long.trader

Zapiski giełdowego spekulanta: PKP Cargo, Zepak, Synthos, CD Projekt, Budimex, Grupa Kęty

Recommended Posts

Całość:  http://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-pkp-cargo-zepak-synthos-cd-projekt-budimex-grupa-kety/

 

W piątek, po 18 dniach oczekiwania doszło do realizacji zysku na spółce PKP Cargo. Analizę wykonaliśmy 4 marca i użyłem w niej sporo tzw. geometrii czyli metody overbalance oraz porównywania ruchów wewnątrz korekty. Jest się z czego cieszyć, gdyż była to rekordowa transakcja w prawie 3 miesięcznej historii „Zapisków spekulanta”. Stosunek RR to 1:5. Dzięki sporemu zastrzykowi gotówki możemy ruszyć na zakupy, tym bardziej, że pojawia się kilka ciekawych okazji. Więcej o wynikach już we wtorek rano, kiedy podsumuję pierwszy kwartał działalności naszego prostego systemu.

PKP Cargo – cieszy fakt zrealizowania zysku, gdyż bezpośrednio po tym wydarzeniu nastąpiło cofnięcie. Efekt jest taki, że powstała świeca z długim, górnym cieniem pokazująca, że aktualne poziomy są już dość wysokie. Dokładnie respektowana jest linia bessy, łącząca już 4 szczyty. Wydaje się, że spadek do kluczowego wsparcia 85 zł lub nawet niżej do linii wzrostowej jest nieunikniony. Dopóki cena nie spadnie w jedno z tych miejsc nie będę brał tej firmy pod uwagę.

pkp-1024x509.png

Zepak – w ubiegłym tygodniu pisałem o nieśmiałej reakcji na historycznym wsparciu. W piątek popyt jeszcze trochę się uaktywnił i na wykresie tygodniowym mamy sygnał kupna. Wydaje się, że 28 zł jest w zasięgu, choć panujący trend jest spadkowy. Mamy tu także formację podwójnego dna.

zepak1-1024x509.png

Synthos – kurs wzrósł o prawie 3,5% po ujawnieniu rekomendacji z ceną docelową na 4,91 zł. Różnie to bywa z rekomendacjami, choć w tym przypadku wydaje się, że inwestorzy tylko na to czekali. Obrona dolnej krawędzi kanału wzrostowego nabiera realnych kształtów i być może uda się odnotować zysk, gdyż przypomnę, że od 27 lutego jesteśmy posiadaczami tych akcji. Nas interesuje poziom 4,73 zł czyli sporo niżej niż cena docelowa rekomendacji, choć to i tak daleka droga do zysku.

synthos2-1024x509.png

CD Projekt – po trzech dniach korekty cena dotarła do najbliższego poziomu wsparcia przy 19 zł. Jest to poziom poprzedniego szczytu, a więc naturalne wsparcie w trendzie wzrostowym z jakim mamy do czynienia. Być może korekta jest zbyt płytka a sygnał w postaci małego pin bara mało przekonywujący ale należy pamiętać, że od połowy lutego panują bardzo dynamiczne wzrosty, które mogą nie potrzebować głębszej korekty. W piątek przy obronie wsparcia wolumen podskoczył co dobrze wygląda na tle spadających obrotów podczas korekty. Trzy ostatnie ponumerowane korekty mają bardzo podobną głębokość, a warto jeszcze zwrócić uwagę na to jak często pin bary „działały” na rzecz wzrostów. Oznaczyłem je w niebieskich okręgach. Myślę, że możemy zaryzykować, poczekamy na niewielką korektę, aby zmieścić zysk przed poprzednim maksimum.
Kupno: 19,12 zł   SL: 18,90 zł   TP: 19,78 zł  –  RR 1:3

cdprojekt2-1024x509.png

Budimex – trwająca od końca zeszłego roku dynamiczna zwyżka daje okazję do kupna po niższej cenie tworząc korektę, która prawdopodobnie kończy się na lokalnym wsparciu oraz linii trendu. Fakt spadających obrotów w czasie spadków jest jak najbardziej pozytywny. Piątkowy pin bar jest niewielki, ale chyba warto zaryzykować. Generalnie jest to firma, która spokojnie rośnie sobie w dłuższym okresie czasu, a większe korekty zdarzają się rzadko. Jeżeli się mylę to stracimy 1 jednostkę kapitału, jeżeli się uda zyskamy 3.
Kupno: 160,75 zł   SL: 157,99 zł   TP: 169,03 zł  –  RR 1:3

budimex-1024x508.png

Grupa Kęty – tutaj także ciekawa sytuacja techniczna, gdyż mamy silny trend wzrostowy i korektę docierającą do poziomu poprzedniego szczytu czyli ważnego wsparcia. Dodatkowo 300 zł może mieć wpływ psychologiczny. Nie mamy klasycznego sygnału kupna, ale z pewnością będę obserwował spółkę w najbliższych dniach. Warto zwrócić uwagę na podobieństwo obecnej korekty z tą z przełomu września i października ubiegłego roku.

kety-1024x510.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz