hubert01

Domy maklerskie vs brokerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym "inwestorem" i mam takie pytanie czym dokładnie różnią się domy maklerskie typu Biuro Maklerskie Deutsche Banku a brokerzy typu https://www.hotforex.com bo tu i tam można handlować akcjami i innymi aktywami, ale nie wiem dokładnie na czym ta różnica polega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj,

Głównie chodzi o regulacje. W Polsce np. każd broker musi być domem maklerskim, a np. w Szwajcarii każdy broker musi być bankiem (posiadać licencję bankową).

Hot Forex nie jest typowym domem maklerskim, ponieważ nie oferuje handlu na rynku regulowanym, czyli akcje, które są tam dostępne to CFD, a więc instrumenty pochodne akcji.

Dlatego też zapewne działa na trochę innej zasadzie i w związku bardziej odpowiadać tu będzie nazwa 'broker' ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jest broker typu hotforex, który oferuje typowe akcje oczywiście wraz z rynkiem forex itp.i mały Spread i drugie pytanie czy jest jakieś dobre zestawienie wszystkich brokerów od najlepszych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Handel na rynku akcji (rynek regulowany) mogą zaoferować Ci tylko typowe domy maklerskie, które jednocześnie mogą być tez brokerami Forex.

W Polsce jest sporo takich firm. Jednak ze względów regulacyjnych tak czy inaczej będzie musiało to być rozbite na dwa rachunki. Na jednym akcje (nie CFD), a na drugim Forex, CFD i instrumenty pochodne z rynku nieregulowanego.

Czyli jak np. chcesz grać na akcjach i na FX to otwierasz konto np. w mForex i mDom Maklerski (to jedna firma ale mają dedykowane różne nazwy marek dla różnych rynków).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Chyba, że staniesz się odpowiednio dużą instytucją, rozmiarowo i kapitałowo podobną do obecnych na polskim rynku znanych banków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi