Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W dniu wczorajszym otrzymałem e-mail z FxPro z informacją o zmianach w Umowie, które wchodzą ze skutkiem natychmiastowym.

W związku z tym, że moja znajomość j. angielskiego jest gorsza niż mierna, czy Wy jako ich przedstawiciele, moglibyście umieścić informacje, czego dokładnie dotyczą zmiany?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie jesteśmy ich przedstawicielami FxPro, a jedynie partnerami (nie stanowimy części ich firmy).

 

Chciałem wkleić punkty, które zostały zmienione jednak pliki PDF z umowami nie dają takiej możliwości... Dlatego w skrócie czego dotyczą zmiany...

 

Głównie FxPro sprecyzowało kwestie wysokości spreadów i wystąpień ewentualnych poślizgów rynkowych w 'nienormalnych' sytuacjach, które również zostały sprecyzowane (np. pory niskiej płynności, ważne dane makro). Strzelam, że pojawili się klienci, którzy nie do końca zdawali sobie sprawę, że na danych może wystąpić poślizg w realizacji i spread może się rozszerzyć, dlatego też broker postanowił doprecyzować wszystkie te kwestie w regulaminach.

 

Doszedł też zapis, że w przypadku braku połączenia i chęci modyfikacji lub zamknięcia zlecenia należy kontaktować się telefonicznie z działem Tradingu FxPro. Kontakt mailowy nie wchodzi w grę w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

 

To mój pierwszy post, więc pozwolę sobie na szerszy zarys mojej sytuacji.

 

Foreksem interesuję się od dawna jednak ze względu na nieregularny charakter zawodowy, wiedzę jak i doświadczenie zbieram powoli. Rok temu założyłem konto real na Markets.com (wstyd się przyznać ale po prostu uległem sprzedawcy) nie żałuję bo jestem bogatszy o nowe doświadczenia a margin call   mogłem osiągnąć wszędzie :P  Jednak dziś szukam brokera który spełni moje skromne wymagania i tu pojawia się moje pytanie co do konta w FxPro. Otworzyłem tam konto demo wybrałem opcję z 500 pln i mikro lotami chcę wiedzieć czy mogę otworzyć takie samo konto real, jeżeli tak to czy konto w pln na które będę przelewał środki, jest w Polsce.

 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Doświadczenie to najlepszy nauczyciel więc nie ma czego żałować :).

 

To może od razu przejdę do konkretów.

FxPro nie oferuje mikrolotów, a raczej oferuje ale dla kont testowych dla strategii automatycznych (EA), a min. depozyt wynosi 500 USD lub równowartość w innej walucie więc trzeba liczyć ok. 1500 PLN. Środki także przelewane są na konto w innym kraju więc trzeba się liczyć z kosztem przelewu zagranicznego. Niestety ale FxPro troszkę wyhamowało z rozwojem swojej oferty więc pod niektórymi względami inni zdąrzyli ich wyprzedzić.

 

Jeśli zależy Tobie na:

- niskiej wpłacie minimalnej,

- mikrolotach (0.01)

- platformie MT4,

- przelewach krajowych,

 

to wg mnie lepiej zapoznać się z ofertą Armada Markets lub BRE Forex (choć tu akurat potrzeba 2000 PLN depozytu). Dodatkowo, koszty transakcyjne powinny być trochę niższe niż w FxPro i można skorzystać z naszych rabatów prowizji, co jeszcze bardziej je zredukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FxPro wprowadziło nową platformę - SuperTrader. Jest to coś pomiędzy Social Tradingiem, a kontami PAMM i polega na kopiowaniu transakcji od innych graczy. Możemy stworzyć własne portfolio, które będzie swego rodzaju zdywersyfikowaną strategią. 

 

Nowa oferta kierowana jest zarówno dla inwestorów, którzy chcą pomnażać kapitał, jak i traderów, którzy osiągają zadowalajace rezultaty i chcą zwiększyć swoje przychody (osoby naśladujące płacą prowizję traderowi).

 

Więcej szczegółów na stronie:

http://www.fxpro.pl/trading/supertrader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Czyli prowizja jest 65$ od 1 mln obrotu http://forexclub.pl/brokerzy/fxpro/konta-ecn ? Czy 65$ za otwarcie 1 mln + 65$ za zamknięcie = 130$ za obrócenie 1 mln? Na stronie http://www.fxpro.pl/trading/platforms/ecn jest napisane, że raczej ta druga opcja.

To znaczy, że z forexclub płacimy tylko połowę?

Edytowane przez xinneph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Testuję a raczej testowałem platformę MT4 FxPro od 11.05.2015 na demo. Niestety, zdarzyło się, że kilka razy platforma "zasnęła" w trakcie - ostatnio 17.05 2015 między godz. 16.40 a 17.03. To chyba trochę zbyt długo i zbyt niebezpieczne jak na handel forex. Porównując kurs z innymi platformami MT4 widać że brakuje świecy na wykresie (5 min) w tym czasie. W innych przypadkach po prostu była to tylko przerwa odwzorowywana na wykresie tickowym jako pika. Na pewno wina za przerwy w transmisji nie leży po stronie mojego sprzętu. Skusiła mnie do tego brokera gwarancja braku debetu na koncie i przyjaźnie prezentująca się otoczka wraz ze stroną. Czytałem na forum, że to nie jest pierwszy i jedyny przypadek tak działającej platformy tego brokera. Reasumując: kończę ledwie zaczętą przygodę z FxPro, a w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas sugeruję temu brokerowi by zamiast w reklamę zainwestował w bardziej wydajny serwer. Pozdrawiam wszystkich traderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

17.05 2015 jeszcze nie mieliśmy :).

 

Od 11.05, czyli testy trwały 4 dni jeśli będziemy liczyć dzisiejszy - może pechowo trafiłeś lub faktycznie przyczyna leży gdzie indziej. Należy też pamiętać, że demo to nie real i real to nie demo. Faktycznie, FxPro miało problemy z serwerami ale było to dobre kilka lat temu (złożyło się na to sporo różnych reczy). Od dłuższego czasu żadnych kłopotów nie było.

Pamiętaj, że konta rzeczywiste mają inne serwery niż konta demonstracyjne. Dla brokerów zawsze priorytetem są te pierwsze, a na demach ludzie potrafią zakładać po 10 rachunków dziennie, gdzie na każdym mogą testować swoje automaty bez żadnych konsekwencji - to bardzo często staje się przyczyną różnych ich przeciążenia i zwieszeń kwotowań. Właśnie ze względu na te testy często takie 'awarie' są tylko krótkoterminowe.

 

Nie wiem jak na demie, bo nie zaglądam w ostatnim czasie ale sporo osób korzysta z konta rzeczywistego i jestem przekonany, że gdyby takie rzeczy działy się na realnym rachunku to na pewno bym o tym usłyszał... A tym czasem cisza - czyli jest dobrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@reposo czy mógłbyś wyjaśnić taką rozbieżność:

 

- w opisie FXPro w ForexClubie jest napisane, że min. depozyt to 500 PLN.

- w centrum pomocy FXPro , że minimalny zalecany to 500 USD (czyli jakieś 2K PLN), ale "jednak w dowolnym momencie możesz wpłacić kwotę minimalnego depozytu wynoszącą 100 USD" (czyli ok. 400 PLN).

 

To ile trzeba wpłacić minimum, żeby móc zacząć handlować? Pomijam kwestie zarządzania ryzykiem i takie tam. Chciałbym u nich zacząć testowo z minimalną kwotą, żeby przetestować w realu wpłaty/wypłaty/szybkości itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

FxPro ciągle zmieniało swoją polityke w kwestii min. depozytu więc faktycznie ciężko się w tym czasem połapać, a dodatkowo powstają różne rozbieżności. Wg brokera minimum to 500 USD ale z doświadczenia wiemy, że jak wpłacisz mniej to nikt słowa nie powie. Konto aktywne jest od momentu przesłania i zaakceptowania dokumentów, a nie jak w przypadku niektórych brokerów dopiero po zaksięgowaniu odpowiedniej wpłaty. Reasumując… Możesz wpłacić ile chcesz, a informacja z naszej strony o 500 PLN jest lekko ponad te FxProwskie 'niby' minimum, czyli 400 PLN ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostatni piątek jedno z moich zleceń SELL (w FXPro) zostało zamknięte 120 pipsów (!!!) powyżej ustawionego SL. Czy broker ma obowiązek zamykać zlecenia dokładnie na SL (może +/- 2-3 pipsy ze względu na opóźnienia)? Czy mogę takie zlecenie reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich minutach handlu (jak i w początkowych) spread ulega rozszerzeniu z racji, iż spada wtedy drastycznie płynność na rynku (żadna większa giełda nie pracuje). Stąd też tak prawdopodobnie stało się w Twoim przypadku. Wychodzi na to, że było to niecałe 13 pips. Możesz się upewnić czy to nie był żaden błąd (osobiście wątpię) składając reklamację u brokera - to nic nie kosztuje.

 

Natomiast jeśli chodzi o to, że cena nie dotarła do poziomu SL to MT4 jest tak skonstruowane, że wykresy na nim rysowane są po cenie Bid (niższej) natomiast pozycje krótkie zamykane są po cenie Ask (wyższej), stąd też tego nie widać.

 

Możesz włączyć sobie do pomocy linię Ask. Klik prawym na wykres -> Właściwości -> Ogólne -> Pokaż linię Ask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...