Młody

Stworzenie automatu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Nie jestem pewien czy był już taki temat, ale chciałbym dowiedzieć się jak zbudować od podstaw własny automat oparty na Price Action,  trendach lub formacjach świecowych czy też na poziomach wsparć i oporów.

Generalnie automat oparty na analizie technicznej.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś programy do tworzenia takich automatów bez znajomośći programowania w mql.

Jeśli nie ma to jakie książki poświęcone mql polecilibyście.

 

A jak Wy tworzycie autoaty i testujecie je?

 

Pozdrawiam Młody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Wybrałeś strategię, która jest jedną z najtrudniejszych do zaprogramowania :). Price Action opiera się w sporej części na subiektywności, natomiast kody automatów są jej całkowicie pozbawione, co teoretycznie ma być ich przewagą. Formacje świecowe ładnie widać gołym okiem ale trudniej je rozpoznać z poziomu kodu. Tam musisz opisać to formułą matematyczną, czyli np. stosunkiem wielkości cen, czyli jeśli cena high jest większa niż open i różnica ta jest 2x większa niż open - close to wtedy masz górny cień. Kolejnym warunkiem musisz sprawdzić dolny cień, a do tego jeszcze trzeba uwzględnić sytuację, gdzie korpus jest bardzo mały (np. ma 2 pips), a cień niewiele większy (np. 5 pips). I dopiero wtedy możesz ustalić, że to co widzimy gołym okiem to formacja spadającej gwiazdy. Dostrzegasz już problematyczność? :)

 

Trendy w kodzie najłatwiej określa się zig-zagiem lub średnimi kroczącymi, ale jak zapewne wiesz, zig-zag ma swoje spore minusy, podobnie jak MA, która potrafi w konsolidacji wpradzać niezłe zamieszanie. Wsparcia i opory to jeden z łatwiejszych elementów w PA, który można zaprogramować ale też trzeba przyjąć jakiś margines elastyczności, bo rzadko kiedy cena odbija się równo co do 0.1 pipsa od jednego poziomu. Dla naszego oka to ma niewielkie znaczenie, dla kodu ogromne.

 

W związku z tym jeśli sam nie masz KONKRETNEGO pomysłu na to jak taki automat miałby wyglądać, nie umiesz programować lub nie znasz kogoś kto to umie to radzę odpuścić i skupić się na tradingu manualnym. Inaczej koszty poprawek i tworzenia EA mogą być spore, a efekt niezadowalający... Nie znajdziesz też programu, który będzie na tyle elastyczny i łatwy w obsłudze, aby stworzyć coś wartego uwagi na podstawie PA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się