tymtaszyn

Premium
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

About tymtaszyn

 • Rank
  Żółtodziób

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kalisz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odnośnie wyliczania DD w myfxbook w statystykach, zadałem do supportu pytanie jak to jest wyliczane i podałem powyższy przykład mojego konta. Uznali, że pokazuje błędną wartość i dokonali rekalkulacji na moim koncie i teraz pokazuje poprawną wartość 26,30 %. A dokładnie taką otrzymałem odpowiedź na sposób wyliczania DD: "To answer your question, we log the maximal drawdown. Drawdown is calculated using several ways: (1) logging of drawdown at each account update. (2) calculation of balance drawdown (3) calculation of equity drawdown based on historic prices (end of the day) The highest figure out of the above methods will be the one showing as the drawdown value, while the drawdown chart shows the end of day values."
 2. Po takiej odpowiedzi od myfxbook, przeanalizowałem temat i strategia jednak jest gridem, wpisuje się w definicję. Taka strategia mi odpowiada i z odpowiednim depozytem wg mnie jest "bezpieczna". Każdy trader jednak musi stworzyć strategię odpowiednią do swojej psychiki. Niestety w tej sytuacji nie mam szans na elitę w Autotrade myfxbook'a
 3. Ten DD jest bardzo dziwnie liczony, max jaki zaliczyłem to było na poziomie ok. 30 % w otwartych pozycjach. W ogóle to ta wartość DD podana wcale nie koresponduje z wykresem DD. Jeszcze dwa dni temu miałem wartość DD podaną ok. 9 %., więc przypuszczam, że wartość DD jest liczona w oparciu o jakiś okres czasu. Gdy moja aplikacja była rozpatrywana miałem DD właśnie na poziomie ok. 9 %. Z tego co napisali w wymaganiach jakie trzeba spełnić to jest podane, że nie DD nie może przekroczyć 50 % w ciągu 3 miesięcy. Na rozpatrzenie aplikacji czekałem 1,5 miesiąca (dwukrotnie pytałem jak długo to będzie trwało, otrzymałem odpowiedź, że każda aplikacja jest rozpatrywana ręcznie, dlatego tak długo to trwa) i otrzymałem odpowiedź, że strategia podchodzi pod Grid, więc została odrzucona, gdyż ich polityka się z tym nie zgadza.
 4. Podłączyłem swoje konto fx do poniższych portali oferujących kopiowanie zagrań traderów (jako trader oferujący swój system do kopiowania). Można tam znaleźć wiele ciekawych strategii, może ktoś będzie zainteresowany lub podzieli się opinią jeśli ma jakieś doświadczenie. Linki: zulutrade.com digitrade.pro signalstart.com mql5.com myfxbook.com (najlepsze wyselekcjonowane strategie, niestety mój system został odrzucony)
 5. Moja przygoda z forexem rozpoczęła się w 2008. Przechodziłem różne etapy: szukanie idealnej strategii, magicznych współczynników, systemów automatycznych, handel na różnych interwałach czasowych, trzy razy wyzerowanie konta. Bywało wiele momentów zniechęcenia, ale jednak zawziąłem się i teraz stosuję tylko i wyłącznie manualny trading bez zbędnych emocji.
 6. Dziękuję za wytłumaczenie i rozwianie moich wątpliwości. Swoją drogą potwierdzam, że program nie działa poprawnie z Adobe Air w wersji 32. Natomiast po przeinstalowaniu do wersji 31 wszystko działa poprawnie. Pozdrawiam.
 7. Witam. Program jest fantastyczny. Mam tylko jedną uwagę, gdyż kwota SWAP nie jest odliczana jako koszt od dochodu automatycznie i trzeba ją wpisać ręcznie po wyliczeniu w pole "Inne koszty". Czy tak ma to działać ?