long.trader

Zapiski giełdowego spekulanta: Asseco Poland, Orange, CCC

Recommended Posts

http://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-asseco-poland-orange-ccc/


 


Asseco Poland – piątkowa sesja przyniosła pin bara, który testuje ponad roczną linię trendu. Wydaje mi się, że cena może zmierzać do szczytu z 2007 roku czyli okolic 67 zł. Cieszyć może dość mocne zachowanie spółki w czasie spadków na szerokim rynku. Linia trendu zbiega się z dość często już testowanym wsparciem okolic 56 zł. Generalnie więc jestem nastawiony na dalsze wzrosty i będę szukał okazji do wejścia. Na razie jednak nie jestem w 100% przekonany do piątkowego sygnału, nie jest to świeca wzrostowa i powstała na dość niskich obrotach ale być może już niedługo kupimy te akcje.


assecopol-1024x484.png


Orange – kilka razy już pisałem o ciekawych okazjach, która dopiero mogą się pojawić. Nadal podtrzymuję swoją opinię, że wybicie oporu w rejonie 8,50 zł może otworzyć sporą przestrzeń do wzrostów. Na interwale miesięcznym może ukształtować się świeca z długim, dolnym cieniem, która na tym poziomie może być sygnałem do wzrostów. Na D1 możliwe, że kształtuje się formacja oRGR. Pierwsze ramie powstało na podwyższonych i narastających obrotach, głowa to już niższy dołek, któremu towarzyszyły sporo niższe obroty. Prawemu ramieniu także nie towarzyszy wzrost wolumenu, a wcześniej (16.07) podczas mocnej sesji wzrostowej mieliśmy znacznie wyższe obroty. Możliwe więc, że mamy do czynienia z formacją, która odwróci trend spadkowy. Czekamy tylko na wybicie oporu przy 8,50 zł.


orange3-1024x482.png


CCC – po tygodniowej korekcie i piątkowym wzroście, utworzyła się formacja objęcia hossy na lokalnym wsparciu. Szkoda, że w ostatnim czasie mieliśmy naprawdę znikome obroty, gdyby nie to prawdopodobnie zdecydowałbym się na otwarcie pozycji z celem w okolicach 200 zł. Być może popełniam błąd, ale na pewno pojawią się kolejne okazje do kupna, gdyż spółka rośnie niemal od zawsze i aż trudno uwierzyć, że 10 lat temu kosztowała ok. 10 zł.


ccc-1024x482.png


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz