Skocz do zawartości

Rozliczenie z podatku PIT38 od opcji binarnych


cool-forex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Mam taki problem z wypełnieniem PIT-38 z załącznikiem PIT/ZG, otóż kożystałem z usług brokera opcji binarnych z Cypru i od niego dostałem zestawienie swojego konta za rok 2014:Deposit : 1000 , ClosedP/L: -280, Ending equity for the period: 720.A teraz za 2015 zestawienie:Start equity for the period:720, ClosedP/L: -120, Withdrawals:600. I teraz mam problem bo w załaczniku PIT/ZG część C.3 żeby obliczyć dochód muszę znać przychód w tym przypadku zyskowne transakcje i koszty czyli stratne transakcje(przychód-koszty=dochód), z tego zestawienia wynika że miałem stratę za rok2014:-280zł a za 2015:-120zł. tylko że to dotyczy mojego stanu konta u brokera czyli moich wpłaconych pieniędzy a żeby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym musiałbym wyliczyć tak jak wcześniej pisałem z moich przeprowadzonych transakcji. Mam pytanie jak mogę wypełnić PIT z tych danych jakie otrzymałem od Brokera? czy istnieje jakaś możliwość rozliczenia się z tego co dostałem tak żeby US mnie nie ścigał.

POZDRAWIAM i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

US ścigać raczej Cię nie będzie, bo raz, że broker z Cypru nie powiadomi go o Twoich transakcjach, a dwa, że od straty nie będzie podatku więc nie będzie miał czego dochodzić. Ale oczywiście obowiązek rozliczenia nadal pozostaje i warto to zrobić, aby w przyszłym roku tę stratę odliczyć od ew. zysków.

 

Niestety z tych danych, o ile dobrze je rozumiem, nie da się zbytnio wyliczyć tego, co potrzeba w PIT-cie. W związku z tym skontaktuj się z brokerem, aby przesłał Ci pełne zestawienie transakcji lub ręcznie z historii rachunku wykalkuluj ile wyszło wg tego wzoru, który podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia transakcji poleciała razem z moim twardym dyskiem który mi padł i dlatego właśnie szukam pomocy co zrobić z tym co mi broker podesłał, obsługa poinformowała mnie że dokładnej historii moich transakcji nie są w stanie mi podesłać i dali to co napisałem. Kurde ciekawe co w urzędzie by mi powiedzieli co z tym fantem zrobić bo niby nie będą ścigać ale jakiś mandat z nie rozliczenia pewnie mogą wlepić  :(

Edytowane przez cool-forex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie wierzę, żeby broker nie miał historii Twoich transakcji na swoim serwerze. W końcu skądś te wyliczenia wziął, prawda? Zresztą wg prawa UE musi trzymać takie dane przez kolejne 2 czy nawet 5 lat. 

 

W Urzędzie powiedzieliby Ci, że to nie ich problem, bo musisz po prostu się rozliczyć i tyle, a jeśli będą mieli wątpliwości to także przedstawić PEŁNĄ historię transakcji.

 

Miałem już sporo sytuacji, gdzie moje konto przepadło, zostało zablokowane lub wyłączone ale ZAWSZE broker był w stanie (i robił to) przesłać mi pełną listę moich transakcji nawet z przed dwóch lat. Jeśli Twój obecnie nie jest w stanie tego zrobić to najlepiej od niego uciekaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Nawiazując do tematu, czy mógł bym się dowiedzieć, jak rozliczyć pit od brokerów zagranicznych?   

Mam konta u dwóch zagranicznych brokerów, jedno w PLN a drugie w EUR.   Obydwa były ze stratą. Z tego co wyczytałem to konto w EUR musze przeliczyć po kursie nbp z dnia poprzedniego( moze byc w excelu?). 

Później w Pit/zg wpisuje dochód i stratę u brokera i analogicznie tak samo z drugim brokerem, a w pit 38 sumuje zysk i stratę obydwu brokerów i wpisuję. Czy dobrze to zrozumiałem?, czy na pit, może być wypisana kwota ujemna?

Dzięki za pomoc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dokładnie tak to wygląda choć co do konieczności wypisania PIT/ZG zdania są podzielone. Jedni go składają, inni tylko PIT-38. Osobiście tego nigdy nie robiłem i nie miałem problemów.

Felietion o rozliczeniach dostępny na naszej stronie:
https://forexclub.pl/opodatkowanie-dochodow-z-rynku-forex-czesc-1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...