long.trader

Zapiski giełdowego spekulanta: PEKAO, Kernel, KGHM

Recommended Posts

http://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-pekao-kernel-kghm/

 

PEKAO – Ostatni okres to ruch boczny, a cena już 4 razy odbijała się w górę od wsparcia okolic 175 zł. Podczas wczorajszej sesji powstała świeca pin bar, a jej zamknięcie wypadło nad wsparciem. Warto zwrócić uwagę, że stało się to na bardzo dużych obrotach. Niepokojące jest jedynie to, że podczas ostatnich sesji przeważały raczej spadki, ale myślę, że możemy dokonać zagrania, tym bardziej, że 3 razy większy zysk od ponoszonego ryzyka spokojnie mieści się do najbliższego oporu czyli do poprzedniego wierzchołka.
Kupno: 175,40 zł  SL: 172,84 zł  TP: 183,08 zł  – RR 1:3

pekao-1024x509.png

Kernel – spółka miewa ostatnio okresy bardzo silnych wzrostów, a obecnie ma za sobą okres spadków, zakładam że są one tylko korekcyjne. Dwie ostatnie świece tworzą formację objęcia hossy, która pojawia się na wsparciu okolic 26 zł. Poprzednie odbicie od wsparcia pozwoliło w krótkim czasie zainkasować zysk. Formacja objęcia jest dosyć duża i do najbliższego oporu mieści się tylko dwukrotność ponoszonego ryzyka. Mimo wszystko nasz TP mieści się spokojnie przed poprzednim wierzchołkiem, a dodatkowym argumentem za wzrostami jest wybronienie krótkoterminowej linii trendu.
Kupno: 27,96 zł  SL: 26,29 zł  TP: 31,30 zł  – RR 1:2

kernel-1024x509.png

„Propozycja czytelnika”:

Bartex35 zaproponował kupno spółki KGHM – mamy tutaj do czynienia z lokalnym wsparciem, na którym powstała nie do końca idealna formacja objęcia hossy. Mamy za sobą duże spadki, spowodowane także problemami miedzi. Do najbliższego oporu nie mieści się nawet dwukrotność ponoszonego ryzyka. Z drugiej strony mocne odbicie na wczorajszej sesji ma szansę być kontynuowane. Jak będzie zobaczymy już niebawem.
Kupno: 111,60 zł  SL: 106,04 zł  TP: 122,72 zł  – RR 1:2

kghm-1024x509.png

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj:  STRATEGIA + KONKURS

 

http://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-pekao-kernel-kghm/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz