Skocz do zawartości

raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

AUDUSD zszedł do poziomów najniższych od 2008 roku. Co prawda, nie widać gwałtownej reakcji i fali wyprzedaży więc lepiej uważać, bo możemy próbować wrócić nad ostatnie wsparcie. Jednak na ten moment conajwyżej zaryzykowałbym małego shorta z wąskim SL ;).

post-3-0-66588900-1387442556_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tyberianek, faktycznie po ostatnich spadkach jednak przekonuję się coraz bardziej do Twojego scenariusza:

 

http://forexclub.pl/wiadomosci/analizy/audusd-15012014-niezdecydowanie-na-rynku/

 

Nie wygląda to jakoś stabilnie. Obecnie nie zagrałbym ani na wzrosty, ani na spadki i poczekał na rozwój wypadków po reakcji rynku przy wsparciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery sprawy które zmuszają mnie do ustawiania pozycji krótkich:

1. bank centralny Australii ciągle walczy o spadek wartości swojej waluty żeby export rudy do chin uskutecznić,

2. mocny dolar amerykański,

3. dane z Chin już od dawna są zakłamywane i to się wkońcu odbija wszystkim, a na pewno Australii

4. chińczycy zaczynają większe wydobycie rudy u siebie, chcą się uniezależnić od Australii

Edytowane przez tyberianek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego doszły fatalne dane z australijskiego rynku pracy, o czym wspomina w dzisiejszym raporcie mForex:

http://forexclub.pl/wiadomosci/raporty/16012014-slabe-dane-z-rynku-pracy-doprowadzily-do-wybicia-audusd/

 

I proszę, to przepis na wybicie dołem :). Świeca H4 na ok. 100 pips to dla mnie wystarczające potwierdzenie na kontynuację trendu spadkowego. Target na 0.8060.

post-3-0-62969500-1389870584_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z faktami makro, które zostały przedstawione nie ma co dyskutować natomiast jeśli chodzi o AT... Nie gram pod formacje harmoniczne - przerobiłem to w swojej karierze bardzo mocno i po prostu im nie ufam (chyba, że prostej AB=CD) więc nie chcę odnosić się do tego, co autor tam wykreślił.

 

Jak wynika też z mojej wcześniejszej analizy wg mnie pokonaliśmy już kluczową strefę wsparcia, stąd długoterminowy kierunek został już określony. Przynajmniej na ten moment, bo sytuacja zawsze może się odmienić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trend spadkowy utrzyma się do momentu bodajże 4 lutego jak bank centralny Australii ustali stopy procentowe. Jeśli ich nie ruszy jak twierdzi większość analityków to trend się zapewne odwróci bo dolar australijski się wzmocni ( jak zresztą zrobił to przed chwilą dolar kanadyjski :-) ) Ale moim zdaniem bank centralny prowadzi ekspansywną politykę pieniężną, oznacza to jego gotowość do zwiększania podaży pieniądza i obniżania stóp procentowych, będzie to miało ujemny wpływ na wartość kursu waluty tego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkcja w Chinach spowalnia i znów powróciliśmy do punktu wyjścia, wystarczy teraz że USA sprzedała odpowiednią ilość domów i nie przybędzie bezrobotnych to znów będzie jazda w dół :-)

mała poprawka bo pisałem w nocy :-)

Edytowane przez tyberianek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje, że zanim dojdziesz do 0,8070  to najpierw wrócimy do 0,90 - 0,91 , dolar przedstawił się nieciekawie, i zdaje się Chiny coś uknuły aby poprawić wyniki makro :-) i na dodatek jesteśmy w punkcie najniższym od ponad trzech lat, lepiej teraz uważać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gram pod dane makro, a tymbardziej pod plotki w sprawie danych makro :). Zupełnie to izoluję. Interesuję się tym co się dzieje w danych krajach ale nie zastępuje mi to analizy trendu czy też nie generuje sygnałów kupna/sprzedaży.

 

Widzę, że jednak rynek oczekiwał podniesienia stóp, bo Aussie wystrzeliło w nocy w górę na ponad 100 pips. Dotarliśmy właśnie do oporu, który może zostać złamany. Jeśli tak się stanie to pierwsze TP wypada na 0.9090. Jednak już wcześniej testowaliśmy ten obszar więc poczekałbym na potwierdzenie i jeśli go nie uraczymy to osobiście pakuję się w krótkie pozycje i czekam przynajmniej na wyrównanie ostatniego dołka.

post-3-0-26642700-1391504303_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...