Skocz do zawartości

pit Forex Club - Podatek 5.0 - na rok podatkowy 2018


Forex Club
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Forex Club - Podatek 5.0 - na rok podatkowy 2018


Forex Club – Podatek 5.0 jest narzędziem pomocnym w wyliczeniu należności i rozliczeniu podatku z polskim Urzędem Skarbowym od zysków/strat osiągniętych na rynku Forex za granicą.
Jest to wersja dedykowana na rok podatkowy 2018. Strona www programu: https://podatek.forexclub.pl

Możliwości programu:

  • przeliczanie transakcji z waluty obcej na PLN po odpowiednich kursach,
  • wyliczenie należności dla walut obcych oraz polskiej złotówki,
  • obsługa platform MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader, JForex,
  • uwzględnienie rabatów prowizji udzielanych przez Forex Club,
  • uwzględnienie wpłat i wypłat na rachunek,
  • uwzględnienie stawek swap oraz zapłaconej prowizji.

Do programu dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi wraz z opisem procedury aktywacyjnej, oraz plik z kursami walutowymi NBP na rok 2017.

Dla osób, które posiadają otwarty rachunek u jednego z brokerów z którymi współpracujemy poprzez nasz serwis, program jest całkowicie darmowy.

Forex Club - Podatek 5_0.zip


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
51 minut temu, tymtaszyn napisał:

Witam. Program jest fantastyczny.

Mam tylko jedną uwagę, gdyż kwota SWAP nie jest odliczana jako koszt od dochodu automatycznie i trzeba ją wpisać ręcznie po wyliczeniu w pole "Inne koszty". Czy tak ma to działać ?

Witam.

Dziękujemy za uznanie.

Odnośnie Pana pytania: Wynik transakcji (kolumna zysk/profit) w raporcie platform MT4 i MT5 zawiera wynik z zamkniętej transakcji, będący sumą różnicy cen oraz naliczonych punktów swapowych i prowizji. Tę sumaryczną kwotę program przelicza wg kursu NBP. Kwoty prowizji i kwota SWAP są uwidocznione tylko poglądowo, dla wygody i na prośbę użytkowników.

Kosztem uzyskania przychodu zatem jest sumaryczna wartość ujemna transakcji, zyskiem - suma transakcji na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tymtaszyn napisał:

Dziękuję za wytłumaczenie i rozwianie moich wątpliwości.

Swoją drogą potwierdzam, że program nie działa poprawnie z Adobe Air w wersji 32. Natomiast po przeinstalowaniu do wersji 31 wszystko działa poprawnie.

Pozdrawiam.

Dzięki. Już walczymy z aktualizacją, która rozwiąże ten problem - prawdopodobnie w lutym wyjdzie poprawiona wersja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Winna jest najnowsza wersja Adobe Air w wersji 32, która wprowadziła ostatnio zbyt wiele zmian i program nie zawsze działa poprawnie. Dlatego też trzeba wrócić do wersji Air max. 31 i nie aktualizować go wyżej. Nad rozwiązaniem pracuje już nasz programista. Jest do pobrania tutaj:

https://helpx.adobe.com/air/kb/archived-air-sdk-version.html

Przypominamy też, że pełny dostęp do programu mają tylko nasi klubowicze po przejściu procedury weryfikacyjnej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak tak. Założyłem konto u brokera z linka, mam pełny dostęp do programu, nawet wesje adobne mam 31 i nie pozwalam na aktualizacje.

- zastanawiam się co jeszcze może być nie tak, broker icmarkets, system mam "mac", po odpaleniu programy i dodaniu plików nie dostaje żadnego błędu... 

Czy jest tutaj ktoś kto by za pieniądze zrobił plik w exelu do takich rozliczeń bo nie mam już sił a księgowy ciśnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie jednym słowem rozwiązałeś zagadkę - "mac" ;)

Z niewiadomych przyczyn na Macu Program nie działa (w instrukcji wspominamy, że został przygotowany tylko dla Windowsa). Niby wszystko od strony programu jest w porządku, ale jednak coś gdzieś się gryzie i nie znalazł się jeszcze taki cwaniak, któremu by się udało odpowiedzieć "dlaczego".

Z całą pewnością program zadziała na dowolnym komputerze z Windowsem. Sam używam kompa dziewczyny raz w roku żeby właśnie obliczyć sobie podatek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentowałem z Parallels i Windows 10 - też nie podziałało. Obstawiam, że to coś z "namierzaniem" plików (zupełnie inaczej wyglądające ścieżki niż w normalnym windowsie), ale jak wspomniałem - w kodzie wygląda to OK, a i tak nie działa. Być może jest jakiś sposób, ale napewno łatwiej do tych 5 minut roboty skorzystać z komputera z klasycznym Windowsem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nasz program obsługuje wszystkich brokerów, którzy oferują handel poprzez popularne platformy takie jak: MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader oraz JForex.

Z tego co się orientuję Vestle ma swoją, autorską aplikację web-ową, zatem nasz program jej nie obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą kwestią jest czy konto prowadzisz w PLN, czy w walucie obcej. Jak w obcej to trzeba przeliczać i to nie po kursie z 31 grudnia jak niektórzy myślą, tylko każdą transakcję osobno z dnia poprzedzającego dzień jej zamknięcia po kursie NBP.

Co do samych wartości, niestety nie jest w 100% jasne co się składa na daną pozycję, więc nie jestem w stanie stwierdzić, a wolę nie przypuszczać... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety mi program nie działa pomimo posiadania Adobe Air w wersji 31.
Po dodaniu plików i klknięciu w "Przelicz" program na chwilę sie wiesza (brak odpowiedzi), po czym pojawia się napis 'prosze czekać"
Nie wiem jak długo powinienem czekać ale myślę, że 2-3 godziny to chyba za długo?
System : Windows 10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z AIR w wersji 31 działa napewno - we wszystkich zdiagnozowanych dotychczas przypadkach z symptomem ["Przelicz" i nic się nie dzieje] to pomogło.

Samo przeliczenie, nawet kilkuset transakcji, to kwestia paru sekund max. Jeśli u Ciebie dalej nic się nie dzieje, to przyczyna prawdopodobnie jest inna - trudno mi jednak powiedzieć jaka. Trzeba poeksperymentować. Jeśli byłby jakiś błąd z plikiem lub jego odczytem to wyskoczyłby jakiś komunikat.

Spróbuj odinstalować całość - Adobe Air i nasz program. Air'a usuń permanentnie, zainstaluj ponownie i nie aktualizuj. Potem zainstaluj program, zaloguj się, załaduj pliki. Kliknij "Przelicz" - w razie co kliknij drugi raz (zdarzyło mi się na Win 10, że musiałem to powtórzyć, ale nie powinno mieć to znaczenia). Daj znać czy coś pomogło.

Alternatywna opcja - spróbować na innym komputerze, o ile masz do takowego dostęp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witamy,

Tak, choć na skutek zmian w  platformach w niektórych przypadkach mogą wystąpić komplikacje np. dla MT5 i JForex (program o tym poinformuje), dlatego planowana jest aktualizacja do wersji P. Podatek 6.0 na marzec (czas na rozliczenie mamy do końca kwietnia). W przypadku MT4 i cTrader możesz bez obaw skorzystać z wersji 5.0.

Kursy NBP za rok 2019 są do pobrania tutaj:

https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/kursy/arch_a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...