forexlife

najlepszy rachunek demo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

temat jest istotny, a do tej pory, nie został jeszcze przez nikogo poruszony. Mowa jest często o darmowych rachunkach, ale nigdzie nie ma ich porównywanych. Platformy konkurują ze sobą, a mało ludzi potrafi pokazać jakiekolwiek różnice między nimi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie lepiej zainstalować po prostu Meta Tradera 4? Większość brokerów korzysta właśnie z tego softu. Ważne, by wybrać demo odpowiedniego brokera. Ja polecam demo FxPro MT4. Super egzekucja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuje założyć sobie na kilku platformach konta w końcu i tak są za darmo i wybrać to które najbardziej będzie nam odpowiadało. Dobrze żeby miało opcje wykresów. Znacznie ułatwi to życie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miszcz zacząłeś w realu i nic nie straciłeś? Ja na demie na razie cały czas bankrutuje. L To, które demo mi polecicie jako początkującemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie wiesz o co chodzi w Forex, na co zwrócić uwagę. Niektórym wystarczy dobra gazeta o finansach, żeby wiedzieć jakie będą tendencje, nie książki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może powiedz, na którym grasz obecnie? I jak u Ciebie z angielskim. Ten przykład z gazetą to chyba tylko ekonomiści bo byle laik nic nie będzie widział poza cyframi w tabelce :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie chcesz daleko szukać to masz na forex.com demo. Naprawdę fajne ma rozbudowane wykresy co może zmusić Cię do myślenia po co one są.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem ci w innym temacie. Na zulutrade nie masz wykresów a na tym owszem. Będzie Ci łatwiej się uczyć na początku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po raz pierwszy ;)

Właśnie zaczynam swoją podróż przez rynek Forex i chciałbym korzystać z Expert Advisora, ale niestety na koncie demo na FxPro metatrader 4 nie działa Tester Strategii. Zainstalowałem sobie MT4 od Admiral Markets też konto demo i tutaj Tester działa. Moje pytanie: czy Tester Strategii jest wyłączony dla konta demo na MT4 od Fx Pro, czy też może mam jakiś problem z platformą (a stabilność platform dla kont demo jest przeróżna :D ) Ktoś może się zastanawiać poco tester strategi na demo :) a no dla oszczędności czasu ;) No i właśnie jeszcze kwestia stabilnego działania platformy, na przykład platforma od Oandy (też demo) nie chce się w ogóle połączyć z serwerem, MetaEditor od FxPro nie zapisuje plików w katalogu experts, gdzie indziej zapisze tylko nie tu :|, testowanie na MT4 od Admirałów na okresie dłuższym niż miesiąc nie są już tak dokładne. Czy ktoś miał podobne doświadczenia, czy tylko na moim kompie są problemy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj SlawekD,

Stabilność nie ma nic do rzeczy. Prawdopodobnie jest to kwestia konfiguracji samego EA ;). FxPro (ani chyba żaden inny broker), nie ogranicza funkcjonalności MT4, w tym testera strategii :). Brak połączenia z serwerem wskazuje na stare pliki .srv lub zblokowane porty, lub nawet na używanie nieaktualnej wersji platformy. ME nie blokuje zapisu plików - prawdopodobnie chodzi o uprawnienia administratora w Windowsie. Co prawda, nie znam szczegółów, jednak to najczęściej występujące problemy.

Z grubsza powiem tylko tyle, że testowanie strategii na MT4 nie jest zbyt dużo warte, tymbardziej na danych historycznych dostarczanych przez MetaQuotes ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja należę do tych co radzili by raczej skupić się na najlepszym rachunku real. Myślę, że należy najpierw zastanowić się jaki kapitał chcecie przeznaczyć, pod tym kontem wybrać broka (ECN nie zawsze będzie optymalny dla ludzi z małym kapitałem początkowym)i sprawdzić paru brokerów. Warto poczytać o wybranych brokerach opinie innych użytkowników. Niektórzy z nich mają już wyrobioną - dobrą lub złą renomę, tych drugich oczywiście odpuszczamy. Dobrze jest moim zdaniem znać MT4 bo to dalej podstawa, wielu ludzi analizuje wykresy właśnie na tej platformie dokonując realnych transakcji u bardziej wiarygodnych brokerów. Jeśli chodzi o wygodę, ilość danych, dostępne zaimplementowane wskaźniki, polski język, to polecam BOŚ (choć dawno nie zaglądałem)ale zaznaczam iż mówię w tej chwili tylko o nauce na demie (nie miałem tam rachunku real).Obecnie mam Jforex i do MT4 już nie wracam, wybór nie był kwestią wygody - choć już przywykłem do platformy, tylko kwestią zaufania do brokera. Powoli przechodzę na real bo jak zapewnę wszyscy nie chcę zaliczyć MC. Może się uda... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I na czym stanęła odpowiedź? Jaki broker najlepszy na konto demo? :)

Myślę, że to chyba i tak sprawa uniwersalna. Unikać tych negatywnych, ale pozytywne to jak kto czuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi