Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

LMAX Exchange - broker Forex działający w modelu MTF na zasadzie giełdy. Dzięki współpracy z Forex Club osoby zakładające rachunek z poziomu naszego serwisu mogą liczyć nie tylko na korzyści, które oferuje nasz portal, ale także na niższą prowizję oraz mniejsze wymogi kapitałowe.

OFERTA LMAX Exchange:

  • Firma zarejestrowana w Wielkiej Brytanii jako MTF, czyli instytucja, która pośredniczy w realizacji transakcji na rynku Forex z wykorzystaniem modelu giełdowego. Więcej o MTF tutaj: https://forexclub.pl/model-gieldowy-mtf/
  • Min. depozyt 10 000 USD,
  • Dźwignia 1:30 dla klientów detalicznych / 1:200 dla klientów profesjonalnych
  • Gwarancja depozytu do 85 000 GBP,
  • 62 pary walutowe + indeksy, kryptowaluty i towary,
  • Platforma MetaTrader 4, MultiCharts, Web Client, API, aplikacje mobilne,
  • Spready zaczynające się od 0.0 pips,
  • Rachunki w PLN,
  • Możliwy każdy rodzaj handlu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej stronie dostępne są dwa artykuły związane z technologią realizacji MTF. Warto zapoznać się ze szczegółami tego, jak są realizowane nasze zlecenia w LMAX, bo zastosowane rozwiązania są jednymi z najlepszych w branży:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

LMAX właśnie otrzymał dwie nagrody na prestiżowym wydarzeniu Wall Street Letters Institutional Trading Awards 2014:1) "Najlepsze miejsce do handlu FX - ECN/MTF"2) "Najlepsza inicjatywa infrastrukturalna/technologiczna na giełdzie/ATS".Szczegóły w PDFie.

LMAX Exchange Wins WSL Institutional Trading Awards.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka osób pytało o punkty swapowe. Wrzucam plik, gdzie są one wyszczególnione. Stawki aktualne na ten tydzień jednak proszę wziąć pod uwagę, że mogą zmieniać się co tydzień (nieznacznie).Przy okazji również ciekawostka. Na LMAX zarówno na platformie MT4, jak i Web Client mogą występować spready ujemne. Widoczne jest to jako spread = 0 (ograniczenia techniczne platformy MT4, a na Web Client jest to 'ukryte') jednak oznacza to, że może wynosić 0 lub mniej i w szczegółach ceny historii zlecenia jest to już zauważalne.Szczegóły znajdziecie w poniższym PDFie w punkcie 3.1.6 Inverted Markets.

 

edit:Link do pliku Excel tutaj, bo na forum nie można dodać takiego załącznika...http://forexclub.pl/download/dokumenty/lmax-exchange-punkty-swapowe-24042014/

Trading-Manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie na forum.

 

Propozycja LMAX wydaje się bardzo kusząca. Założyłem konto demo. Wybrałem spośród możliwych MT4, a mimo to otwarła się aplikacja przez przeglądarkę. Ponowiłem próbę rejestracji no i uparcie to samo. W przeglądarce tak średnio wszystko działa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Formularz rejestracyjny dla kont demo na stronie LMAX tworzy rachunek dla platformy WebClient. Nawet jeśli wybierze się MT4. Sami czekamy aż wreszcie coś z tym zrobią... A tymczasem pozostaje nam kierować się wskazówkami z naszych stron:

 

http://forexclub.pl/brokerzy/lmax-exchange/rachunek-demo/

 

lub

 

http://mtfclub.pl/konto-demonstracyjne/

 

Z zakładki Platformy Transakcyjne można pobrać MT4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witaj,

 

Formularz rejestracyjny dla kont demo na stronie LMAX tworzy rachunek dla platformy WebClient. Nawet jeśli wybierze się MT4. Sami czekamy aż wreszcie coś z tym zrobią... A tymczasem pozostaje nam kierować się wskazówkami z naszych stron:

 

http://forexclub.pl/brokerzy/lmax-exchange/rachunek-demo/

 

lub

 

http://mtfclub.pl/konto-demonstracyjne/

 

Z zakładki Platformy Transakcyjne można pobrać MT4.

Witam

Gdzie znajdę MT4 z  Platformy Transakcyjnej

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowa stawka prowizyjna w LMAX Exchange dla klientów Forex Club! 

Od dnia jutrzejszego standardowa prowizja dla naszych inwestorów to 0,0020% niezależnie od obrotu (standard w LMAX to 0,0025%). Prowizję można dalej obniżać w zależności od generowanego obrotu. 

Zmiany obejmują zarówno nowych, jak i dotychczasowych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dobre wieści dla osób handlujących na indeksach. Pojawiły się nowe instrumenty w postaci CFD mini (z futures mini).

Na przykładzie DAX
Oznaczenie nowego instrumentu to GDAXIm.lmx - normalny DAX to GDAXI.lmx bez m.

Min. wolumen 0.1 lota, gdzie 1.0 pips = 1 EUR.
Spread - teoretycznie zmienny, w praktyce nie widziałem żeby był wyższy niż 0,7 pipsa.
Prowizje - 0,24 EUR za stronę, czyli 0,48 EUR od 0.1 lota.

To daje koszty transakcyjne na poziomie 1,18 pips. Przy otwarciu konta przez Forex Club będzie to 1,10 pips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Ponieważ nikt mi nie odpowiedział na mail'a więc tutaj zadam kilka pytań. 

Czy nadal można zasilać konto wpłacając środki do banku w Polsce (BNP Paribas bodajże)?
 
Chcę procedurę rejestracyjną rozpocząć już teraz, by w okresie przed i w czasie świąt móc sobie zrobić wolne od FX, a 
do handlu wrócić w styczniu, dlatego pytam - czy jest wymagana jakaś aktywność i czy w związku
z jej brakiem naliczane są opłaty (subkonto MT4)?
 
Dokonuję wszelkich operacji finansowych drogą elektroniczną. Czy jako dokument potwierdzający miejsce zamieszkania może 
być potwierdzenie dokonania opłaty czynszu w formacie pdf (nie wymagające podpisu). 
 
Wyślę to jeszcze na info@lmax.com (po angielsku) ale mój angielski jest słaby dlatego pytam także tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj arkoni,

Odpowiedziałem na Twojego maila w ciągu 16 minut od otrzymania Twojej wiadomości. Sprawdź proszę zakładkę SPAM, bo być może tam trafiła korespondencja ale na to nie mamy już wpływu...

Poniżej załączam screen z mojej poczty wraz z odpowiedzią - Twój adres mailowy zakryłem.

Zrzut ekranu 2016-11-22 o 20.16.23.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko dodam coś odnośnie dokumentu potwierdzającego adresu, bo o tym nie pisałeś w mailu.

Wspomniany dokument można spróbować wykorzystać ale jest szansa, że zostanie odrzucony z uwagi na jego tylko elektroniczny charakter. Brokerzy bardzo często mają zastrzeżenia do takich PDF-ów ale nie zawsze. Dlatego moją radą jest spróbować, a w razie co trzeba będzie kombinować inaczej. Ja korzystam z wyciągu z karty kredytowej, który przesyła mi bank raz na miesiąc ale można posłużyć się np. potwierdzeniem wykonanego przelewu, dokonanej wpłaty na konto, wyciągu z rachunku lub nawet pisma, które wystawi bank i potwierdzi, iż jest się właścicielem konta w ich firmie. Ważne żeby na tym dokumencie były personalia klienta, adres, data i najlepiej także pieczątka instytucji wystawiającej kwit. Czyli z tym wiąże się wyprawa do banku lub zamówienie stosownego dokumentu telefonicznie, aby wysłali go pocztą.

Skoro nie śpieszysz się z założeniem konta to warto na wszelki wypadek już teraz coś takiego sobie zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odpowiedź. 

Niestety maila już nie mam w skrzynce odbiorczej ani w spamie - zapewne przez pomyłkę go skasowałem wraz z mnóstwem spamu.

Co do braku konto w polskim banku to jak dla mnie największa niedogodność.  Jaki jest najdogodniejszy i najszybszy sposób. Przyznać muszę, że jestem przyzwyczajony do elektronicznych przelewów i z innych metod nie korzystam. Macie jakieś doświadczenia lub sugestie. Może jakaś alternatywna metoda - szybsza i mniej kosztowna.

Chodzi także o dostępność do własnych środków - co mi po nawet dużych kwotach, gdy mam do nich ograniczony dostęp, a w razie nagłej sytuacji nie mogę ich szybko wycofać.

Edytowane przez arkoni
Dodatkowa treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, brak konta w Polsce to słaba strona LMAX-a dla polskich klientów. Niestety zainteresowanie kontem w PLN, wbrew pozorom, wcale nie było wystarczająco duże, aby je utrzymywać. Duża grupa polskich klientów wybierała bowiem rachunki w EUR i w USD.

Opcje do przesłania środków są trzy:

  1. przelew SWIFT,
  2. przelew SEPA,
  3. wpłata kartą.

Ad.1) to przelew zagraniczny - koszt przelewu DO brokera wynika z cennika Twojego banku. Można przesłać środki w PLN i wtedy nie ma przewalutowania - LMAX posiada rachunek w złotówkach w brytyjskim banku. Operacja zajmuje 1-2 dni robocze.

Ad.2) przelew europejski realizowany tylko w walucie EUR. Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie konta w euro to taki przelew to kwestia 1-2 dni roboczych (zazwyczaj na następny dzień już są zaksięgowane), a koszt wg cennika polskich banków to zazwyczaj 5 PLN (czasem nawet darmowy) niezależnie od kwoty.

Ad.3) wpłaty kartą dostępne są tylko w EUR, USD i GBP. Nie ma PLN. Środki księgowane są w ciągu godziny.

 

Jeśli chodzi o dostęp do środków to tutaj wcale nie wygląda to gorzej niż w przypadku innych brokerów - przy zleceniu wypłaty pieniądze są na koncie następnego dnia, mimo, iż mamy do czynienia z przelewem zagranicznym. LMAX zawsze realizuje wypłaty w trybie express i pokrywa koszty transferu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki.

Raposo chodziło mi jednak o coś więcej.

Ujmę to wprost - moje doświadczenie z płatnościami do i z zagranicznych banków jest bardzo małe. Właściwie największy problem przy zakładaniu konta u zagranicznego brokera jak dla mnie, to właśnie przelew środków w PLN lub innej walucie do zagranicznego banku. Może to i trochę śmieszne ale moja wiedza i umiejętności w tej kwestii są znikome. 

Dlatego mam prośbę i sugestię.

Biorąc pod uwagę Wasze duże doświadczenie w tej kwestii (a na pewno większe od większości spekulantów) nieśmiało proponuję, byście może napisali artykuł o sposobach i rodzajach płatności, porównali sposoby i koszty realizacji przelewów do zachodnich banków z banków rezydujących w Polsce, w polskiej lub innej walucie. Napisali coś o procedurach. Coś w rodzaju poradnika. Może to i nie ma z byt wiele wspólnego z tradingiem ale prędzej, czy później każdy stanie przed tym problemem przy zawężającej się ofercie polskich brokerów i często spadku jakości świadczonych przez nich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliśmy kiedyś coś takiego i problem był jeden ale poważny - ten poradnik momentalnie przestał być aktualny. A to za sprawą szybko zmieniających się cenników banków oraz formularzy do wysyłania przelewów (mimo, że często były one kosmetyczne to już budziły wątpliwości, bo coś wyglądało inaczej niż w poradniku). Podobnie jest z czasami realizacji przelewów. Przedziały napisałem Ci powyżej i to czy przelew będzie trwał 1 czy 2 dni zależy właśnie od banku klienta i brokera. Nie sposób monitorować na okrągło czy coś się nie zmieniło w umowach między bankami, bo instytucji jest zbyt dużo, a sami nie posiadamy wszędzie kont bankowych.

Procedury ogólne są BARDZO proste i myślę, że tylko przez brak doświadczenia w Twoich oczach staje się to czymś skomplikowanym, a w rzeczywistości wcale takie nie jest. Jedynym sposobem, aby zdobyć doświadczenie jest pokonanie tej obawy i podjęcie próby, która na pewno zakończy się sukcesem ;).

Sam wspomniałeś, że jesteś przyzwyczajony do elektronicznych przelewów. Przelewy zagraniczne są tak samo elektroniczne, jak krajowe :). Różnica polega na tym, że poza takimi jak:

  • numer konta odbiorcy,
  • nazwa odbiorcy,
  • kwota,
  • tytuł przelewu,

Należy uzupełnić kilka dodatkowych pól, a dane do nich dostarcza Ci broker w instrukcji przelewów. Są to:

  • IBAN (numer konta z kodem kraju, np. GB (Wielka Brytania) <numer konta bankowego>)
  • Kod SWIFT banku odbiorcy (podaje go broker, a często panel bankowy wykrywa go samodzielnie),
  • Adres odbiorcy - dostępny na stronie brokera lub przesyła Ci go z instrukcjami,
  • Adres banku - zawsze przesyła Ci go broker.

Wybierasz rodzaj przelewu i... Koniec ;).

Jak widzisz, to tylko 4 dodatkowe pola do uzupełnienia, które zajmą Ci dużo mniej czasu, niż napisanie ostatniego posta. Dlatego bez obaw, a w razie wątpliwości możesz na nas liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

OK.

W sumie nie tyle mi chodziło o porównanie ofert banków, co sposobów dokonywania takich transferów: przelew bankowy, płatność kartą, dotpay, skrill, neteller i co tam jeszcze...

Nie musisz jednak odpowiadać. W sumie masz rację - temat na spoko do ogarnięcia. 

Dodam tylko, że (według mnie) najrozsądniej jest założyć rachunek walutowy i z niego dokonać przelewu SEPA przewalutowanych na € środków. Minus to ewentualne koszty przewalutowania i konieczność otworzenia rachunku brokerskiego w € (choć dla mnie to żaden minus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam, że jeszcze nie odpisałem Ci na nawigatorze ale byłem w podróży i nie miałem dostępu do platformy. Postaram się dziś to ogarnąć.

Większe kwoty to zawsze przelew bankowy. Inne sposoby są dobre na szybką wpłatę kilku setek. I już tłumaczę dlaczego tak uważam.

Karta - wycofać na kartę można tylko tyle, ile się wpłaciło (lub pozostałości z konta :) ). Tak jest zawsze u każdego regulowanego brokera. Czyli wypracujesz zyski i znów jest problem, bo jednak trzeba dokonać tego przelewu :). Dwa - wypłata na kartę jest realizowana jako "zwrot płatności" (wpłaty depozytu). To zajmuje od 3 do 6 dni roboczych, gdzie z mojej praktyki wychodzi, że w 90% przypadkach jest to min. 5 dni. Trzy - czasem dochodzi prowizja pośrednika transakcji, która oscyluje w granicy 2%. Obecnie nie pamiętam czy w LMAX też coś takiego jest. 95% traderów korzysta z przelewów.

Dotpay - byłoby fajnie ale LMAX tego nie oferuje.

Skrilla i Netellera też nie ale tu pojawia się prowizja od transakcji i zazwyczaj większe kwoty to nieopłacalna sprawa.

No i wracamy do przelewu bankowego. Jestem tego samego zdania, co Ty. Przelew SEPA i konto w EUR. Zdecydowanie najlepszy sposób na transfer środków do zagranicznego brokera. O ile komuś nie przeszkadza trzymanie środków w EUR i ew. dokonywanie przewalutowania ale obecnie Walutomaty i cała reszta sprawiły, że to groszowe sprawy. W ostateczności przelew SWIFT i rachunek w PLN. Koszt rzędu 30-50 zł lub przy większych kwotach 100-200 zł.

Wypłaty ze strony LMAX są darmowe, a przelew realizowany jest w trybie ekspres i na drugi dzień środki mamy na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Mamy więc taką samą ocenę różnych sposobów dokonywania transferów pieniężnych. Ja ze swej strony dodam, że dla mnie ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo środków, a w przypadku Skrilla, Netellera czy nawet Dotpay'a gdzieś z tyłu głowy zapala mi się żółta lampka. ;-)  

Co do karty kredytowej mam osobiście także inne zastrzeżenia - poczucie ograniczonej kontroli zadłużenia co zapewne zmuszałoby mnie do ciągłej kontroli salda karty. To jak dla mnie mało komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ze Skrilla korzystam od lat i przelewałem nim także większe kwoty jednak tylko dlatego, że było mi tak szybciej albo w skrajnych przypadkach taniej (transfery środków poza teren UE, np. do Australii). Muszę przyznać, że pod względem bezpieczeństwa nigdy nie miałem zastrzeżeń, a nawet wręcz przeciwnie - bywali wręcz nadgorliwi :)).

Karta - mówisz o kredytowej. Jest możliwość wpłaty także z debetówki, o ile oferuje nam przeprowadzanie transakcji elektronicznych (trzeba ustawić na nie dodatkowe limity). Wtedy środki ściągane są z konta ale wspomniane przeze mnie "wady" nadal obowiązują :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...