Skocz do zawartości

luktom infobar i luktom pipsometer na platformy Dukascopy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

 

Pipsometer jest:

http://fxcraft.biz/produkt/fxcraft-pipsometer-jforex/

 

Alternatywa:

http://fxcraft.biz/produkt/fxcraft-all-position-summary/

 

Infobara niestety nie widziałem. Jedynie wskaźnik ze spreadem.

 

Polecam też zapoznać się z tym narzędziem :)

http://forexclub.pl/narzedzia/jforex-manual-trader/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z pierwszej opcji i jest ok poza pozycją o którą mi najbardziej chodzi a mianowicie "secured pips/currency".

W tym mijescu podaje dwa razy wartość w pipsach a nie podaje wartości w walucie.

Chodzi o stratę w pipsach i walucie w przypadku realizacji stop lossów wszystkich pozycji na danej parze.

Mogę w jakiś inny sposób uzyskać tą informację?

I jeszcze jedno pytanie...w mt4 na wykresie najeżdżając na SL wyświetla się wartość straty w walucie i w pipsach...czy w Jforex jest jakieś analogiczne rozwiązanie?

 

edit.

i pewnie banalne pytanie ale szukałem odp i nie znalazłem...w jaki sposób mogę przestawiać zakładki z wykresami żeby ustawić je we własnej kolejności, bo nie mogę tego robić klikając na zakładkę ani z poziomu workspace? oczywiscie moge pozmieniać instrumenty w poszczególnych zakładkach jak nie można inaczej

 

edit2.

czy można jakoś ustawić żeby poziom otwarcia pozycji tez był linią przez cały wykres jak zlecenia oczekujące a nie tylko kropką?

w zestawienu pozycji jest kolumna z ceną która jest zapewne średnią ceną z otwartych wszystkich pozycji na parze (swoistym BE przy wielu pozycjach na jednej parze), czy jest jakiś trik żeby pokazać ją na wykresie poza ręcznym wrzuceniem np linii?

 

PS. ogólnie gdyby zebrać ciekawe elementy z Jforeci MT4 to mogłaby powstać platforma idealna :) chociaż pewnie ile traderów tyle byłoby tych platform ...

Edytowane przez gientek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę w jakiś inny sposób uzyskać tą informację?

 

Chyba tylko zgłoszenie takiej sugestii FxCraft żeby to poprawili...

 

w mt4 na wykresie najeżdżając na SL wyświetla się wartość straty w walucie i w pipsach...czy w Jforex jest jakieś analogiczne rozwiązanie?

 

Niestety tutaj tak nie ma. Można wyposażyć się np. w FxCraft Manual Tradera, gdzie SL wyznaczany może być w oparciu o kwotę ale żeby sprawdzić na bieżąco ile strata może wynieść to już nie.

link:

http://forexclub.pl/narzedzia/jforex-manual-trader/

 

i pewnie banalne pytanie ale szukałem odp i nie znalazłem...w jaki sposób mogę przestawiać zakładki z wykresami żeby ustawić je we własnej kolejności, bo nie mogę tego robić klikając na zakładkę ani z poziomu workspace? oczywiscie moge pozmieniać instrumenty w poszczególnych zakładkach jak nie można inaczej

 

Niestety nie można sobie przenieść "ręcznie" wykresu, aby zmienić ich kolejność. Sposobem jest otwieranie ich na nowo w konkretnej kolejności albo zmiana instrumentu na danym wykresie. Brakuje takiej opcji jak w MT4 od dawna ;).

 

czy można jakoś ustawić żeby poziom otwarcia pozycji tez był linią przez cały wykres jak zlecenia oczekujące a nie tylko kropką?

 

Nie, na JForex rozwiązali to w ten sposób, że zaznaczany jest dokładny punkt otwarcia pozycji. Na MT4 jest na odwrót. Zawsze możesz dodać sobie linię horyzontalną po otwarciu pozycji. O ile nie skalpujesz to jeszcze można to znieść ;).

 

Zamysłem twórców JForex nie było zrobienie innego MT4 tylko własnej platformy, stąd też sporo rzeczy się różni, a osobom wychowanym na MT4 potrzeba trochę czasu, żeby się przyzwyczaić :). Doskonale wiem to po sobie... Na usprawiedliwienie JForex powiem tylko, że od 4-5 lat (tyle mam tam konto) mają handel jednym klikiem czy dodawanie i edycję zleceń oczekujących na wykresie, a MT4 wprowadziło to w mękach rok czy dwa lata temu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie informacje..jeszcze pytanei trochę z innej beczki i już, mam nadzieję, przestaje męczyć:

czy w wygenerowanym raporcie pozycji mogę w jakiś sposób zmienić kolejność wyświetlania pozycji...chciałbym ustawić chronologicznie, np. po czasie zamknięcia pozycji?

Albo w jakiś inny sposób wygenerować chronologiczne zestawienie zamkniętych pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam...mam kolejne pytanko:

W ustawieniach mogę wybrać żeby zamknięte transkacje były prezentowane na wykresie lub nie (dotyczy to wszystkich historycznych pozycji), ale czy mogę w jakiś sposób wybierać transakcje które mają być w danej chwili pokazane i potem je ewentualnie ręcznie usuwać? ( w mt4 z histori się po prostu ręcznie przerzucało).

Wiem, że to pierdoła ale jak sobie archiwizuje jakieś screeny z komentarzem to czytelniej jest dla mnie jak pokazuje tylko wybraną transacje a nie wszystkie w okolicy :)

Domyślam się, że nie ma takiej opcji ale spytac zawsze warto.

Z góry dzięki raposo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma takiej opcji. Albo wszystko, albo nic. Plus taki, że możesz sobie wybrać w ustawieniach jakie elementy transakcji mają być widoczne na wykresie, czego w MT4 brakuje. No i nie ma widocznego miejsca otwarcia cały czas trwającej transakcji.

 

Jak widać nie ma platformy idealnej - każda ma swoje minusy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...