Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, o tym nie pomyślałem.

 

No to jeszcze jeden temat.

Zostawiłem w piątek otwarte zlecenie BUY ze sl mniej więcej w połowie luki, która powstała w weekend. No i zlecenie zostało zamknięte ze stratą, ale po cenie otwarcie po weekendzie, a nie po sl. Czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne i ma swoje logiczne uzasadnienie.

Luka oznacza, że w danym przedziale cena nie wystąpiła, czyli tym samym nie było żadnych transakcji. Jeśli nie było transakcji (i ceny) to siłą rzeczy nie można było zamknąć Twojej pozycji. W takich przypadkach realizacja zlecenia następuje po pierwszej możliwej cenie, czyli w tym przypadku po cenie otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ile wkońcu jest ta minimalna wpłata

 

Napisano 05 sierpień 2010 - 08:21

Kiedyś minimalną wpłatą było 100 USD jednak przy minimalnym wolumenie 0.1 lota i takim kapitale trudno odpowiednio zarządzać ryzykiem i kontrolować pozycje. Dlatego też próg został podniesiony do 500 USD. Oprócz transakcji tradycyjnych (przez bank) można też zasilać konto przez PayPal, MoneyBookers, Netellera i karty kredytowe oraz debetowe.

 

Napisano 16 kwiecień 2010 - 08:20

AKTUALIZACJA: STAN NA 05.02.2015 r.

 

Otwieramy wątek na temat brokera FxPro z którym współpracujemy już od 2007 roku. Poniżej krótka charakterystyka:

FxPro jest na rynku od 2006-07 roku, kiedy to przejął North Finance, które zaczęło swoją działalność w roku 2002. Broker z siedzibą na Cyprze, nadzorowani przez CySEC (odpowiednik polskiego KNF'u), jest członkiem CIFSA (Cyprus International Financial Services Association), CCCI (Cyprus Chamber of Commerce and Industry), CFSFA (Cyprus Financial Services Firms Association) i stosuje się do europejskich dyrektyw MiFID, wprowadzonych 1 listopada 2007r.

Kapitał zakładowy wynosi 2 000 000 EUR.
Kapitał własny (stan na 2010 rok) wynosi 25 000 000 EUR.


O gwarancjach przeczytacie tutaj:
https://direct.fxpro...sation_Fund.pdf

          Dwie główne oferty:

  • MT4,
  • ECN cTrader.

    Oferta MT4

    Platforma
  • MetaTrader 4 (język polski),
  • MT Mobile dla Windows Mobile i Smartphone,
  • MT4 iTrader (aplikacja na iPhone'a i iPada),
  • MT4 Android (aplikacja dla urządzeń z OS Android),
  • WebTrader (platforma działająca z poziomu www).

    Spready
  • Konto ze spreadem stałym: 1,6 pips na EUR/USD
  • Konto ze spreadem zmiennym: 1.0 - 1,5 pips na EUR/USD

    Dźwignia
    od 1:1 do 1:100

    Instrumenty
  • Około 140 instrumentów finansowych
  • waluty,
  • metale,
  • CFD na akcje spółek amerykańskich,
  • kontrakty futures na towary i indeksy giełdowe.

    Minimalna wpłata
    500 PLN

a to mam na stronie do przelewu na założony na świeżo koncie

 

Ważne uwagi
  • Please ensure that upon submitting your Bank Wire transfer, you use the first 5 characters (FXPPL), which appear on the Transfer Instruction form in the Payment Details section, so that the funds will be successfully credited to the correct account (ex.: FXPPL v123456 or FXPPL 654321).
  • Po podaniu wymaganych danych otrzymasz formularz przelewu bankowego na Twój adres e-mail. Możesz przekazać go bankowi w celu zlecenia przelewu.
  • Twoje konto transakcyjne zostanie zasilone kwotą przelaną na nasze konto. Kwota netto jest pierwotną kwotą Twojego transferu minus opłaty bankowe; nie pobieramy żadnych opłat za przelewy bankowe.
  • Minimalna kwota to $500 USD lub jej ekwiwalent w innej walucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

FxPro publikuje zestaw statystyk za trzeci kwartał.
 

 

FxPro’s Q3 slippage statistics are as follows:
Positive = 43.4%
At Quote = 39.6%
Negative = 17.0%

Re-quote percentages for the same period:
Re-quotes = 4.5%
Positive = 2.8%
Negative = 1.7%


źródło: http://www.fxpro.co.uk/group/media/news/20151029/fxpro-announces-q3-execution-statistics

 

Jest też ciekawy widget do monitorowania i porównania średnich spreadów:

http://www.fxpro.pl/trading/tools/compare-fxpro-forex-spreads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

FxPro znacząco rozszerzył ofertę indeksów giełdowych. Dostępne są indeksy z Chin, Hong Kongu, Australii, POLSKI, Grecji, Szwajcarii, a nawet Węgier. Pełna lista i szczegóły dostępne tutaj: http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualnosci/nowe-indeksy-gieldowe-w-fxpro-w-tym-poland20/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FxPro opublikowało statystyki dot. egzekucji za ostatni kwartał (IV kw. 2015r.):

 
Poślizgi:
    Pozytywne = 37.5%
Po cenie = 37.7%
Negatywne = 24.8%

 
Rekwotowania:
    Udział rekwotowań = 5.95%
Pozytywne = 2.99%
Negatywne = 2.96%

 
O ile rekwotowania, niemalże dokładnie się bilansują, to warto zauważyć, że więcej było poślizgów na korzyść traderów, niż na niekorzyść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

FxPro wprowadza nowy rodzaj kont MT4 z egzekucją Market oraz niższymi spreadami - sprawdź: http://direct.fxpro.com/ib/pl/usd/105092

 

Więcej informacji:

http://www.fxpro.co.uk/group/media/news/20160517/fxpro-introduces-mt4-account-with-market-execution-and-lower-spreads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W zeszłym roku wybrałem FXPro, bo była możliwość wpłat kartą od 100 zł, idealne na początek i na testy. Pod koniec roku 2016 minimalną kwotę zasilenia kartą zwiększyli do 200 zł, zostało 100 zł przez PayPal.

A dziś chciałem dopłacić i niespodzianka - wszystkie kanały od 400 zł. Może kiedyś zaangażuję takie środki, ale póki co 100 zł w zupełności mi wystarczało - i tak po jakimś czasie musiałem dołożyć, więc nie źle na mnie zarabiali. Nie rozumiem tej polityki.

Znacie może innych brokerów, którzy pozwalają na zasilenie rachunku kwotą od 100 zł? Chętnie się przeniosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Myślę, że wiem co jest przyczyną podniesienia limitów. Transakcje kartami obarczone są opłatami przez pośrednika transakcji (CC Processing Compay). Z tego co pamiętam, część tej opłaty jest finansowana przez FxPro. Podniesienie limitu miałoby skutkować zminimalizowaniem małych, deficytowych transakcji. Podobnie z PayPal, gdzie płaci się też za odbiór środków. Oczywiście - to tylko moje przypuszczenia i mogę to zweryfikować ale limitów raczej to nie zmieni.

Można zawsze wpłacić środki przelewem na polskie konto - WBK i PEKAO do wyboru (polecam WBK). Nie ma minimum. Minus tylko, że na zaksięgowanie środków będziesz czekać 2-3 dni robocze.

Na pewno nie rozpatrywano tego w kategorii pojedynczych przypadków ale całości klientów. Wystarczyło, że znalazło się parudziesięciu, którzy dokonywali po kilka takich dyspozycji, a te kończyły się np. max. paroma transakcjami.

Jeśli natomiast chcesz zmienić brokera to z tego co pamiętam Vipro Markets umożliwia wpłatę kartą od 25 PLN - a jeśli nie kartą to inną równie szybką formą płatności :).

https://forexclub.pl/vipro-markets/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wprowadzamy częściowy zwrot prowizji w FxPro, nawet do 15%! I co ciekawe, wypłata cashbacku następuje co tydzień bezpośrednio na platformę. Oferta dla nowych i dotychczasowych klientów. 

https://forexclub.pl/fxpro-cashback/

Gdyby ktokolwiek chciał skorzystać z promocji to proszę o kontakt - wyjaśnię co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanko bo prawdopodobnie założę u nich konto. Obecnie korzystałem XTB i Admiral Markets, ale ten ostatni ma jakąś dziwną dla mnie przerwę techniczną między 23:59 a 0:05, a później masz taki kwiatek - jak luka w tygodniu na kablu. Trochę się jeszcze waham, bo po za tą wpadką nie zauważyłem innych problemów.

Tak przy okazji mogę podpytać, który broker byłby dobry. Przy czym nie korzystam z daytradingu, właściwie 4 pary walutowe - ropa, złoto, US30 i ew. WIG20 oraz MT4. Jedynie wolałbym konto w PLN, bo można obliczyć podatek - w AM sami podają. Z FXPro korzystałem głównie do ćwiczeń z wykresem historycznym i nie miałem okazji sprawdzić jak działa. Wydaje mi się to sensowna oferta.

Analiza-27072017-GBPUSD_przykladAM-day.png

Edytowane przez GoldWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W Admiralu zawsze była ta przerwa techniczna - od 2008 roku na pewno :)

W FxPro mam konto realne od 2007 r. i przez cały ten czas nigdy nie było żadnych problemów z wypłatami czy handlem. Oczywiście, mniejsze awarie zdarzały się jak wszędzie ale nie było to nic niepokojącego. Obecnie nasi klienci otrzymują do 15% rabatu z zapłaconej prowizji więc oferta jest konkurencyjna:

https://forexclub.pl/fxpro/

Ale niestety, w ofercie nie mają WIG20. Reszta instrumentów jest dostępna i to na wszystkich platformach.

Co do podatku... Naszym klubowiczom zapewniamy program Podatek, dzięki któremu można bardzo łatwo i szybko wyliczyć wartość podatku niezależnie od platformy (MT4, MT5, cTrader, JForex), jak i waluty konta. Program jest oczywiście darmowy i lada dzień będzie dostępna nowa wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 2.01.2018 o 12:05, GoldWolf napisał:

...Admiral Markets, ale ten ostatni ma jakąś dziwną dla mnie przerwę techniczną między 23:59 a 0:05,

Jednak przerwa też u nich występuje (https://www.fxpro.pl/trading/platforms/comparison) - dla MT4 i MT5 - " 24/5 Handel zostać zatrzymany na 1 minut pomiędzy 22:00:00, a 22:01:00 (czasu UK) " - tak jakby nie mogła być o 21:58 - 22:00, niech sobie jest i 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oferowane przez nich warunki są moim zdaniem bardzo dobre. Serwer jest stabilny, a realizacja zamówienia przebiega szybko, bez większych odchyleń. Obsługa klienta Fxpro jest po prostu znakomita. Spready są dobre dla mojego stylu handlowego, a wypłaty są szybkie dzięki przelewowi bankowemu. Lubię handlować z tym brokerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...