Arczer

Premium
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

About Arczer

 • Rank
  Żółtodziób

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  N/A

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ok, nowa sprawa. Znasz może jakiś dodatek, który pozwoli szybko przeskoczyć do wykresów otwartych pozycji ? Chodzi mi o sytuacje, kiedy mam np. 20 wykresów i 5 otwartych pozycji na różnych parach. Potrzebuje szybko przejść do konkretnej by nią zarządzać i nie tracić czasu na szukanie wśród wielu okien.
 2. jak zwykle Twoja pomoc jest nieoceniona . Dzięki! 2 weszły - Swiss i BB. Duka jest UTC +2.
 3. Witajcie, poszukuje zagranicznych brokerów Forex, których serwery działają na czasie środkowoeuropejskim (polska strefa czasowa) oraz oferują dostęp do MT4 i założenie konta demo. Głównie zależy mi na wykresach z niedzielną świecą. Potrzebuje kilku z różnych krajów. Znacie może jakiś ?
 4. dzięki ponownie za namiar. Niestety wskaźnik który proponujesz nie pokazuje kwot Znalazłem dokładnie taki wskaźnik o jaki mi chodzi: https://www.mql5.com/en/market/product/42670?source=External%3Ahttps%3A%2F%2Fwww.google.com%2F# Pech chciał, że z jakiegoś powodu część par liczy dobrze a część źle Gdybyś znał podobny wskaźnik, będę bardziej niż wdzięczny za namiar
 5. dzięki za namiary. Znalazłem mniej więcej to co szukałem. Mam teraz 2 inne zagwozdki w temacie dodatków: 1. W MT4 w standardzie po otwarciu pozycji jest możliwość bezpośrednio na wykresie ustawienia/ przesunięcia SL i TP. To super opcja, bez konieczności ręcznego edytowania zlecenia. Natomiast co jest bardzo irytujące, to to, że zarówno ilość pipsów jak i kwota SL/TP pojawia się po lewej stronie wykresu, gdzie w 90% jest nieczytelna bo przysłaniają ją świece. Znasz może jakiś dodatek, który umożliwi pokazywanie tych danych po prawej stronie okna + dane te będą widoczne na stałe ? Może da się to zmienić w samym mt4 ? 2. Szukam dodatku, który będzie przypominał ten z xStation - w momencie gdy odpalamy krzyżyk system od razu liczy nie tylko pipsy ale też i ew. zysk/stratę w % + podaje kwotę względem wybranego lota. Super bajer :). Styknąłeś się może z taką opcją na mt4 ?
 6. Witajcie Szukam kilku darmowych addon'ów do MT4 które: Umożliwią mi ustawienie alarmu w wybranym prze zemnie miejscu na wykresie. Coś na styl SELL lub BUY LIMIT. Irytujące jest ustawianie ich w zakładce ALARMY. Fajnie gdyby też była możliwość wybrania w jaki sposób taki alarm miały by się ujawnić (push,email, dźwięk) z poziomu addon'u. Możliwość automatycznego zamknięcia części otwartej pozycji (procentowej) w wybranym prze zemnie punkcie na wykresie. Coś na zasadzie STOP LOSS lub TAKE PROFIT które zamyka x% pozycji. Możliwość manualnego zamknięcia x% pozycji po kliknięciu na otwarte zlecenie. Robienie tego manualnie poprzez edytowanie zlecenia zabiera o wiele za dużo czasu. Szukałem w markecie MT4, ale jakoś nie mogę się doszukać :(. Będę mega wdzięczny za pomoc i namiar na takie wtyczki!
 7. Witajcie, Tickmill kilka dni temu przesłał maila w związku z wyjściem UK z EU, podkreślając możliwość przeniesienia swojego rachunku do Tickmill Europe Ltd regulowanego przez CySEC. Zastanawia mnie, czy związku z Brexitem pozostając pod regulacją brytyjską, która wg mnie jest korzystniejsza niż ta cypryjska, zajdą jakieś zmiany, które niekorzystnie wpłyną na bezpieczeństwo handlu na rachunku Tickmill UK Ltd ? Macie jakieś przemyślenia w tym temacie ? Orientujecie się co zmieni się po 31 grudnia jeżeli chodzi o relacje z takim brokerem jak Tickmill ?
 8. jeszcze pytanko o brokera/ dom maklerski. Jestem na etapie szukania tego właściwego dla mnie, gdzie prowizje są do przeżycia. Mówię tu o ETF'ach europejskich, tudzież z USA i zagranicznych akcjach. Po analizie kilkudziesięciu podmiotów, najkorzystniej wypada Degiro, ale się zaczopowali i jestem w dłuuugiej kolejce rejestracyjnej... Natomiast od kilku dni prześwietlam eToro i nie rozumiem dlaczego w różnych porównaniach cenowych nikt go nie uwzględnia? Może oferta jest zbyt piękna, albo ja znowu czegoś nie dostrzegam, bo... oni nie mają żadnych prowizji !? Jak to możliwe ? Co to za ETFy ? To jakieś syntetyki/ instrumenty pochodne ? Piszą, że nie ... Więcej info pod poniższymi inkami. Masz jakieś zdanie o tym eToro ? https://www.etoro.com/pl/stocks/ https://www.etoro.com/pl/trading/market-hours-fees/?category=etfs
 9. rozumiem.... powiedziałbym, że nawet za mocno to wszystko analizuje A propos analiz. Które rozwiązanie jest dzisiaj myślisz lepszym na zakup ETF na sp500 ? - przez ING gdzie promocyjnie do końca roku prowizja jest 0,10 % (później 0,30) + 0,15% zrządzania. Mamy dywidendę, ale znów jest "ryzyko walutowe". Czy przez inPZU i Goldman Sachs ActiveBeta U.S. Large Cap Equity który zachowuje się jak SP500. Brak prowizji. Opłata za zarządzanie 0,5%, ale mamy hedge walutowy. Mając na uwadze, że kilka razy w ciągu roku będę dokupywał jednostki.
 10. dzięki za wszystkie odpowiedzi. A tak swoją drogą, całemu temu rozkminianiu jest winna wszechobecna przestroga przed zajmowaniem długiej pozycji w prost na OIL.CMD, bo contango bo rollowanie i inne zagrożenia. Wszyscy w marcu i w kwietniu odradzali taki rachu... ja dla testu na koniec kwietnia otworzyłem taką pozycją na bardzo małym volumenie. I co ? I nic Przyszedł 19 maja, ropa przez miesiąc mocno do góry, swap -50 zł, brak innych kosztów, na dzień dzisiejszy zarobek 2 000 zł. Całe to kombinowanie jak tu wejść inaczej w ropę na nic Zatem powiedz skąd te obawy i w połowie kwietnia uczulanie, że jak ropa nawet wystrzeli 100% to i tak na tym stracisz przez kontrakty ? Chciałbym jeszcze to zrozumieć, tak na przyszłość.
 11. to znaczy że doszedłeś do takich samych wniosków jak ja Tylko boje się teraz, że oboje jesteśmy w błędzie i zapominamy o jednej ważnej zmiennej. Tylko nie wiem jak ją obliczyć/ ująć. Mianowicie otwierając pozycje w walucie, której nie posiadasz, otwierasz tym samym wirtualna pozycje walutowa. Innymi słowy, bierzesz pożyczkę np. w USD. Koszt takiej pożyczki to różnica miedzy stopami referencyjnymi danej waluty (na dziek dzisiejszy dla PLN jest to 1%, dla USD 0%) + prowizja brokera, która tez może się różnic w zależności od pary walutowej. Cholera, nadal nie mam pewności czy CFD faktycznie obroni nas przed gwałtownym umocnieniem PLN. Jest też inna opcja. Zajęcia pozycji na krotko USD/PLN . Jaki uważasz instrument jest do tego najbardziej odpowiedni ?
 12. Wierzę, że jest tak jak piszesz, natomiast nadal nie potrafię tego zrozumieć :). Zatem jeszcze raz proszę o poprawienie mnie w tym złym przekonaniu i wyprowadzenie z błędu. Weźmy najprostszy możliwy scenariusz i instrument taki jaki XLE.US. Zatem - wszedłem dzisiaj w XLE.US ETF za 1000$. Nie miałem ich więc kupiłem przy kursie 4,10. Potrzebowałem do tego 4 100 PLN. Mija rok pech chciał, że cena XLE się nie zmieniła a PLN się umocnił o 50gr. Muszę zamknąć pozycję, mam teraz 500 zł straty na samym przewalutowaniu + inne koszty (prowizja 100 zł, strata na zysku z lokaty ok. 100 zł) straciłem - 700 zł. Teraz XLE.US ETF CFD. Wszedłem na wolumenie 25 by wyrównać powyższe zmienne. Margin 811PLN ale dla bezpieczeństwa mam na koncie 1 600 PLN. Swap dzienny na dzień dzisiejszy to - 0.30 PLN. Uśrednijmy go, gdyż będzie się w tym czasie zmieniał mniej lub bardziej, ale na niekorzyści. Przyjmijmy że średnia wyniesie - 0.60 PLN x365. Prowizja -33PLN x2. Spread -2 PLN. Strata na zysku z lokaty 40 PLN. Mija rok, ta sama sytuacja, XLE stoi tyle ile stał, zamykam, moja strata to - 327 zł. Więcej kosztów nie widzę chyba że xStation coś ukrywa. Jaką symulację bym nie zrobił, wychodzi mi zawsze, że jeżeli PLN się umocni o min. 20 gr względem waluty w której jest wyceniany ETF to zawsze, bez względu czy tracę na samym instrumencie czy zarabiam, to CFD jest bardziej opłacalny, gdyż na samym przewalutowaniu tracę więcej niż na koszcie utrzymana CFD. Jestem też przekonany, że gdzieś popełniam błąd w tym myśleniu , skoro wszyscy odradzają CFD. Powiedz tylko proszę gdzie ?
 13. to może w jednym zdaniu o tym co mów moja tabelka - wystarczy że złotówka się umocni o 25 gr, to na CFD zarabiamy po wszystkich kosztach (w tym swapach) o 330 zł więcej niż gdybyśmy wybrali sam ETF. Bez znaczenia jak się zachowają akcje. Zawsze przy takiej zmianie walutowej jesteśmy stratni na ETF'ie względem CFD. Oczywiście kwotowo o wiele bardziej dotkliwe będzie, gdy akcje wrócą do poziomu sprzed 3 lat, ale na CFD mniej, Stąd mój ból głowy, dlaczego CFD nie jest dobrą opcją na kilka lat, skoro tak mocno zabezpiecza nas przed różnicami kursu waluty. Co do lokat zgadza się. 2,5% nie osiągalne dzisiaj, Zapomniałem podmienić na konto oszczędnościowe. Bujam się na promocjach od ponad roku i średnio 3% wyciągam, wiec nadal jest to możliwe. Tak czy siak, to tylko symulacja. Te nie zamrożone pieniądze z CFD można zainwestować w coś innego i mieć większy lub mniejszy zysk, ale chodzi o samą płynność gotówki względem ETF.
 14. Męczy mnie jeszcze jedna kwestia. Mianowicie odpowiedni instrument do gry. Każdy artykuł jaki czytam, mówi, że CFD to instrument który nie nadaje się na inwestycję długoterminową. Mimo to ja nadal doszukuje się w CFD większych korzyści niż w ETF, przynajmniej w przypadku moich planów inwestycyjnych. Może Ty Raposo ostatecznie wyprowadzisz mnie z błędu Weźmy na przykład ten GAZPROM. Jest notowany w USD. Załóżmy czysto teoretycznie, że akcje po 3 latach od dzisiaj rosną o 70%. Zarobiłem 2 500 USD (przyjmijmy dla ułatwienia że to 10 000 PLN). By było to możliwe przy ETF wszedłem za 3 500 USD co oznacza, że na 3 lata zablokowałem ok. 15 000 ZŁ biorąc kurs USD 4,25. By CFD dał taki sam wyniki musiałem zablokować 6000 zł by mieć bezpieczny margin level. I teraz tak - zakładam 3 opcje, kurs dolara pozostanie przez 3 lata na podobnym poziome lub spadnie o 25gr lub o 50gr. Zrobiłem proste porównanie w tabelce, które jeżeli nie popełniłem błędu pokazuje który instrument był by bardziej opłacalny w tych trzech scenariuszach. Pytanie - czy to co tam wypisałem jest poprawne i dobrze to kalkuluje a tym samym dobrze rozumiem koszty posiadani tych dwóch instruentów? Bo jeżeli tak, to CFD wydaje się być w 2 przypadkach bardziej opłacalny... To prosta tabelka, robiona na brudno, ale chyba czytelna. Zerknij proszę (w załączeniu). InvestF.pdf
 15. z tym eMaklerem to faktycznie porażka. Jeżeli Ty po tak długim czasie masz z nim problemy to co ma powiedzieć osoba stawiające pierwsze kroki. Np. zastanawiam się nad kupnem WIG-BANKI i nie mam pojęcia jak odszyfrować ile to mnie będzie kosztowało. Nawet nie wiem czy to ETF, CFD czy jeszcze coś innego ... bo niby jest opcja wejścia na krótko. Raposo a co myślisz o GAZPROM ? Trader21 niedawno podwoił długą pozycje. Przy każdym nowym wpisie się do niego odwołuje. Cena akcji wydaje się być atrakcyjna, natomiast w ostatnich dniach jest dużo negatywnych wiadomości w okół nich. Korci mnie też kupno akcji jakiś linii wycieczkowców typu Royal Caribbean International czy CCL.US. Tam to w ogóle ceny leżą. Szybko raczej nie odbiją. Pytanie jak duże jest ryzyko bankructwa?