Skocz do zawartości

Market Profile


KrisFX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

czy kiedykolwiek korzystaliście z narzędzia Market Profile na MT4 ?
Natrafiłem ostatnio na to narzędzie
https://www.mql5.com/en/code/11128

i powiem że całkiem ciekawe sygnały generuje.

Pomijając oczywiście rozbicie na części co czym jest w MP to generalnie obrazuje zachowanie ceny w czasie. Im bardziej "wybrzuszony" jest MP tym bardziej cena się konsoliduje. W związku z tym łatwiej jest identyfikować istotne poziomy wsparcia i oporu. Wsparcie będzie poniżej wybrzuszenia, zaś opór powyżej.

Jakie jest wasze oświadczenie i co ogólnie o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie zagłębiałem się jeszcze w opis i nie ściągnąłem jeszcze wskaźnika ale totalnie nie wiem o co chodzi na załączonym screenie na MQLu... :) Można małe wyjaśnienie? :)

 

Już tłumaczę.

Przede wszystkim Market Profile prezentuje nam jaki poziom cenowy był najczęściej handlowany w danym dniu.

Litery reprezentują określony interwał czasowy. Zmieniają się co 30 minut.

Duże litery przyjmuja wartości od początku sesji. W przypadku forexu sesja startuje o północy.

A=00:00-00:29

B=00:30-00:59

C=1:00-1:29

etc...

 

z kolei małe litery oznaczają drugą część dnia (od 12-ej w południe).

a=12:00-12:29

b=12:30-12:59

c=13:00-13:29

etc...

 

Przykład:

Wyobraźmy sobie że np na poziomie cenowym 1.1450 kształtuję się następujący rząd liter:

ACEbdef

Oznacza to, że cena 1,1450 wystąpiła w następujących godzinach:

00:00-00:29 (A), 01:00:01:29( C ), 02:00-02:29 (E), 12:30-12:59 ( b ), 13:30-13:59 (d), 14:00-14:29 (e), 14:30-14:59 (f)

Tam gdzie rząd jest najdłuższy - tam możemy powiedzieć kształuje się "równowaga cenowa" w danym dniu.

 

"Wybrzuszenia" na Market Profile oznaczają, że cena konsolidowała się przez jakiś czas w danym obszarze. W związku z tym, w naturalny sposób punkty skrajne na MP tworzą poziomy wsparcia i oporu.

 

Więcej info o MP można znaleźć tutaj (niestety w jęz. angielskim):

http://www.trading-naked.com/MarketProfileILLUSTRATIONS.htm

Edytowane przez KrisFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...