long.trader

Zapiski giełdowego spekulanta: KGHM, PGE, Tauron

Recommended Posts

KGHM – od kilku dni trwa ruch korekcyjny przy spadającym wolumenie. Nawet przedwczorajsze słabsze od oczekiwań wyniki nie spowodowały zwiększenia dynamiki wyprzedaży. Wygląda na to, że jest to typowa korekta, a wczoraj pojawił się sygnał kupna. Jest nim powstały pin bar na wysokich obrotach wskazujący na siłę popytu przy odkupywaniu porannych dość mocnych spadków. Znacząco wyższy obrót może wskazywać zakończenie korekty, a z pewnością nadaje znaczenia temu co się wczoraj wydarzyło. Technicznie do wsparcia w postaci poprzedniego wierzchołka pozostaje trochę miejsca, mamy za to niezwykle precyzyjnie i często testowaną linię pokazaną na wykresie oraz oczywiście trend wzrostowy i silny, podparty wolumenem sygnał świecowy. Dalszym wzrostom sprzyja także pozytywna sytuacja notowań miedzi.
Kupno: 127,50 zł   SL: 124,69 zł   TP: 137,34 zł  –  RR 1:3,5

kghm-1024x509.png

PGE – kilka dni temu nie powiodła się próba zagrania, teraz pojawia się kolejna okazja. Wczoraj powstała świeca pin bar na dolnej krawędzi kanału wzrostowego oraz na wsparciu okolic 20 zł. Dokonamy zagrania i jeżeli i tym razem się nie powiedzie, to kolejnego będziemy szukać trochę niżej przy 2 letniej linii trendu, pokazanej w analizie z 7 maja.
Kupno: 20,25 zł   SL: 19,85 zł   TP: 21,45 zł  –  RR 1:3

pge1-1024x507.png

Tauron – tutaj także powstał wczoraj pin bar na odrobinę wyższych obrotach. Wydaje się, że może on oznaczać kontynuację trwającego od początku kwietnia ruchu wzrostowego. Problem tutaj to wyraźna tendencja spadkowa w szerszym spojrzeniu, a także spadające obroty w trakcie ruchu wzrostowego, co może sugerować, że jest on tylko korektą.

tauron-1024x509.png

 

http://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-kghm-pge-tauron/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz