long.trader

Zapiski giełdowego spekulanta: Mbank, PZU, JSW

Recommended Posts

comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-mbank-pzu-jsw/

 

Mbank – kurs po piekielnie dynamicznych spadkach znalazł się na wsparciu, które wyznacza poprzedni dołek. Impet spadków jest tak wielki, że należy brać pod uwagę przełamanie wsparcia i spadek aż do dolnej krawędzi kanału. Jeżeli jednak na tym wsparciu pojawi się naprawdę znaczący, silny sygnał odwrotu, możliwe będzie wykorzystanie naszej krótkoterminowej strategii. Okolice 477 zł stanowić będą kluczowy opór.

mbank-1024x508.png

PZU – obserwuję spółkę od dłuższego czasu, gdyż interesujące jest jej zachowanie. Podczas silnych spadków na całym rynku, także na WIG20, spółka zachowywał się naprawdę przyzwoicie. Pokazuje to jej siłę. Jeżeli cała giełda ruszy do góry, PZU może stać się jednym z liderów wzrostów. Tuż pod aktualną ceną przebiega wieloletnia linia trendu wzrostowego. Także wsparcie okolic 460 zł wygląda bardzo zachęcająco. Właśnie w tych miejscach czekam na pojawienie się sygnału do wzrostów.
pzu-1024x509.png
JSW – mamy tutaj zdecydowany, długoterminowy trend spadkowy. Na jego potencjalnym końcu tworzy się formacja oRGR. Linię szyi jest ważny opór okolic 22 zł. Wybicie go może spowodować wzrost do nawet 30 zł, gdzie przebiega kluczowy opór, a taki zasięg prognozuje ta formacja. Aktualna cena znajduje się także przy linii trendu spadkowego. Wybicie dwóch znaczących barier jednocześnie da naprawdę mocny sygnał kupna. Zgodnie z nasza strategią, nie gramy jednak na wybicia. Będę czekał na najbliższym wsparciu i zagramy po pierwszej korekcie.
jsw1-1024x509.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz