Skocz do zawartości

Trading212 - opinie, dyskusja


Bano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa. Chciałem zaczerpnać Państwa opinii o brokerze Trading212. Czy ktoś z Panstwa korzysta ?  Korzystam z konta demo i jest nadzwyczaj proste. Zawsze ufałem prostocie, ale jak wiemu powierzyć komuś gotówke to już jest coś innego. Gram tylko na indexach wiec mam bardzo ograniczony wybór. Mój angielski nie jest nadzwyczajny wiec polski support i mozliwość prowadzenia konta w PLN / wpłat i wypłat również bardzo mnie cieszy. Strona tego brokera to http://www.trading212.com/pl/. Trading 212 należy do Avus Capital. Licencjonowany przez FSC BG. Zarejestrowany w polskiej KNF, jak i w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Francji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii, Holandii oraz Rumunii. Z góry dziekuje za odpowiedź. Zapraszam również do dyskusji bo nie zauwazyłem tematu o tym brokerze. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Kiedyś grałem tam chwilę na koncie rzeczywistym. Broker niby w porządku, obsługa dobra, starają się, szanują klienta ale... Platforma wg mnie fatalna. Po prostu nie dla mnie, może mam za duże wymagania ale taki MT4 bije ją w przedbiegach, a przecież to już jest niezły staroć.

 

Opłaty z tego co pamiętam też nie najmniejsze, są tańsi brokerzy. No i model Market Maker, czyli istnieje ryzyko powstania konfliktu interesów. Komuś może to nie przeszkadzać, a ja jestem zdania, że te czasy już dawno przeminęły i nie warto bawić się w MM.

 

Podsumowując... Do brokera nic nie mam ale wg mnie są na rynku lepsi i tańsi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam i dziękuję za miłe słowa. Platforma Trading 212 jak i zarówno aplikacja mobilna są stale modernizowane i wszyscy w zespole ciężko pracują aby były jeszcze lepsze. Avus Capital - jest właścicielem Trading 212, jest brokerem NDD (Non Dealing Desk) i STP (Straight-Through Processing). Proszę kliknąć na ten link aby uzyskać więcej informacji na ten temat: http://www.trading212.com/pl/O-nas/ Jedyna prowizja przez nas pobierana jest od handlu akcjami. Szersze informacje o naszych prowizjach można znaleźć tutaj: http://www.trading212.com/pl/Warunki-i-op%C5%82aty/ Więcej informacji można uzyskać z naszego działu obsługi klienta, oni chętnie udzielają informacji, telefonicznie na (+48) 22 247 23 18, drogą mailową na polska@trading212.com lub na czacie online: http://livechat.boldchat.com/aid/8870890080423087480/bc.chat?cwdid=1194057966354038407&wdid=2024723285890301087&url=http%3A//www.trading212.com/pl/Warunki-i-op%25C5%2582aty/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co mogę powiedzieć o Trading 212? Zacząłem na koncie demo 3 lata temu tylko aby zobaczyc jak wyglada platforma. I bardzo mi się spodobała, kilka dni później otworzyłem konto rzeczywiste i rozpocząłem handel prawdziwymą kasą. Całkowicie się zgadzam z tym że obsługa klienta po polsku jest bardzo fajna i superrr , tak , ze wszystko jest bardzooo łatwe dla mnie, bo moj angielski nie jakiś niesamowity. Konto demo wygląda dokładnie jak rzeczywiste, wiec nie było stresu gdy przechodzilem na rzeczywiste – tylko były emocje z handlu za prawdziwe pieniądze :). Wypłaty środków również sa bardzo proste i szybkie. Generalnie wszystko jest super!1111 Bardzo polecam brokera i bede się go trzymać na przyszłośc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Od kilku miesięcy korzystam z brokera Trading 212 na koncie rzeczywistym. Przez 2 tygodnie wszystko układało się po mojej myśli nie straciłem nawet złotówki. Po 2 tygodniach zaczęły się moje problemy straciłem cały zysk a gdy chciałem odzyskać stracone pieniądze było jeszcze gorzej. Czy ktoś mógłby mi poradzić jak skutecznie handlować na brokerze Trading 212. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Gdy zakładałem rzeczywiste konto na Trading 212 mój kapitał początkowy wynosił 2000 zł. Nie dużo ale nie narzekałem bo dopiero zaczynałem i przez pierwsze 2 tygodnie było dobrze. Przez ten okres mój czysty zysk wynosił 3900 zł lecz następnego dnia gdy zacząłem handel wykres poszedł gwałtownie w odwrotną stronę i straciłem cały zysk. Próbowałem jeszcze się trochę odkuć ale gdy już trochę odzyskałem to po chwili traciłem jeszcze więcej. Doszło do takiej sytuacji że miałem -1200 zł wtedy zacząłem zasilać konto na początku 500 zł później 1000 zł a następnie jeszcze 2 razy po 500 zł. Krótko mówiąc zainwestowałem już 4500 zł i mój wynik to -3362 zł a wolnych środków 1129 zł. Mój cel to oczywiście wyjść na prostą a następnie handlować tak abym miał 8000 zł miesięcznie tak jak mi szło na początku 400 zł dziennie i tylko tyle mi wystarczy. Tylko już nie wiem jak. Na pewno muszę powiększyć swoją wiedzę na temat giełdy i handlowania. Prosiłbym o pomoc jeśli to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przede wszystkim zacznijmy od małego sprecyzowania - w Twoim przypadku to, gdzie handlujesz (broker) nie ma wpływu na osiągany wynik. Więc czy jest to Trading212 czy XTB nie ma znaczenia ;). 

Moim zdaniem problem leży w kilku kwestiach.

  1. Brak jasno sprecyzowanej strategii - nie masz opracowanego systemu i procesu decyzyjnego, którym byś się kierował. Idziesz na tzw. "czuja". To w krótkim okresie może się sprawdzać. Potem przychodzą chwile słabości i "kombinowanie".
  2. Nieumiejętne zarządzanie ryzykiem. Grasz na zasadzie "chcę zarobić X" zamiast szacować "w tej transakcji maksymalnie mogę stracić Y". Dlatego tracisz, a nie zarabiasz. Doświadczony trader szacuje przede wszystkim ryzyko i opłacalność transakcji PRZED jej zawarciem. Ty robisz coś zupełnie na odwrót i mało tego - dopłacasz jak idzie źle, co tylko powiększa straty.
  3. Nierealne cele. Postawiłeś sobie bardzo wygórowany cen. 8000 zł zysku miesięcznie z kapitału 2000 zł to 400% (!!). Doświadczeni traderzy stawiają sobie za cel zazwyczaj nie więcej niż 100% ale ROCZNIE. Oczywiście, możesz zostać przy tym celu ale jego realizacja co miesiąc będzie niezwykle trudna i będzie wiązała się z podejmowaniem dużego ryzyka. Efekt już zaobserwowałeś. Również polecam odpuścić sobie cel "dzienny" - to zbyt krótki okres czasu. Czasem po prostu rynek (zmienność instrumentów) nie pozwala na wygenerowanie danego zysku, a my czujemy wewnętrzną presję i podejmujemy zgubne decyzje.

Jeszcze kilka mniejszych niuansów by się zapewne znalazło....

Pamiętaj, że gdyby zarabianie na giełdzie byłoby takie proste to wszyscy byliby bogaci. Są słabsze i lepsze momenty. Tak samo jak i wymaga to odpowiedniej wiedzy, przygotowania oraz przede wszystkim praktyki przychodzącej tylko i wyłącznie z doświadczeniem. Niektórzy siedzą na rynku po kilka lat i cały czas notują straty - bo ciągle powielają te same błędy i nie są w stanie ich wyplewić.

Skoro coś nie działa lub działa tylko w krótkim okresie to należy wprowadzić modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Dziękuje Raposo za informacje i analizę moich błędów. Myślałem że uda mi się utrzymać tą powtarzalność taką jak na początku ale się  pomyliłem. A więc w mojej obecnej sytuacji co powinienem zrobić aby wyjść na prostą i nie tracić zbyt dużo. Moim zdaniem najlepszym rozwiązanie w tym przypadku to spotkanie się osobiście z osobą która już dłuższy czas handluję na Trading 212 z dobrym skutkiem. Może znasz taką osobę która chciałaby się podzielić swoją wiedzą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

Trading212, XTB, Plus500, Tickmill... Platforma nie ma w tym przypadku ŻADNEGO znaczenia. Problemy nie są związane z ofertą brokera lub oferowaną aplikacją a z Tobą, czyli traderem.

Spotkanie osobiste? Zawsze fajnie pogadać z innym traderem ale przede wszystkim musisz wiedzieć gdzie leży problem. Ja Ci go z grubsza nakreśliłem:

  • psychologia,
  • strategia,
  • zarządzanie ryzykiem,
  • stawianie sobie realnych celów.

Nie licz na innych - przede wszystkim sam musisz zgłębić temat. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...