Skocz do zawartości

najlepszy rachunek demo


forexlife
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam po raz pierwszy ;)

Właśnie zaczynam swoją podróż przez rynek Forex i chciałbym korzystać z Expert Advisora, ale niestety na koncie demo na FxPro metatrader 4 nie działa Tester Strategii. Zainstalowałem sobie MT4 od Admiral Markets też konto demo i tutaj Tester działa. Moje pytanie: czy Tester Strategii jest wyłączony dla konta demo na MT4 od Fx Pro, czy też może mam jakiś problem z platformą (a stabilność platform dla kont demo jest przeróżna :D ) Ktoś może się zastanawiać poco tester strategi na demo :) a no dla oszczędności czasu ;) No i właśnie jeszcze kwestia stabilnego działania platformy, na przykład platforma od Oandy (też demo) nie chce się w ogóle połączyć z serwerem, MetaEditor od FxPro nie zapisuje plików w katalogu experts, gdzie indziej zapisze tylko nie tu :|, testowanie na MT4 od Admirałów na okresie dłuższym niż miesiąc nie są już tak dokładne. Czy ktoś miał podobne doświadczenia, czy tylko na moim kompie są problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj SlawekD,

Stabilność nie ma nic do rzeczy. Prawdopodobnie jest to kwestia konfiguracji samego EA ;). FxPro (ani chyba żaden inny broker), nie ogranicza funkcjonalności MT4, w tym testera strategii :). Brak połączenia z serwerem wskazuje na stare pliki .srv lub zblokowane porty, lub nawet na używanie nieaktualnej wersji platformy. ME nie blokuje zapisu plików - prawdopodobnie chodzi o uprawnienia administratora w Windowsie. Co prawda, nie znam szczegółów, jednak to najczęściej występujące problemy.

Z grubsza powiem tylko tyle, że testowanie strategii na MT4 nie jest zbyt dużo warte, tymbardziej na danych historycznych dostarczanych przez MetaQuotes ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja należę do tych co radzili by raczej skupić się na najlepszym rachunku real. Myślę, że należy najpierw zastanowić się jaki kapitał chcecie przeznaczyć, pod tym kontem wybrać broka (ECN nie zawsze będzie optymalny dla ludzi z małym kapitałem początkowym)i sprawdzić paru brokerów. Warto poczytać o wybranych brokerach opinie innych użytkowników. Niektórzy z nich mają już wyrobioną - dobrą lub złą renomę, tych drugich oczywiście odpuszczamy. Dobrze jest moim zdaniem znać MT4 bo to dalej podstawa, wielu ludzi analizuje wykresy właśnie na tej platformie dokonując realnych transakcji u bardziej wiarygodnych brokerów. Jeśli chodzi o wygodę, ilość danych, dostępne zaimplementowane wskaźniki, polski język, to polecam BOŚ (choć dawno nie zaglądałem)ale zaznaczam iż mówię w tej chwili tylko o nauce na demie (nie miałem tam rachunku real).Obecnie mam Jforex i do MT4 już nie wracam, wybór nie był kwestią wygody - choć już przywykłem do platformy, tylko kwestią zaufania do brokera. Powoli przechodzę na real bo jak zapewnę wszyscy nie chcę zaliczyć MC. Może się uda... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...