long.trader

Zapiski giełdowego spekulanta: LPP, Kernel, Hawe, Eurocash, Forte

Recommended Posts

http://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-lpp-kernel-hawe-eurocash-forte/

 

W mijającym tygodniu nie doszło do rozstrzygnięcia żadnej z posiadanych przez nas pozycji. Do już wcześniej aktywnych PGE i TVN dołączył w poniedziałek Integer. Dzisiaj stawiamy kolejne oczekujące zlecenie kupna, a wybrańcem jest spółka LPP, o tym dlaczego wyjaśniam poniżej. Stan posiadania nie zmienił się i nadal jesteśmy 4 jednostki na plusie.

portfel.png

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE

LPP – niespodziewanie czwartek otworzył się znacznie poniżej środowego zamknięcia. Powstała w ten sposób luka cenowa. Następnie zaczęło się kupowanie, które na wysokich obrotach doprowadziło do odrobienia dużej części strat. Efekt techniczny jest taki, że powstała świeca pin bar. Szersze spojrzenie na tę spółkę opublikowałem 12 stycznia. Wskazuje ono na możliwe spore wzrosty. Patrząc krótkoterminowo, cena porusza się w kanale wzrostowym, a wczorajszy spadek oznacza test dolnej krawędzi i jednocześnie wsparcia w postaci poprzedniego dołka. Myślę, że warto wykorzystać tę nagłą przecenę. Aby zmieścić 3 razy większy zysk od ponoszonego ryzyka spróbuję ustawić zlecenie kupna w połowie wczorajszego pin bara. W ten sposób zmieścimy zysk przed górna krawędzią kanału oraz przed szczytem z 18 grudnia ubiegłego roku.
Kupno: 7408,78 zł   SL: 7197,54 zł   TP: 8042,50 zł  –  RR 1:3

lpp1-1024x508.png

Kernel – ogłoszone wczoraj pewne porozumienie w sprawie Ukrainy oddziałuje pozytywnie na ukraińskie spółki. Jedną z nich jest właśnie Kernel, który ruszył mocno do góry przy dużych obrotach. Niestety nie udało się utrzymać tak dużego wzrostu. Wskazana 9 lutego linia trendu zadziałała. Ciężko jednak liczyć teraz na dalsze wzrosty, gdyż jak widać na wykresie przed nami znajdują się dwa ważne poziomy oporu. Nie sądzę abyśmy w najbliższym czasie mieli okazję do zagranie na tych akcjach.

kernel1-1024x510.png

Hawe – duże wzrosty przy dużych obrotach spowodowały wybicie oporu, który łączył ostatnie, lokalne wierzchołki. Prawdopodobnie oznacza to, że kurs wskakuje na wyższa półkę. Celem będzie linia trendu spadkowego i zarazem opór przy 2,30 zł. Należy pamiętać o panującym trendzie, a także o tym, że jest to mocno spekulacyjna spółka. Myślę jednak, że jeżeli pojawi się okazja do zagrania na korekcie to warto rozważyć taką krótkoterminową spekulację.

hawe1-1024x508.png

Eurocash – szkoda trochę zmarnowanej okazji do kupna 5 lutego. Pozycja byłaby już prawdopodobnie zamknięta z zyskiem. Dziś ponownie mam dylemat, gdyż dwie ostatnie świece tworzą formację objęcia hossy, która mogłaby ładnie wystartować w górę z tego lokalnego wsparcia. Nie jest ona jednak potwierdzona wzrostem obrotów (co ciekawe cały ostatni ruch wzrostowy powstaje przy malejących obrotach). Warto też zwrócić uwagę na formację kanału. Mimo, że sytuacja wygląda ciekawie nadal nie jestem w 100% przekonany do tej transakcji. Lepiej stracić okazję niż pieniądze, stąd znowu wstrzymam się od podjęcia decyzji.

eurocash2-1024x509.png

Forte – wczoraj pojawił się bardzo pozytywny sygnał. Za jednym zamachem wybita została linia korekty oraz poziom poprzedniego szczytu przy 55 zł. Szkoda, że nie odbyło się to na wyższych obrotach, ale nie ma co narzekać, tym bardziej że panuje tutaj bardzo długoterminowy trend wzrostowy. Wybicie to otwiera drogę do poprzednich maksimów, a nam daje szansę na potencjalne zagranie przy okazji korekty. Poziom 55 zł jest teraz dla nas ważnym wsparciem. Szerzej o spółce pisałem 2 lutego.

forte-1024x509.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz