Skocz do zawartości

a może książka?


Monster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A czytacie coś co nie jest związane ściśle z ekonomią?

Ja nie potrafię czytać beletrystyki (są jakieś wyjątki , ale mało ich znam np. Kafka,Orwell,Gombrowicz). Szczerze mówiąc to w mojej głowie piszę sobie o wiele ciekawsze powieści niż te , które można dostać w księgarni czy bibliotece . Za to jestem fanem literatury popularno-naukowej . Moje spojrzenie na ekonomię i nie tylko zmieniły dwie książki :

- Grzegorz Kołodko - "Wędrujący świat"

- Michael Shermer - "Rynkowy umysł"

i mogę je polecić z czystym sumieniem każdemu , kto odczuwa głęboki niedosyt po lekturze elementarza szkolnego :rolleyes:

A osobom , które dały się wciągnąć w wir NLP i innych psychomnipulacji dostępnych w internecie , proponuję przeczytać książkę prof. Jerzego Bralczyka "Język na sprzedaż" . Bardzo użyteczna lektura .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hehe a dlaczego akurat taka potężna lektura?

Sorry, dopiero teraz mogę odpisać. Przeczytałem już ją, teraz zabrałem się za Potop. A dlaczego? Ano zawsze chciałem to zrobić, takie marzenie po prostu :D Wciągnęła mnie jak diabli, przy tym duża dawka wartościowej historii wpadnie. Nic lepszego trafić nie można. Ja ją polecam, "ciężka" ale warta czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Ja preferuję bardziej książki w których trzeba pomyśleć trochę nad interpretacją przekazu autora.

Jedną z takich książek jest moja ulubiona "Tako rzecze Zaratustra", autorstwa F. Nietzsche.

Jeśli ktoś jest zainteresowany historią i drugą wojną światową, polecam Mein Kampf, autora wszystkim raczej znanego, niegdyś niemal obowiązkowa lektura zza czasów NSDAP.

Książka jest ciekawa, gdyż można poznać światopogląd i cele jakie posiadał Adolf Hitler opisane przez niego samego, nie zaś przez powojenną propagandę "Hitler = Zło".

Co ciekawe, Hitler był zaznajomiony z lekturą "Tako rzecze Zaratustra", z której po części wzięła się jego wizja wielkich niemiec, jako "nadludzi", którzy są ponad wszystkimi.

Po zaznajomieniu się z obiema tymi książkami można mieć na prawdę ciekawy temat do rozmyśleń.

Z innych książek, lubię fraszki, treny i hymny Kochanowskiego.

Mam taką fajną książeczkę z jego twórczością którą bardzo lubię czytać w przerwach w pracy, taki fajny sposób na małe rozluźnienie i odciągnięcie umysłu od pracy.

Podoba mi się również twórczość Szekspira, a zwłaszcza mój ukochany Makbet.

Zawsze gdy wystawiają jego dzieła w teatrze jestem pierwszą osobą po bilety :)

Dla ludzi bardziej zainteresowanych dawną polityką, polecam "Książę" Machiavellego, od którego powstał Machiawelizm ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Machiawelizm ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

tak, ten sam :) żona też widać ze dużo wie, w tym roku przeszla na emeryture, jej książki tez mozna poczytac i sie dużo z nich dowiedziec, ale jakby miala prowadzić jakies webinaria czy cos w ten deseń to by trwały one 4x dłużej:D na kazdych zajęciach kobieta sie rozgadywala na całego o tym jak jej minął weekend, generalnie moglabym juz drzewo genealogiczne jej rodziny nakreslić z tą wiedzą co mam:p 
Ale książki są juz konkretnie naładowane informacjami i w miare zrozumiale ;)

Edytowane przez finkasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Cześć,

gdzieś ostatnio czytałem, że ludzie czerpią wiedzę nt. kryptowalut w ponad 30% przypadkach z YouTube'a. Reszta kanałów jak artykuły czy szkolenia miały zdecydowanie mniejszy udział :) Książka o kryptowalutach? W j.polskim CHYBA jeszcze nic nie powstało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...