long.trader

Zapiski giełdowego spekulanta: Forte, PGNIG, JSW, Grupa Azoty

Recommended Posts

http://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-forte-pgnig-jsw-grupa-azoty/

 

Polecamy także wywiad z B.Zielińskim autorem bloga „Akcje przy kawie”, który posiada 16-letnią praktykę inwestycyjną. W latach 2002-2008 r. zarobił blisko pół miliona złotych na rynku akcji GPW  -  http://comparic.pl/jak-zarobilem-05-mln-zl-na-gpw-wywiad-z-bartlomiejem-zielinskim/

 

 

Forte – po wybiciu poziomu oporu 55 zł zaczęła się 4 dniowa korekta. Wcześniej pisałem, że czekamy na sygnał właśnie na tym poziomie. Nie mamy typowego jednoświecowego sygnału kupna ale zgodnie z zasadami łączenia świec, sygnał w postaci pin bara powstaje poprzez połączenie 3 ostatnich świec. Dla osób mniej obeznanych z tematyką techniczną, a zwłaszcza świec japońskich, tłumaczę że jest to nic innego jak jedna świeca z interwału D3 (3 dni). Cenę otwarcia bierzemy ze środy, zamknięcia z piątku, a maksima i minima z tych dni tworzą knot świecy łączonej. Sygnał D3 mógł pojawić się odrobinę niżej, ale impet wzrostów wydaje się silny, widać to poprzez lukę cenową, która poprzedza korektę, a także lukę wzrostową z piątkowego otwarcia. Celem dla potencjalnych wzrostów jest okrągły poziom 60 zł. Ustawimy zlecenie kupna niżej, licząc na ok. 38% korektę sygnału. W ten sposób zmieścimy do poprzedniego szczytu trzykrotnie większy zysk od ponoszonego ryzyka.
Kupno: 56,46 zł   SL: 55,29 zł   TP: 59,97 zł  –  RR 1:3

forte1-1024x510.png

PGNIG – w piątek kurs dotarł do kluczowej strefy oporu. Jej wybicie otworzy drogę na wyższe poziomy. Wydaje się, że 4,90 powinno być w zasięgu. Martwią jedynie malejące obroty w trakcie ataku na wspominany poziom oporu. Na razie obserwujemy, a po jego wybiciu, zobaczymy czy da się zawrzeć transakcję kupna.

pgnig1-1024x509.png

JSW – trwa już 4 dniowa i jak na razie najsilniejsza korekta w ostatnim ruchu wzrostowym. Lada moment cena powinna testować dolną krawędź kanału. Mniej więcej tam przebiega także znaczące wsparcie, które być może wykorzystamy. Jest to mniej więcej poziom ostatnich 4 wierzchołków, a także luki cenowej z 13 lutego. Poprzednie trzy odbicia od dolnej krawędzi zaczynały się od (mniej lub bardziej klasycznych) formacji objęcia hossy. Jeżeli i tym razem pojawi się klarowny sygnał, być może spróbujemy zagrać. Należy pamiętać, że kanał wzrostowy nie będzie trwał w nieskończoność, a każda kolejna próba zagrania niesie za sobą coraz większe ryzyko, tym bardziej że szeroki trend jest zdecydowanie spadkowy.

jsw5-1024x508.png

Grupa Azoty – mamy do czynienia z podobnym wybiciem jak na Forte. Czekamy na korektę i sygnał jej zakończenia. Jeżeli przestrzeń do wzrostów będzie wtedy atrakcyjna, być może dokonamy kupna.

azoty-1024x512.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz