Skocz do zawartości

Forex - który dom maklerski/broker do daytradingu?


Happypappimammi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 

Na początek może opiszę krótko co chciałbym robić. Jestem osobą z niewielkimi potrzebami finansowymi, umowę z pracodawcą mam podpisaną do 30 czerwca 2015. Moim planem jest nieprzedłużenie umowy, oraz przy pomocy nagromadzonego kapitału, zarabianie około 100-200 zł dziennie na forexie. Chciałbym grac 0.5 lotami na dzwigni 1:100.

 

A więc tak: do czerwca 30 mam zamiar osiągnąc kapitał 20 000 zł.

na początek zamierzam 5 000 przeznaczyc na market, 15 000 zatrzymac jako zabezpieczenie.
Niestety największym problemem jaki narazie napotkałem to wybór domu maklerskiego. Od tygodni nie jestem w stanie wybrać przedstawiciela. Ważnym czynnikiem dla mnie jest także broker posiadający dobrą i sprawną platforme na tablet który zamierzam kupic aby mieć dostęp do rynku w kazdym miejscu.

Pan Henryk Wozniak (Fxlamer) polecił mi mForex, oraz Bossafx.
 

mForex pobiera 0.0045% prowizji, Bossa prowizji nie pobiera natomiast jest brokerem MM czego dość mocno się obawiam.
Czytałem również o IronFx oraz Dukascopy. IronFx także jest brokerem MM, Natomiast Dukascopy jest dla mnie niezrozumiałe pod względem prowizji.

Im mniej błedów na początku tym mniej komplikacji później,
Czy moglibyście państwo podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w tym kierunku?


Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Przede wszystkim zanim ustalisz wolumen transakcji to sprecyzuj sobie wartość SL czy też części depozytu jaką będziesz ryzykował w pojedynczej transakcji. Skoro to day-trading to zapewne SL jest niewielki ale mimo wszystko warto nie przekraczać z góry ustalonych założeń.

 

Ale do meritum...

mForex - dobry broker ale jak wspomniałeś prowizja 0,0045%. Z naszym rabatem 0,0040%. Nienajniższa na rynku ale też bez tragedii. Aplikacja na tableta jest.

Bossa to Market Maker z którego ostatnio ludzie nie są zbyt zadowoleni. Ja tam konta od dawna już nie mam. Opłaty wyższe ostatecznie niż w mForex. Aplikację też mają, bo to ta sama platforma.

IronFX podobnie. W dodatku regulacje z Cypru, a to nie jest żaden "szał" jeśli mogę się tak wyrazić :). Aplikację mają.

Dukascopy - prowizję nalicza się tak samo jak w przypadku każdego brokera ECN (np. mForex), z tym że zależy ona od większej ilości czynników. Tego nie powinniśmy się bać, bo dzięki temu jest ona dla nas korzystniejsza ;). Aplikację na tablety mają aczkolwiek nie ma tam żadnych narzędzi analitycznych - sam wykres. Nie wiem czy Ci to wystarczy. Najwyższa prowizja to 0,0035%. Do tego dochodzi nasz rabat i programy bonusowe Dukascopy więc można ją skutecznie obniżyć nawet do stawki poniżej 0,0030%.

 

W najbliższy poniedziałek będziemy mieli nową propozycję dla naszych klientów, która będzie wyjątkowo konkurencyjna. Jeśli Ci się nie śpieszy to wg mnie warto poczekać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za fantastycznie szybką odpowiedź, co do narzędzi analitycznych, raczej chciałbym opierać się o Price action, potrzebuję raczej tylko kilku linii na wykresie aby zaznaczac najważniejsze. Co do SL, mam na temat tego strasznie mieszane uczucia. Ujmę to tak: Bez SL często nawet jeżeli popełnię błąd, rynek powraca i jestem w stanie mieć profit pomimo wcześniejszego -300/400. Wiem że nie korzystanie z tego napewno jest dużym błędem, ale ustawiając Stop Loss, straciłem 300, natomiast kiedy przestałem go używać zyskałem ok. 500 zł. Z opcji tej korzystałem natomiast kiedy juz moja transakcja była na plusie, i zabezpieczałem poprostu profit.

 

W każdym razie dziękuje za super pomoc, i z niecierpliwością czekam na poniedziałkową ofertę ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w aplikacji mobilnej Dukascopy polega na tym, że nie ma nawet linii... Też mi to średnio odpowiada ale w praktyce zaglądam na nią bardzo rzadko.

 

Ok, wierzę, że wiesz co robisz więc już się nie mądrzę odnośnie stylu gry :).

 

Mamy nadzieję, że w poniedziałek już wszystkie informacje znajdą się na stronie i będziesz mógł się zapoznać z jedną z najkorzystniejszych ofert na rynku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardzo chętnie posłucham czyjegoś "wymądrzania się" :D Głównie dlatego że jestem zupełnie początkujący! Zdaje sobie sprawę natomiast jak cenna jest wiedza graczy którzy znają forex dłużej niż ja sam. Co prawda większą część doświadczenia zamierzam zdobyć samodzielnie, ale jestem osobą która wyznaje zasade "Mówiąc, powtarzasz to czego się nauczyłeś, słuchając zdobywasz nową wiedze."

Jak narazie czytuje forextrader.pl oraz nial fuller'a, z tego co wiem, nie są to osoby parające się daytradingiem, natomiast pan Wozniak opracował jakąś tam strategie scalpingu. Ale zawsze są to zródła wiedzy którą można wykorzystać. Bardzo chętnie przyjmę każdą pomoc w postaci artykułów lub blogów o daytradingu ;D

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daytrading to to samo co handel w średnim terminie tylko robisz to krócej :)

Przede wszystkim kontrola ryzyka, czyli w zależności od SL czy też progu, który planujesz (a raczej jesteś gotów) stracić na pojedynczej transakcji dobierasz wolumen, aby tego progu za szybko nie przekroczyć. Bezwzględne trzymanie się założeń, oczywiście po wcześniejszym sprawdzeniu na historii czy nie są błędne, to podstawa. Ustalenie sobie maksymalnej straty na transakcję, dziennej oraz nawet tygodniowej, a także dążenie do realizacji założonych celów to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wszystkie czynniki na których Ci zależy możesz uzyskać u brokera Easy Forex. Platforma jest łatwa w obsłudze i co ważniejsze Easy Forex jest bardzo konkurencyjny - tym co go wyróżnia jest gwarantowany stop loss, który zapewni ochronę przed negatywnym bilansem, obsługa dealing roomu, czyli rozmowy z dealerem o rynku oraz liczne analizy rynku. Poza tym z łatwością zrobisz te wszystkie rzeczy na tablecie ;)

Wklejam link z dostępem do kalendarza finansowego: 
http://www.easy-forex.com/eu/pl/financialcalendar/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.  podepnę się pod temat.

Czy mogę poprosić o polecenie brokera z mikrolotami, i małym kosztem transakcyjnym.

Mam konto demo na mForex i w HFT. mForex jest nawet spoko,tylko że niema mikrolotów. Spredy są niskie, ale jest prowizja 0,0045%
W HFT na koncie "Start NDD" są dostępne mikroloty, natomiast są strasznie duże spready w porównaniu do mForex.


Chciałbym znaleźć coś sensownego na początek. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli zależy Ci na polskim brokerze to zdecydowanie HFT Brokers wypada najtaniej, tyle, że na pewno nie na koncie Start NDD. Warto "dopłacić" te 2000 PLN więcej do konta Active STP, gdzie spready są nieporównywalnie bardziej korzystne, a dostęp do instrumentów większy.

 

Na Start NDD min. depozyt wynosi 1000 PLN, na Active NDD 3000 PLN.

 

Jeśli konto będzie w grupie Forex Club to dodatkowo otrzymasz zwrot 10% zapłaconego spreadu, czyli tyle też możesz sobie odjąć od spreadów jakie widzisz na rachunku demonstracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto "dopłacić" te 2000 PLN więcej do konta Active STP, gdzie spready są nieporównywalnie bardziej korzystne,

Chodziło Ci pewnie o konto Active NDD, bo na Active STP min. wpłata to 10 000 PLN (to trochę dużo).

Niezależny mi na polskim brokerze. Myślę że bardziej istotne jest to żeby u zagranicznego brokera konto było w PLN (tak mi się wydaję).

 

W takim razie czy Jest coś godnego polecenia oprócz mForex i HFT- Active NDD  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy główne pakiety w HFT:

  • Start NDD (1000 zł)
  • Active NDD (3000 zł)
  • Active STP (10 000 zł)

Pierwszy jest dedykowany dla początkujących choć w praktyce jest niemalże identyczny jak drugi z tym, że z wyższymi spreadami. Na trzecim spready są świetne ale dochodzi prowizja i nie ma mikrolotów. Sprawdź :).

 

Niestety trzeba mieć świadomość tego, że jeśli wymagamy od brokera mikrolotów to na ogół warunki będą trochę mniej preferencyjne niż można by tego chcieć. Powiedz na czym konkretnie planujesz handlować i jakie koszty by Cię "urządzały" (łącznie w pipsach z prowizją) to znajdziemy godną ofertę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Active STP jest najlepszym rozwiązaniem, ale niestety nie mogę sobie na nie pozwolić.

Porównałem konta mForex i Active NDD i dochodzę do wniosku że na EURUSD i USDCHF, wychodzi taniej w Activ NDD. Na pozostałych parach koszta są albo porównywalne albo w  mForex wychodzi delikatnie taniej, za to niema mikro lotów. 

 

Planuje handlować na:

EURUSD, USDJPY, AUDUSD, USDCAD, USDCHF, GBPUSD, NZDUSD,

może dojdzie do tego jeszcze oilwti, złoto, de30.

Co  do kosztów, to właśnie szukam jak najniższych. Myślę że jestem skłonny zrezygnować z mikrolotów na rzecz niższych kosztów transakcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Active STP będziesz miał tylko waluty i metale szlachetne...

 

Jest jeszcze jedno warte uwagi rozwiązanie - LMAX Exchange. Mikroloty, prowizja 0,0020% uwzględniając nasz rabat, min. depozyt 1000 USD czyli mniej niż 4000 PLN. Do tego model giełdowy MTF - broker nie jest stroną transakcji swoich klientów.

 

Na EUR/USD spread to 0,2-0,4 pips + prowizja 0,45 pipsa (około), czyli zamykasz się poniżej 1,0 pipsa. Na innych instrumentach nie sprawdzałem tego tak dokładnie - polecam założyć demo :). Rachunek demonstracyjny należy otworzyć kierując się wskazówkami z naszej strony:

http://forexclub.pl/brokerzy/lmax-exchange/rachunek-demo/

 

Nie wygląda to tak 'standardowo' jak u pozostałych brokerów.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...