exgood

Intuicyjna gra na Forex.

Recommended Posts

Intuicyjna gra na Forex. Czy ktoś gra na Forex kierując się własnym wyczuciem, bez specjalnego przygotowania ekonomicznego?

Trzeba rozróżnić dwie sprawy, a mianowicie grę intuicyjną czyli na wyczucie bez jasnej strategii oraz grę intuicyjną bez wiedzy ekonomicznej, choć w tym drugim przypadku raczej nie ma to zbytnio sensu...

Tak czy inaczej, jeśli ktoś choć w zarysie nie ma przyjętej jakiejkolwiek strategii, wg mnie ma mniejsze szanse powodzenia. To wprowadza swego rodzaju chaos w tradingu i pod wpływem emocji, nie trzymając się sztywnych reguł, chociażby w zarządzaniu kapitałem, można popełnić sporo kosztownych błędów...

Uważam że grać bez strategii da się i nawet jakoś funkcjonować w chaosie. Jednak bez wiedzy ekonomicznej, czy podstaw rynku ciężko będzie złapać się czego kol wiek.

Dać się da, pewnie. Pytanie z jakim efektem. Jeśli robisz coś nie do końca przemyślanie to trudno tu mówić o profesjonaliźmie inwestycyjnym, który to powinien być dążeniem wszystkich inwestorów.

Pozwolę sobie wtrącić Panowie iż tak naprawdę, każda mądra książka na ten temat.. każdy uczony człek... chcący coś na temat tego rynku przekazać... i tak stwierdza iż jest to maszyna na tyle ogromna i nieprzewidywalna iż jedyny rachunek jaki można tu postawić to rachunek prawdopodobieństwa... czy więc nie jest tak iż przygotowanie "zaawansowane" czy tylko "podstawowe" i tak tylko prawdopodobnie przyniesie pożądany efekt.

Chciałem zapytać o jakim "przygotowaniu ekonomicznym" tu mowa? Czy pisząc to autor, a potem Raposo mieli na myśli studia ekonomiczne? Chyba nie...

Co to znaczy "podstawy rynku"?

Wiedzę niekoniecznie zdobywa się na studiach ;). Głównie zależy to od chęci. Przez przygotowanie ekonomiczne mam na mysli rozumienie zasad funckjonowania rynków, popytu, podaży, podstawowych mechanizmów gospodarek (szczególnie w skali makro), wskaźników ekonomicznych... Oczywiście można sobie poradzić bez tego ale taka wiedza na pewno nie zaszkodzi.

Z tego, co ja czytalam, to studia ekonomiczne wcale nie są potrzebne, żeby grać na forexie - mało, który wykładowca ma taka wiedzę i jeszcze chce się nią dzielić, żeby nas wtajemniczać w forexa. To przede wszystkim własna praca i chcęć zdobywania wiedzy...