Moliber

Użytkownicy
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

About Moliber

 • Rank
  Żółtodziób

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Można się z tym zgodzić. Przeczytałem cały artykuł dokładnie:) co do czynników, oczywiście że wiele jest ciężkich do sprecyzowania i doprecyzowania. Obserwacje danej pary walutowej (dla mnie najczęściej EUR/USD) na niskim interwale czasowym to u mnie był przez pewien czas priorytet. Faktycznie udało mi się bardziej poczuć rynek. Godziny, które poświęcam na forex nie są dla mnie jeszcze do dziś stałe.
 2. A co sądzicie o "ichimoku" Kaimla Oziemczuka?
 3. Wracając do H1, pozwala mi wejść we właściwym momencie, nawet jeśli spóźnię się i ominę jakąś okazję. Nie wiem czy Panowie się ze mną zgodzicie, ale mniejszy interwał pozwala znacząco doprecyzować moment wejścia, a tym samym można zmniejszyć stop lossa. Dodatkowo dobrze mi się piramiduje pozycje na interwale H1. Niestety takie podejście wymaga sporo czasu.
 4. Co do mojego startu, udało mi się powiększyć swój kapitał, bez strat. Nie było to nazbyt przemyślane, bazowałem na pomocy specjalistów i pomocy zaprzyjaźnionych strategów. Nie złożyłem na koncie ogromnej sumy, średnio ok 20 USD, ale stopniowo deponowałem więcej. Najpierw spróbowałem 100, potem 500 USD. Pamiętam, że obsługa klienta u XM miała mnie ciągle na telefonie.
 5. Opublikowali wczoraj dane z UK, pozytywny czynbnik wtorkowej sesji dla funta, nie ma co narzekać. Mamy umocnienie brytyjskiej waluty, kurs gbp/usd zyskał na wartości ponad 150 pipsów a i zatrzymują się przy oporze w rejonie poziomu 1,6750. Śledzimy dalej dalsze notowania ... co do systemu, mnie kiedyś udało się pięknie strzelić w trend właśnie z jedną pozycją, cierpliwości potrzeba ogrom! Ale na niskich lotach też można ustrzelić dobrą "ptaszynkę"
 6. EUR/JPY ,USD/JPY głównie raczej EUR/USD, a to że jest najbardziej płynną walutą to zgadzam się w 100 %. Ale przede wszystkim trzeba myśleć! Rrozwiązaniem jest, gdy zarówno SL jak i TP wynikają z aktualnie panującej sytuacji na rynku. Oczywiście można ustalić pewną stałą wartość, lecz nie powinna ona być "brana z powietrza" - musi wynikać z analiz, obliczeń, zakresów, zamienności rynku czy osiąganych w przeszłości wyników (ewentualnie backtestów). Tylko wtedy ma to jakikolwiek sens.
 7. Ja raz miałem z Państwem niewielki pośllizg, ale wiem też że i z mojej strony były problemy techniczne za co przepraszam. A wydaje mi się, że poślizg przy wydarzeniach makro to chyba normalne zjawisko wszędzie. Broker xm bardzo dobry, nie mam większych problemów, właściwie żadnych.... model egzekucji STP mi w pełni odpowiada. Im więcej zarobiam my, tym więcej zarobi broker więc nie byłby rozsądny, jakby nie dbał o interesy swoich Klientów, zatem i o mój interes współpraca na duży +