Skocz do zawartości

zulutrade


miszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę pomieszania z poplątaniem.

MT4 to faktycznie platforma transakcyjna (w rozumieniu program/aplikacja), natomiast IDM i TMS to polscy brokerzy z platformą Saxo Banku (nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć co mają ze sobą wspólnego). Easy-Forex to broker, który ma MT4 i jeszcze jakąś tam swoją - opinie widziałem raczej marne ale sam nigdy nie grałem.

ZuluTrader... Cóż, nie miałem konta więc nie oceniam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pamiętaj żeby zawsze przed wybraniem czegokolwiek postaraj się to przetestować albo po prostu poczytać o tym informacje.

Ze względu że w sieci tego jest cała masa, swoje wybory trzeba zazwyczaj opierać na doświadczeniach innych.

To jest chyba najbardziej najbezpieczniejszą opcją którą można wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie formalne z ciekawości... zulutrade zarabia na tym ze poleca Cie brokerowi u którego zakładasz konto i ma z tego prowizje. pytanie wiec czy moge założyc konto u brokera (Fxpro, Duca) przez forexclub i korzystac z waszego wsparcia oraz zniżek i jednoczesnie podpiąc to konto pod zulutrade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie możesz z dwóćh powodów:

1. można mieć konto tylko pod jednym Introducerem (ZuluTrade dodatkowo dolicza extra jakąś prowizję zamiast ją obniżać z tego co wiem).

2. ani FxPro ani Dukascopy nie współpracują z ZuluTrade. Wiem, że kiedyś Dukascopy było na stronie Zulu i być może jeszcze jest jednak nie ma to znaczenia, bo oficjalnie już nie kooperują ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna i stara. Ponad pół roku temu rozmawiałem o tym z działem IT Dukascopy. Twierdzili, że jest problem z przekazywaniem sygnałów od dostawców przez Zulu do kont w Dukascopy np. dostawca zamknął transakcję, a u inwestora w Dukascopy nadal była itd. itp. I mimo, że broker jasno mówił, że takie ryzyko jest i Zulu nie współgra to oni na swojej stronie możliwość założenia konta zostawili - na to broker nie ma już wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

ZuluTrade to bardzo ciekawa propozycja polecam założyć rachunek demo i potestować kilka miesięcy, a potem zdecydować się lub nie na granie realnymi pieniędzmi. Ale nie oszukujmy się to jest FOREX a zarobić na dłuższą metę nie jest łatwo.

W ZuluTrade można często spotkać się z Dawcami Sygnałów, którzy mają bardzo wysoką skuteczność zysku w danym czasie. Np. w ciągu roku 10000 pispsów nie stanowi problemu, Czy nawet w ciągu 3 miesięcy 4000 pipsów.

Problem polega na tym, że te strategie mają określoną żywotność liczoną w miesiącach, maksymalnie dociągają do 2 lat.

Wybranie właściwego Dawce Sygnału jest bardzo trudne. Mimo tego, że mamy do dyspozycji historie gry takiego dostawcy, wyszczególnione wszystkie obsuwy i wiele innych informacji.

Ciekawą innowacją jaką ostatnio (około 1 roku temu) ZuluTrade wprowadziło jest to że Dostawcy Sygnałów, którzy przynoszą straty swoim biorcą lub łamią dość rygorystyczne zasady gry nie otrzymują z tego tytułu wynagrodzenia.

Edytowane przez alien1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja czy Jekert oraz nasi znajomi, testowaliśmy ZuluTrade to niestety nikomu nie udało się znaleźć dawcy sygnału, który w długim terminie przynosiłby dochód przy adekwatnym ryzyku i stabilności. Albo coś okazywało się od razu porażką, albo był to hit na kilkanaście dni lub kilka tygodni lub ryzyko było tak duże (gra bez SL, uśrednianie pozycji itp.), że bankructwo gwarantowane.

I właśnie. Skoro bardzo trudno jest wybrać dobrego dawcę sygnału, który zawiera transakcje na bardzo trudnym rynku to wg mnie ryzyko się potęguje, a nie zmniejsza. Brak kalkulacji. Wybieramy kogoś kogo nie znamy (bazujemy tylko na statystystykach dostarczanych z ZT o wątpliwej wiarygodności) i brniemy w myśl jego strategii.

Zmierzam do tego, że chyba łatwiej jest samemu opanować ten rynek niż szukać i zaczynać się specjalizować w poszukiwaniach dawcy sygnałów, bo taka wiedza niewiele będzie warta, a wiedza nt. rynku na coś może się jeszcze przydać.

Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...