Fuksik64

Legalność kopiarek zleceń

Recommended Posts

Czy kopiarki zleceń są legalne ? Dokładna sytuacja ma polegać na tym, że Pan A ma konto z hasłem inwestora załączone na jednym komputerze, na którym jest odpalone EA wysyłające zlecenia, na tym samym komputerze Pan B ma podpięte swoje konto już realne, aby mogły być zawierane zlecenia z EA które te zlecenia odbiera. Umowa jest zawarta po koleżeńsku tj.  Pan A nie dostaje żadnych pieniędzy za możliwość podpięcia konta Pana B. Z tego co się dowiedziałem od brokera, nie zabrania on takich operacji, wiem, że niektórzy nawet udostępniają taką opcje (eToro), jednak jak to się ma do naszego prawa. Dodam jeszcze, że żaden z podanych Panów nie ma hasła do konta drugiego, jedyne udostępnione hasło to hasło inwestora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

Jak najbardziej. Kopiarki same w sobie są całkowicie legalne, bo zastosowań mają dużo więcej. Np. ja sam mogę mieć dwa konta i kopiować sobie zagrania z jednego na drugie. Opisany przez Ciebie przykład też w żaden sposób nie narusza polskiego prawa.

Nielegalne jest udzielanie rekomendacji, zarządzanie środkami osób trzecich i pobieranie za to wynagrodzenia bez posiadania odpowiednich licencji i zezwoleń.

Tutaj opisujesz sytuację, gdzie dajesz koledze podgląd do swojego konta i co on z tym zrobi to już jego sprawa. Nie bierzesz od niego pieniędzy za "usługę", ani procentu od zysków. Nie udzielasz mu rekomendacji, ani nie zarządzasz jego kasą. To wszystko będzie działać do momentu, gdy on sam sobie będzie kopiował Twoje zagrania, a Ty nie będziesz jego w tym wyręczał ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za odpowiedź, czyli dopóki to on ma możliwości ustawienia kopiarki, tj jakiej wielkości pozycje ma kopiować, czy w ogóle ma coś kopiować, krótko mówiąc ma po prostu kontrole nad tym co się dzieje to wszystko jest legalne tak ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, robi ze swoimi pieniędzmi co chce. A że Ty dałeś mu podgląd do konta bez jakichkolwiek rekomendacji to nie ma znaczenia - nie jest to zabronione ;). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...