long.trader

Zapiski giełdowego spekulanta: Budimex, Mbank, Tauron

Recommended Posts

Wczorajszą sesję kończymy z kolejnym zyskownym zagraniem jakim była trwająca 11 dni transakcja kupna akcji Budimexu. Przynosi ona zysk trzykrotnie większy od poniesionego ryzyka. Rośnie nam skuteczność (60%) oraz stan posiadania, który wynosi +21 jednostek kapitału. Aktywne pozostają już tylko dwa najnowsze zlecenia z kwietnia (Forte, TVN) oraz dzisiejsza, nowa transakcja, o której przeczytacie poniżej.

portfel2.png

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN

Budimex – zysk zrealizowany, transakcja zakończona, ale nadal nie przestaję obserwować spółki. Do kluczowego, historycznego szczytu na poziomie 185,90 zł zostało jeszcze trochę miejsca, a trend wzrostowy wskazuje na to, że szczyt ten powinien zostać przynajmniej wyrównany. Czekam zatem na kolejny ruch korekcyjny, który uda się wykorzystać.

budimex-1024x508.png

Mbank – wybity został ważny opór okolic 475 zł. Wczorajsza świeca czyli niewielki pin bar może okazać się jednodniowym re-testem, po którym cena ruszy do góry. Wolałbym kilkudniową korektę, ale sektor bankowy przeżywa ostatnio silne ożywienie, dlatego nie ma co wybrzydzać. W związku z dobrym stanem naszego portfela zagramy odważniej i ustawimy RR na poziomie 1:5, zakładając przełamanie linii bessy łączącej ostatnie wierzchołki. TP ustawię zatem na poziomie najbliższego oporu.
Kupno: 478,50 zł   SL: 472,59 zł   TP: 508,05 zł  –  RR 1:5

mbank-1024x509.png

Tauron8 kwietnia informowałem o potencjalnie tworzącej się formacji podwójnego dna. Wczoraj doszło do jej realizacji, gdyż wybita została linia szyi (poziom oporu łączący dwa dołki). Książkowy zasięg sięga 5,20 zł, a myślę, że dojdzie do testu linii bessy. Przestrzeń do zysków jest spora i jeżeli dojdzie do małej korekty, prawdopodobnie zdecyduję się na kupno tych akcji.

tauron1-1024x509.png

 

http://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-budimex-mbank-tauron/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz