swap / swap-free ale adresowane są do wyznawców Islamu z uwagi, że pobieranie jakichkolwiek odsetek jest zabronione przez prawo Szariatu. Zanim przyjdzie Ci na myśl oszukać brokera lub przejść na Islam... Nie będzie to takie hop-siup. Jeśli nie zmienisz imienia na Mohammed to szanse są marne.

Strzelam, że Twoim zamysłem był carry trading i zarabianie na swapach przy zahedgowanych pozycjach u dwóch brokerów. Wyjścia są dwa:

1) wspomniana zmiana wiary ;)

2) założenie konta u brokera o wątpliwych regulacjach (Belize lub inne raje podatkowe) i/lub wątpliwej reputacji.

Oczywiście, z punktem 2) wiąże się pewne ryzyko w postaci wypłacalności takiego brokera. No ale taka jest cena "pewnego zysku".

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się