Skocz do zawartości

Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

genialnie :rolleyes: . Jeszcze jedno zasadnicze pytanie; jaki jest przecietny czas oczekiwania na zlozenie zlecenia? Kiedys gdzies wyczytalem, ze dluzej jak minuty nie czekales, ale tak srednio to jak to wyglada? I czy sa jakies roznice miedzy dukascopy europe a tym w szwajcarji ( chodzi mi o szybkosc realizacji zlecenia). Jestem troche zielony jesli chodzi o brokerow, bo do tej pory raczej sie zastanawialem i edukowalem w kierunku jak nie stracic i zarobic i chce otworzyc pierwszy rachunek i jedna z najwazniejszych rzeczy dla mnie jest szybkosc realizacji zlecenia. Jesli temat sie juz pojawil to mozesz zapodac link. Dzieki za szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minute? Bardziej sekundę :D. Zlecenia wchodzą błyskawicznie. Możesz to zobaczyć na filmikach, które zrobiłem na demie, jak i koncie rzeczywistym z prezentacją Luktom Manual Trader:

http://forexclub.pl/artykuly/narzedzia/jforex-luktom-manual-trader/

Tutaj też możesz zobaczyć jak szybko da się anulować dużą ilość zleceń:

http://forexclub.pl/artykuly/narzedzia/jforex-price-ladder/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam LANu z UPC i jest OK. Sama szybkość łącza nie jest tak istotna jak stabilność połączenia i niski ping więc jak o to zadbasz to będzie dobrze.

Zachęcam do otwarcia konta w Dukascopy poprzez Forex Club, dzięki czemu otrzymasz o 30% niższą prowizję i dostęp do pozostałych korzyści jakie oferujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na jforex kiedy skaluje wykres, robie zoom to diagonal trendline jest automatycznie przesuwana w inne miejsce, nie zawsze ale sie zdarza co jest bardzo irytujace i dyskwalifikuje ten program, bo nie mam pojecia czy jak zmieniam ramy czasowe to linie sa tam gdzie byc powinny, a nie po to komputery wymyslili i oprogramowanie zebym to recznie robil, powinien ktos o tym poinformowac programistow od jforex, chyba ze to tylko na demo a real ok, ale jak jest w jednym to i w drugim pewnie tez sa bugi, jakies opinie?

widze ze inni tez ten problem maja, na ich oficjalnej stronie http://www.dukascopy...hp?f=85&t=46922 gosciu cos podobnego pokazuje tylko mi wszystko przesuwa na tej samej ramie czasowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ponownie po długiej przerwie,

mam jedno bardzo krótkie pytanie odpnośnie polityki prowizji w Dukascopy ECN.

Problem wygląda tak:

1. Do testów pobieram dane tickowe z Dukascopy.

2. Po odpowiedniej obróbce danych testy przeprowadzam na MT4 (liczba wskaźników i ich dostępność jakoś mi bardziej pasuje niż jforex ;).

3. Spready na ECN są jak wiadomo zmienne i z tym MT4 sobie radzi, choć większość MM stosuje stałe spready ewentualnie je rozszerzając.

4. Nie radzi somie natomiast z opłatą (commission), którą trzeba podać w pipsach.

5. Radzi sobie również z poślizgami bo to akurat w Dukascopy można świetnie zaprogramować na 5 czy np. 10 pips poślizgu cenowego, więc ustalamy z góry.

6. Radzi sobie również z rolowaniem, które można również "z grubsza" oszacować i wyrazić w pipsach.

7. Nie radzi sobie z lukami cenowymi bo z tym tematem sobie nikt i nic sobie nie poradzi (gwarantowane SL odkładamy między bajki, osobiście nie znam brokera, który realnie zawsze to gwarantuje np. w sobotę i niedzielę gdy rynek nie działa a np. grecy uznają nagle, że EUR nadaje się najlepiej na opał).

5,6 i 7 to dodatkowe koszty (choć w przypadku rolowania może to być zysk), 7 zależy od rynku i nie można go oszacować do testów, chyba, że uznamy statystyczną lub największą lukę za stratę.

Czy można politykę prowizji uzupełnić o kolumnę wyrażającą koszty w pipsach?

Na innym forum czytałem wypowiedź porównującą koszty Dukascopy do czegoś innego wyrażoną w procentach od operacji więc chyba nie będzie problemu z podobnym przeliczeniem na pipsy?

Mając te pipsy wystarczy tylko pomnożyć je razy 2 (wiadomo buy - obrót raz, sell - obrót dwa, lub odwrotnie ;) i gotowe commission.

Rozumiem, że w tabeli prowizji są progi i dla tych progów wystarczyły by max. pipsy.

Pozdrawiam

Jacek2009

Edytowane przez Jacek2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuce filmiki na ta stronke. jaka odpowiedz, ze zobacza, to nie jest odpowiedz. W MT4 tego nie mam, a juz na pewno nie kiedy przyblizam, a tu na zoomie jest zupelnie gdzie indziej

A jaka odpowiedź by Cię zadowoliła? :)

Jeśli ktoś znajduje jakiś problem to może zrobić screeny, dokładnie opisać sytuację, a następnie zgłosić do supportu, który dopisuje je do listy zadań i w kolejnych aktualizacjach można spodziewać się usunięcia usterki.

Mi chodziło o:

This is due to the way the points are attached on the time scale on smaller timeframes and then calculated for the larger.

Dokładnie tak samo jest na MT4. To oczywiście nie tłumaczy JForex, że tak tam może być i nie da się tego poprawić. Jednak ja nie dysponuję takimi screenami, bo nie korzystam z linii trendu.

Witaj Jacek2009,

3. Spready na ECN są jak wiadomo zmienne i z tym MT4 sobie radzi, choć większość MM stosuje stałe spready ewentualnie je rozszerzając.

Oj tak może było parę lat temu. Teraz dominują spready zmienne ale w Twoim wypadku nie ma to nic do rzeczy. Tester MT4 bazuje na cenach Bid, a jeśli potrzebuje Ask (czyli uwzględnia spread) to bierze bieżący z platformy. To oznacza, że jeśli robisz test w weekend i ostatni spread w piątek był 3 pips na parze X to taki spread będzie brany pod uwagę. Jeśli robisz test w tygodniu kiedy pracuje rynek, a spread jest zmienny to tester weźmie pod uwagę spread z platformy w momencie kliknięcia "start", czyli rozpoczęcia testu.

4. Nie radzi somie natomiast z opłatą (commission), którą trzeba podać w pipsach.

Wartość pipsa jest zmienna w zależności od kursów walut (waluty depozytowej) dlatego mijałoby się to z celem. Tutaj opisaliśmy co i jak, na naszej stronie są podane progi prowizyjne. Wystarczy przekalkulować na daną chwilę jak to wygląda, wpisać i rozpocząć test.

http://forum.forexclub.pl/topic/242-jak-liczyc-prowizje-w-dukascopy-ecn/

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/polityka-prowizji/

Również pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam, mam pytanie odnosnie luktom manual trader, poniewaz dzisiaj rano na audusd mi zniknol poprostu od razu po uruchomieniu i za chiny nie wiem w czym problem, szczegolnie ze bylo to na mega spadku po informacji na temat stop procentowych, czego w tej chwili nie obserwuje, bo przed chwila odpalilem i dziala na tej parze normalnie, a wczesniej pare razy probowalem i nic. na szczescie to tylko demo, ale na realu to pewnie bym szczesliwy nie byl. czy zaobserwowaliscie cos podobnego? bo poki co to coraz wiecej bugow wychodzi z JForex, skomplikowane i niepotrzebne pierdoly chodza, a zasadnicze podstawy szwankuja. A odnosnie lini trendu to szanowna obsluga mi nawet nie odpisala, moze ktos inny sprobuje sie czegos dowiedziec, ktos kto ma jakis realny kontakt z nimi :excl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Używam LMT od samego początku i nie spotkałem się z czymś o czym piszesz. Ja zawsze uruchamiam strategię na nowo po włączeniu platformy. Działa na każdym instrumencie, tak samo dobrze. Jeśli przestanie działać "ot tak" to pewnie tylko z powodu wygaśnięcia licencji lub z powodu jakichś drastycznych zmian z aktualizacją platformy (tego na razie nie było). W przypadku, gdy wystąpi problem z LMT to proponuję przesłać screeny i logi z działania do twórców narzędzia - jeśli okaże się, że to problem z samym programem to na pewno zostanie on rozwiązany. Jeśli winne będzie JForex to skontaktują się z brokerem.

Co do linii trendu - napisz w czym problem, a postaram się pomóc lub ustalić z supportem czy działem IT o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zobacz. A co do LMT to jak pisalem, po prostu po ustawieniu wszystkich parametrow i odpaleniu po sekundzie zniknol, wiecdowodow nie zbiore.

kurde plik za duzy, mozna jakos wieksze zamiescic niz 500 KB

ze sie tak wyraze, jeszcze nie ma tragedii, te linie ( kazdego rodzaju) to porazka

http://youtu.be/2LnnWh_xGAI

Edytowane przez jekert
: Połączono posty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zobacz. A co do LMT to jak pisalem, po prostu po ustawieniu wszystkich parametrow i odpaleniu po sekundzie zniknol, wiecdowodow nie zbiore.

kurde plik za duzy, mozna jakos wieksze zamiescic niz 500 KB

ze sie tak wyraze, jeszcze nie ma tragedii, te linie ( kazdego rodzaju) to porazka

http-~~-//youtu.be/2LnnWh_xGAI

Otrzymałem informację, że ten problem został już rozwiązany (na demo) i niebawem zmiany wejdą na konta rzeczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz, zakładając nowy rachunek w Dukascopy Bank lub Dukascopy Europe poprzez serwis www.ForexClub.pl, oprócz 30% rabatu prowizji i pozostałych oferowanych korzyści, otrzymasz za darmo pełną, miesięczną licencję Luktom Manual Trader for Forex Club - znakomite narzędzie usprawniające handel ręczny na platformie JForex.

Promocja ważna tylko do końca czerwca! Szczegóły na stronie:

http://forexclub.pl/artykuly/wiadomosci/aktualnosci/do-kazdego-nowego-rachunku-luktom-manual-trader-gratis/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czyli zalozenie konta wyglada tak: wysylam dokumenty - otrzymuje je pracownik dukascopy - zaraz ( mam nadzieje) po ich otrzymaniu dzwoni do mnie - potwierdza dane - ja dokonuje zaraz potem przelewu - i z miejsca mam aktywne konto, razem powinno byc max 5 dni, czyli w pt powinienem miec juz aktywne, skoro dokumenty ida 3, czy w praktyce wyglada to inaczej (dluzszy czas oczekiwania) ? Pierwsze konto, stad te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłasz dokumenty = 3-5 dni (u mnie do Szwajcarii szły 3 dni)

Broker kontaktuje się mailowo (sprawdzasz zakładkę SPAM) = 1-2 dni

Na podstawie danych otrzymanych do przelewu, dokonujesz wpłaty = 3-5 dni robocze.

Dostajesz informację o otrzymaniu przelewu (sprawdzasz zakładkę SPAM) i ustalasz kod PIN = 1 dzień

Jak widać czas założenia konta głównie zależy od szybkości wysyłki i dotarcia przelewu jednak weryfikacja dokumentów może się sporadycznie wydłużać w zależności od ilości napływających wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem; mianowicie chodzi o sort code/ABA. Otoz w ING banku otrzymalem informacje, iz oni takiego nr nie posiadaja, poniewaz jest to nr zarezerwowany dla bankow USA, a w formularzu Dukascopy mam rubryke z tym nr. i nie wiem czy moge to miejsce zostawic wolne, czy jednak musze tam cos wpisac. ING posiada cos takiego jak

Bank Code/ Sort Code i jest to nr. rozliczeniowy banku i jest to 8 cyfr w nr. konta od 3 do 10, tylko ze guzik to ma do przelewu miedzynarodowego i do nr. ABA, poniewaz do tego rodzaju przelewu wymagany jest tylko nr. SWIFT i IBAN, i ze nie powinienem tam RACZEJ nic wpisywac, ale oni nie sa pewni i mam sie skontaktowac z instytucja ( tu Dukascopy), ktora tego wymaga we wniosku i wyjasnic im sytuacje, zeby dowiedziec sie co mam tam wpisac ( czy cokolwiek mam tam wpisac). Orientuje sie ktos jak to powinno wygladac?

:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • raposo zmienił(a) tytuł na Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...