Skocz do zawartości

Volumen CDF - Forex


Fx-Fx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z zastosowaniem volumenu z kontraktów na foreksie?. Wykupuje abonament sygnałów, podpinam do MT4 i mam przełożenie dla każdej pary walutowej?. Czy to oznacza, że wolumen kontraktów jest uniwersalny dla wszystkich par?. 

Założyłem konto demo na infinity, od jutra zaczynam podglądać volumen, które kontrakty futures powinienem brać pod uwagę, aby wykorzystac na FX?.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

ps. Jeżeli jest coś do poczytania w sieci na ten temat ( po polsku, wiem będzie cieżko ) proszę o azymut  ;)  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie napisałeś gdzie chcesz wykupić te sygnały i co to konkretnie ma Ci dać? ;)

 

Wolumen z kontraktów to tylko mały procent wolumenu całkowitego. Są jeszcze transakcje spot czy nawet opcje walutowe. Polecam zapoznać się z raportem BIS:

www.bis.org/publ/rpfx13fx.pdf

 

Potężne źródło wiedzy. Będziesz wiedział kto faktycznie kształtuje rynek Forex, jak rozkłada się wolumen itd. Jest po angielsku ale głównie to cyferki więc wierzę, że dasz radę :).

 

Wszystkie instrumenty są ze sobą powiązane, dzięki arbitrażystom. Zmiany na jednym pociągają za sobą zmiany na innych, aczkolwie zdarzają się małe rozjazdy. Stąd też jeśli koniecznie chcesz korzystać z wolumenu na walutach i wybrałeś sobie wolumen z kontraktów to lepiej żebyś zawierał transakcje także na kontraktach. Jednak jestem zdania, że to i tak nie zda w 100% egzaminu. Najlepiej byłoby wyposażyć się w dane od Reutersa lub Bloomberga ale to kosztuje już 1200-1300 USD miesięcznie. Pytanie czy ta inwestycja Ci się zwróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie napisałeś gdzie chcesz wykupić te sygnały i co to konkretnie ma Ci dać?  ;)

 

 

Dziękuję za odpowiedź.

Myślałem o "clusterdelta", chciałbym zastąpić volumen tickowy rzeczywistym (czy raczej bardziej zbliżonym do rzeczywistego, jak czytam teraz to co napisałeś). Zacząłem studiować VSA i tak po webinarze (R.Glinicki) doszedłem do wniosku (może mylnie?), ze tickowy volumen nie nadaje się do VSA.

Dany broker zlicza tyle ticków inny więcej lub mniej i to oglądamy na volumenie wpiętym do MT4, natomiast ten rzeczywisty z kontraktów jest prawdopodobnie najbardziej zbliżony do realiów rynkowych. Przyznaję, że jestem zielony w tym temacie a po polsku ciężko cokolwiek znaleźć.

 

Kontrakty, nie znam w ogóle :( , na foreksie jestem już trochę czasu ( drugi rok ) no i powiedzmy, że nie poruszam się po omacku ;)  .

1200-1300 USD - to nie dla mnie, mówię szczerze, tym bardziej, ze w VSA dopiero raczkuję. Zaraz zabieram sie za lekturę poleconego tematu ( translator+translatica ) i jakoś idzie  ;)  .

Założyłem demo na Infinity (podglądnąłem na innym forum), będę śledził jak tam wygląda volumen i spróbuję go odnieść do FX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tickowy wolumen to nic innego jak -krotność zmiany ceny w danym okresie czasu. To ile razy ulegnie ona zmianie zależy od:

- dostawcy danych,

- rodzaju kwotowań (teraz standardem jest do 5 cyfr po przecinku ale kiedyś brokerzy oferowali 4 i 5 cyfr, co znacznie wypaczało porównanie - w końcu zmiana o 0,1 pips w jedną i drugą stronę to dwa ticki, których na 4 cyfrach wcale nie było),

- stopniu filtrowania danych,

- a nawet szybkości serwera brokera.

 

Reasumująć, taki standardowy wolumen na MT4 kompletnie o niczym nas nie informuje.

 

Na kontraktach znajdziesz tylko namiastkę wolumenu. To trochę tak jakbyś widział czubek góry lodowej. Wcale nie oznacza, że ta namiastka będzie odzwierciedlać rzeczywisty wolumen. Mam tu na myśli sytuację, gdzie wiemy np. że obrót na kontraktach to średnio 10% całości i teoretycznie wystarczy pomnożyć tę wartość razy 10, aby utrzymać realny stan - nic z tych rzeczy. Nie tak to działa ;).

 

Moja rada? Poszukaj jakiegoś tańszego dostępu do całkowitego (a przynajmniej większościowego) wolumenu na FX - jeśli Ci się nie uda to wg mnie szkoda czasu. Dane nie będą wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja rada? Poszukaj jakiegoś tańszego dostępu do całkowitego (a przynajmniej większościowego) wolumenu na FX - jeśli Ci się nie uda to wg mnie szkoda czasu. Dane nie będą wiarygodne.

 

 

Nie chciałbym zabierać czasu, czy mógłbyś rzucić okiem na cluster delta

http://clusterdelta.com/

Czy tutaj warto szukać?

 

Trochę się w tym pogubiłem :( , czy całkowity wolumen dla FX w ogóle istnieje? skoro jest to rynek nieregulowany, czy też zawsze będzie on pochodną innych instrumentów?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX to rynek zdecentralizowany - i to jest problem. Nie ma jednej izby rozliczeniowej, która by przeliczała wolumen. Ale agencje informacyjne zbierają go z interbanku i innych źródeł, dzięki czemu otrzymujemy na pewno większościowe dane. Na pewno nie wszystkie ale taka informacja zaczyna być wiarygodna. 

 

Co do podanego serwisu - niestety nie pomogę. Nie znam rosyjskiego ;). Nikt nie mówił, że będzie łatwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ewentualnie tak: https://translate.go....com/&sandbox=1

 

:)

 

 

Jekert zakonnica częściej  nie używa modlitewnika, aniżeli ja  "translate google" a dla potwierdzenia wątpliwości jeszcze "translatica".

Ale są takie strony jak np. infinity (założyłem demo - volumen, kontrakty ), że jednak jest trudniej. No cóż "drzewiej wybrałem kamienie 

a nie tornister", - konsekwencje trzeba ponosić  :)

Tam chyba mamy CME?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...