Skocz do zawartości

Prosta technika dla początkujących-ichimoku


Sylwio7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzało mi się korzystać z Ichimoku. Co dokładnie chciałbyś wiedzieć Sylwio7?

Jak ustawiasz parametry wskaźnika i na jakich interwałach czasowych grasz lub grałeś tym wskaźnikiem?

Ja mam ustawienia standardowe takie jak są przypisane do wskaźnika. jednak czytałem na forach że te ustawienia nie są właściwe bo były interpretowane w innych realiach czasowych . i nie wiem co o tym myśleć . 

Napisałem na jednym forum z prośbą  o podanie parametrów ,ale dostałem kilkanaście rożnych odpowiedzi. zapytałem czy ktoś stosował swoje ustawienia dłużej niż miesiąc zero odpowiedzi. 

JA stosuje taką technikę z parametrami standardowymi:

 wskaźnik-ichimoku cloud (można ściągnąć na platformie(Ctrader)Gram tylko na interwale 15 minutowym- 

Pary na których gram EUR/USD, GBP/USD,AUD/USD,NZD/USD.USD/JPY,EUR/JPY

ZASADA: pozycje otwieram po przecięciu wykresem ceny- wskaźnika cloud . Później kontroluje pozycje . Co to znaczy ustawiam pozycje 2:1 lub 3:1. Po otwarciu pozycji czekam na moment ,kiedy pozycja przesunie sie o minimum 10 pipsów i podciagam Sl o 10 pipsów i TP również o kolejne 10 pipsów Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika _czasami nie zdarzę i pozycja zamyka się na plus lub na minus bo jest zdecydowany ruch ceny .ale pisze o przykładzie idealnym.

Przykłady zagrań publikuje codziennie. umieszczam tez zestawienie transakcji z dnia -widać które zyskowne i które stratne po zagraniach- tak żeby nikt nie miał wątpliwości- Mozna zobaczyć wyniki i zrzuty ekranu z transakcji.

http://sylwio.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ichimoku korzystałęm zawsze na wysokich interwałach - D1 i H4. Sam autor strategii tworzył ją w oparciu o rynki akcyjne i towarowe grając na D1 z tego co pamiętam. No i pewnie też o to chodizło osobom, które uważały, że te ustawienia nie są właściwe... Wątpię jednak by istniało coś takiego jak jedyne właściwe ustawienia Ichimoku ;). Zawsze trzeba je sobie trochę podrasować (ale sensownie) do instrumentu na którym planujesz grać. Każdy rynek ma własną charakterystykę (zmienność, pory większej/mniejszej płynności itd.) i zapewne ilu traderów, tyle będzie ustawień.

 

Ja za bardzo Ci nie pomogę, bo nie wyznaję gry za pomocą Ichimoku na niskich TF jak Twój M15. Sugerowałbym też właśnie nie szukać najlepszych ustawień w internecie, tylko usiąść przed platformą, cofnąć się do dwóch lat wstecz i analizować. Zawsze tak robiłem - bezcenna nauka ;).

 

Uważaj tylko na przeoptymalizowanie, czyli idealne dopasowanie ustawień wskaźnika pod konkretne dane historyczne. To nigdy się nie sprawdza na realnym rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.. Oczywiście.. mój email: elowrzud41@gmail.com ;)

Dziękuje za odpowiedź i będe wyczekiwał wiadomości email. Sylwio7 jeżeli mogę jeszcze zapytać.. Jako niezbyt doświadczony inwestor, jestem w stanie dostatecznie zrozumieć szkolenie, czy polecasz jeszcze coś do przestudniowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Oczywiście.. mój email: elowrzud41@gmail.com ;)

Dziękuje za odpowiedź i będe wyczekiwał wiadomości email. Sylwio7 jeżeli mogę jeszcze zapytać.. Jako niezbyt doświadczony inwestor, jestem w stanie dostatecznie zrozumieć szkolenie, czy polecasz jeszcze coś do przestudniowania?

Hi

Jeżeli chodzi o ichimoku to trzeba kilku miesiecy może nawet lat żeby zrozumieć dogłębnie zasady działania  . Bardzo ciekawie opisuje jak grać gość- pod ksywką samczyk .

Nie którzy brokerzy prowadzą szkolenia z podstaw i są one darmowe więc możesz próbować w taki sposób. npTMS

Co do ustawień większośc informacji jakei zdobyłem na temat tej techniki mówi żeby nie przestawiać parametrów na samy początku. Ucząc się i zdobywając coraz więcej wiedzy możesz zacząć kombinować z ustawieniami- ale najpierw trzeba zrozumieć szczegóły . Ważne żeby dane ustawienia testowac w dłuższym okresie czasu(np3 miesiace) . Poznałem kilka osób które jak tracą zaczynają grzebać w ustawieniach, niestety bez większych sukcesów.  link do forum gdzie samczyk pokazuje zagrania na ichimoku:http://forex-nawigator.biz/forum/scalp-ichimoku-kinko-hyo-t20900-20.html . Jak moderator usunie bo to reklama konkurencji to pisz na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Jeżeli chodzi o ichimoku to trzeba kilku miesiecy może nawet lat żeby zrozumieć dogłębnie zasady działania  . Bardzo ciekawie opisuje jak grać gość- pod ksywką samczyk .

Nie którzy brokerzy prowadzą szkolenia z podstaw i są one darmowe więc możesz próbować w taki sposób. npTMS

Co do ustawień większośc informacji jakei zdobyłem na temat tej techniki mówi żeby nie przestawiać parametrów na samy początku. Ucząc się i zdobywając coraz więcej wiedzy możesz zacząć kombinować z ustawieniami- ale najpierw trzeba zrozumieć szczegóły . Ważne żeby dane ustawienia testowac w dłuższym okresie czasu(np3 miesiace) . Poznałem kilka osób które jak tracą zaczynają grzebać w ustawieniach, niestety bez większych sukcesów.  link do forum gdzie samczyk pokazuje zagrania na ichimoku:http://forex-nawigator.biz/forum/scalp-ichimoku-kinko-hyo-t20900-20.html . Jak moderator usunie bo to reklama konkurencji to pisz na prv

Usuń emaila z postów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, linków nie usuniemy :). Choć do Samczyka można mieć pewne obiekcje... Lepiej poszukać postów Grega, którego miałem przyjemność poznać osobiście i to on faktycznie siedzi w temacie od lat.

W taki razie dzięki za info i kolego skoro admin pisze to na pewno mają więcej info o jakości poszczególnych trade-rów(graczy). 

Ja przez jakiś czas grałem systemem samczyka i było nieźle. Jedak po wielu lat prób i błędów i kilu zbankrutowanych rachunkach Wróciłem do podstaw i jak to mówią zaprawieni w boju. Im prościej tym skuteczniej- jest kilka ciekawych i zarazem prostych strategii np. price action- wymaga zaangażowania i wiedzy ale warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mógłby ktoś odesłać do poradnika dla tej techniki? :) Nie orientuje się tak dobrze jeszcze w forum, a zdaje sobie sprawę, że gdzieś pewnie takowy jest.. Pomógłby mi ktoś go znaleźć?

Jest rewelacyjny ebook autorstwa Grzegorza Moskwy pt.   "  FX Ichimoku"   . Można go kupić na   www.b-trader.com .

Warto wydać  39PLN , a dowiesz się wszystkiego o Ichimoku. Lepszej pozycji na naszym rynku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...