long.trader

Zapiski giełdowego spekulanta: Hawe, PKO BP

Recommended Posts

http://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-hawe-pko-bp/

 

Tydzień kończymy bez strat ale też bez zysków. Blisko do realizacji zysku jest na spółce Neuca, która ostro ruszyła do góry. Ponadto pozycje utrzymujemy na KGHM i PGE. Nadal nie aktywowało się zlecenie na Sanoku, a dzisiaj dorzucamy dwa kolejne zagrania. Zarówno bilans kapitału jak i skuteczność zagrań i analiz pozostają na zadowalającym poziomie. Dostałem propozycję od jednego z czytelników aby przeliczyć jednostki kapitału jakimi się posługujemy na realne pieniądze. Myślę, że jest to możliwe i da Wam lepszy obraz ile można zarobić grając w podobny sposób. Na koniec każdego miesiąc przeliczę wyniki na złotówki dla portfela o wartości 10 000 zł oraz 100 000 zł, tak aby zarówno drobniejsi jak i więksi gracze mieli pewien podgląd. Już za tydzień pierwsze rozliczenie. Zapraszam.

razem.png

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok

Hawe – po wyłamaniu lokalnego wsparcia przy 2,20 zł, cena zgodnie z przewidywaniami zawartymi w analizie z 19 maja, zatrzymała się na dolnej krawędzi kanału wzrostowego. Przedwczoraj mieliśmy zahamowanie spadków, a wczoraj silną kontrę kupujących. Wzrosty napędzała pozytywna rekomendacja z ceną docelową przy 3,90 zł czyli ponad 70% wyżej od obecnych poziomów. Zresztą powstało w tym roku już kilka rekomendacji z ceną docelową nawet wyższą od 3,90 zł. Na wykresie tygodniowym tworzy się piękny pin bar, patrząc szerzej widać, że ostatni szczyt uformował się na ponad półtorarocznej linii trendu spadkowego. Moim zdaniem jeżeli ma dojść do większych wzrostów, a wskazują na to czynniki fundamentalne, wzrost obrotów i widoczny pozytywny sentyment do spółki to linia trendu zostanie pokonana, a na pewno cena nie zejdzie już poniżej minimum z tego tygodnia. Dlatego SL na poziomie 2,06 zł powinien dawać poczucie bezpieczeństwa. Aby doszło do aktywacji zlecenia cena musi cofnąć się do poziomu 2,20 zł, dzięki temu zmieścimy trzykrotnie większy zysk od ponoszonego ryzyka przed ważnym wierzchołkiem z listopada ubiegłego roku.
Kupno: 2,20 zł   SL: 2,06 zł  TP: 2,62 zł  –  RR 1:3

hawe2-1024x508.png

PKO BP – ciekawie zaczyna zachowywać się kurs PKO. Szersza, ponad roczna tendencja nadal jest spadkowa, ale widać ewidentne sygnały ożywienia popytu. Od początku marca kupujący dominują na wykresie, tworzą kanał wzrostowy. Aktualnie dolna jego krawędź jest testowana, a w tym miejscu mamy także piękne wsparcie 34,70 – 35 zł. Ostatnie 3 świece tworzą sygnał do kupna – łączony pin bar, a każdej kolejnej sesji towarzyszyły coraz wyższe obroty. Moim zdaniem czas już na koniec korekty i wzrosty, przynajmniej w rejon poprzedniego wierzchołka. Już raz próbowaliśmy kupić te akcje (5 marca) – transakcja okazałby się zyskowna ale nie doszło jednak do aktywacji zlecenia.
Kupno: 35,56 zł   SL: 34,85 zł   TP: 37,69 zł  –  RR 1:3

pkobp-1024x509.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz