Skocz do zawartości

Dylematy


graczpospolity
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to pierwszy mój post na tym forum więc wypadałoby się przywitać :)

 

Jak każdy początkujący gracz (nie sądzę żeby był sens nazywać mnie traderem) mam dylemat wyboru miejsca dla pierwszego realnego konta. Na rynku mamy obecnie setki ofert i wierzcie mi, że w ostatnim czasie zapoznałem się z dziesiątkami recenzji...

 

...więc do rzeczy, preferowana przeze mnie kwota to 500 USD bądź EUR, jest to suma ,którą względnie mogę pozwolić sobie stracić a równocześnie na tyle wysoką żeby przy 1-5k jednostek czy 1-5 mieć możliwość ustawienia szerszego s/l co przy handlu złotem się zdecydowanie przydaje i zachować przy tym ryzyko na poziomie 1%.

 

Z platform tradingowych najbardziej przypadł mi do gustu cTrader. Z tego co zdążyłem wyszukać oferowany jest przez FXPro oraz Pepperstone, jeśli ktoś zna godnego polecenia brokera oferującego handel przez tą platformę a zarazem godnego polecenia proszę walić śmiało.

 

Wśród rozważanych przeze mnie brokerów jest też Dukascopy i JFD Brokers, pierwszy ze względu na pewność depozytu (aczkolwiek nie wiem czy powinienem popełniać błąd i traktować D. Europe tak samo jak D. Bank) drugi natomiast ze względu na wielkość wolumenu dziennych transakcji. Obaj oferują MT4 co niestety dla mnie jest wadą, ponadto JForex jest wyjątkowo mało przyjazny i słabo zoptymalizowany żeby uważać go za konkurencję dla cTradera.

 

Kolejny dylemat to siedziba brokera, krajowi raczej odpadają, więc pozostają europejscy z czego większość ulokowana jest na Cyprze i nie bardzo wiem czy powinno ufać się komuś będącemu pod regulacją CySec. Broker australijski Pepperstone ma ciekawą ofertę jednak nie miałem jeszcze przyjemności korzystać z dema i nie wiem czy ms nie byłby zbyt wysoki dla poprawnej egzekucji zleceń.

 

Podsumowując, preferowany broker:

1. oferujący bezpieczeństwo depozytu,

2. tanie i bezproblemowe wpłaty/wypłaty (bez niepotrzebnych przewalutowań),

3. platformę cTrader (aczkolwiek mogę rozważyć inną przy bardzo korzystnej ofercie)

4. szybką egzekucję bez wałków ala MM

5. niskie spready (prowizje nie muszą być najniższe - przy niskich lotach i większej liczbie transakcji spread to chyba największy koszt)

6. możliwość min depozytu 500 USD/EUR

 

Sprawa numer dwa, zakładam, że jest tu wielu entuzjastów handlu commodities. Szukam książki dotyczącej takiego właśnie handlu, jak dotąd przeczytałem Trader vic on commodities by Sperandeo i Commodities for Dummies by Bouchentouf. Czuję jednak niedosyt, więc jeśli ktoś ma jakieś ciekawe pozycje (eng/pl) na ten temat proszę rekomendować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatam witamy na forum :).

 

Postaram Ci się pomóc...

 

Z platform tradingowych najbardziej przypadł mi do gustu cTrader. Z tego co zdążyłem wyszukać oferowany jest przez FXPro oraz Pepperstone, jeśli ktoś zna godnego polecenia brokera oferującego handel przez tą platformę a zarazem godnego polecenia proszę walić śmiało.

 

I to problem cTradera - nie jest on dalej zbyt popularny. Z polskich ma go TMS ale akurat ofertę z tych trzech ma wg mnie najsłabszą.

 

Wśród rozważanych przeze mnie brokerów jest też Dukascopy i JFD Brokers, pierwszy ze względu na pewność depozytu (aczkolwiek nie wiem czy powinienem popełniać błąd i traktować D. Europe tak samo jak D. Bank) drugi natomiast ze względu na wielkość wolumenu dziennych transakcji. Obaj oferują MT4 co niestety dla mnie jest wadą, ponadto JForex jest wyjątkowo mało przyjazny i słabo zoptymalizowany żeby uważać go za konkurencję dla cTradera.

 

Dukascopy - bezpieczeństwo oceniałbym na identyczny poziomie, bo:

- co prawda gwarancje depozytu większe są w Szwajcarii ale przy Twoim kapitale nie ma to znaczenia,

- jak DE będzie miało problem to DB go dokapitalizuje, bo inaczej byłaby to marketingowa porażka całego Dukascopy.

 

JForex to wg mnie świetna platforma aczkolwiek nie dla każdego. Trzeba się do niej chwilę poprzekonywać ;). Niektórym brakuje cierpliwości... Ale faktycznie jest dość transferochłonna i czasem sama Java potrafi robić psikusy. Plus jednak taki, że uruchomimy ją bez większych cudowań na każdym OS.

 

Dukascopy nie oferuje MT4.

 

JFD Brokers nie znam, a to dziwne, bo jestem w temacie od 2006 r. i przerobiłem na pewno ponad 60 brokerów FX (liczę tylko konta realne). Niby niemiecki ale jednak pod CySEC. Więcej nic nie jestem w stanie powiedzieć - może sprawdzę w przyszłości. Ale przy takim ogromie firm FX na rynku na pewno wybrałbym coś dobrze znanego :).

 

Kolejny dylemat to siedziba brokera, krajowi raczej odpadają, więc pozostają europejscy z czego większość ulokowana jest na Cyprze i nie bardzo wiem czy powinno ufać się komuś będącemu pod regulacją CySec. Broker australijski Pepperstone ma ciekawą ofertę jednak nie miałem jeszcze przyjemności korzystać z dema i nie wiem czy ms nie byłby zbyt wysoki dla poprawnej egzekucji zleceń.

 

Czemu krajowi odpadają? Z powodu platformy?

 

CySEC na pewno najlepszy nie jest. Bierze się ostatnio do roboty ale to głównie przez zamieszanie stworzone przez IronFX.

Australijski regulator jest OK ale w praktyce mogliby robić więcej (jak CySEC obecnie) i sam mam niemiłe doświadczenia z kilkoma australijskimi brokerami - dlatego też ich nie przeceniam.

 

Decydując się na brokera z tamtej części świata zawsze musisz liczyć się z gorszą egzekucją niż u europejskiej firmy (zakładając inne czynniki constans ;) ). Dla porównania - u polskich można mieć 20 ms, a u australijskiego 200-300 ms. Niektórym to nie będzie przeszkadzać, a innym bardzo.

 

5. niskie spready (prowizje nie muszą być najniższe - przy niskich lotach i większej liczbie transakcji spread to chyba największy koszt)

 

Nie. Oba rodzaje kosztów są równie ważne i wpływają na "koszt całkowity" w ten sam sposób niezależnie od wolumenu transakcji. Z reguły to nawet prowizja jest większa niż spread. Dochodzi też element kosztu "ukrytego", który wynika z egzekucji zleceń - poślizg cenowy. Dlatego czas realizacji transakcji jest istotny, nawet jeśli gołym okiem na wstępie różnicy nie widać.

 

cTrader, dobra egzekucja, nienajgorsze spready, niski depozyt i bezpłatne wpłaty/wypłaty? FxPro jak nic ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie. Mam konto w FxPro od 2006 roku (wtedy jako North Finance, które w 2007 r. zmieniło branding na FxPro) i nigdy w historii nie było żadnych problemów z wypłatami, a znam osobiście osoby, które zarabiały i wypłacały stamtąd kwoty 6-cyfrowe liczone w obcej walucie :). Mieli problemy techniczne, które ciągnęły się za nimi przez 2010-2011 rok ale to tyle. Poprawili co trzeba i od 3 lat widać, że znów bardzo dynamicznie się rozwijają.

 

Pozdrawiam,

P.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie. Mam konto w FxPro od 2006 roku (wtedy jako North Finance, które w 2007 r. zmieniło branding na FxPro) i nigdy w historii nie było żadnych problemów z wypłatami, a znam osobiście osoby, które zarabiały i wypłacały stamtąd kwoty 6-cyfrowe liczone w obcej walucie :). Mieli problemy techniczne, które ciągnęły się za nimi przez 2010-2011 rok ale to tyle. Poprawili co trzeba i od 3 lat widać, że znów bardzo dynamicznie się rozwijają.

 

Pozdrawiam,

P.M.

Dzięki, czyli jednak mogę spokojnie nastawić się mojego cichego faworyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

 

Teraz to akurat nie jest źle, bo PLN nieźle się umocnił (USD/PLN spadło od szczytu 25 gr). Tyle, że w kontekście Twojego pytania nie ma to większego znaczenia, bo większość brokerów wartych uwagi posiada już konta w PLN, zarówno na samej platformie, jak i do przelewów więc nie ma tu przewalutowania.

 

Z pośród naszych brokerów wszyscy oferują zarówno konto w Polsce, jak i konta w PLN - w tym też FxPro. Wybraliśmy tylko takich, którzy wałków nie robią i sami też tam handlujemy.

 

Jeśli byłeś zdecydowany na FxPro to warto kontynuować tę myśl i jeśli coś nie będzie pasować to zawsze brokera można zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...