long.trader

Bloober Team [BLO] – Analiza na zamówienie

Recommended Posts

http://comparic.pl/bloober-team-blo-analiza-na-zamowienie/

 

Emitent zajmuje się tworzeniem (developingiem) gier komputerowych i gier wideo z przeznaczeniem do cyfrowej dystrybucji na rynek światowy.

bloober-mn-1024x509.png

Wykres z miesięcznym interwałem pokazuje, że spółka ma za sobą bardzo silne wzrosty. Trend wzrostowy wyniósł cenę z okolic 5 zł w okolice 25 zł. W samym listopadzie ubiegłego roku kurs wzrósł o ponad 100%. Piszę o tym, gdyż tak duże wzrosty już za nami i trzeba się zastanowić czy mają one szansę na kontynuację i to z równie silną dynamiką. Sytuacja techniczna wskazuje na możliwość przegrzania tzn. dwie ostatnie świece miesięczne to klasyczne pin bary, pokazujące aktywność podaży przy poziomie 25 zł. W tym miejscu przebiega opór, który wyznaczają okolice cenowe z dnia debiutu i pierwszych miesięcy notowań.
bloober-w1-1024x508.png
Interwał tygodniowy potwierdza teorię o przegrzaniu. Jak tylko cena wzrasta do 25 zł zaczyna się dynamiczna wyprzedaż. Jest to zatem kluczowy poziom oporu. Jeżeli dojdzie do większych spadków najbliższym znaczącym wsparciem będzie okolica 13,75 zł.
bloober-d1-1024x509.png
Niestety także wykres dzienny pokazuje, że nie jest to dobry moment na kupno tych akcji. Dodatkiem do silnego oporu przy 25 zł jest także potencjalnie tworząca się formacji głowy z ramionami (RGR), której zasięg wyznacza spadek do przynajmniej 11 zł, gdzie także mamy pewne wsparcie. Analiza wolumenu potwierdza możliwość realizacji tej formacji. Każdy kolejny szczyt był budowany na coraz niższych obrotach. Przełamanie linii szyi może być sygnałem do większej korekty spadkowej. Po drodze do większych spadków kurs napotka jednak jeszcze jedno wsparcie w postaci poprzedniego dołka czyli okolice 17 – 17,50 zł, które może zatrzymać spadki. Pozytywne w całym obrazie technicznym jest jedynie to, że podczas impulsów wzrostowych obroty zwiększają się, a podczas spadków maleją, to jest typowe dla trendu wzrostowego. Osoby rozważające kupno powinny bacznie obserwować zachowanie kursu, gdyż możliwe, że szykuje się ruch korekcyjny, który po tak silnych wzrostach i pod znaczącym poziomem oporu ma naturalne prawo się pojawić. Do zanegowanie wszystkich negatywnych sygnałów dojdzie, gdy kurs wyraźnie pokona poziom 25 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz