Skocz do zawartości

Poszukiwani treaderzy !


adam.j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Poszukuje treaderów na rynku forex w Poznaniu

Docelowo nasi klienci będą kopiować sygnały treaderów

 

Prowizja nawet do 50% zysku

Podstawa do 1000 euro miesięcznie

 

Poszukujemy zarówno doświadczonych traderów jak i tych trochę mniej (możliwość doszkolenia)

docelowo w Poznaniu ma to być zespół ok 10 osób.

 

Osoby zainteresowane spotkaniem i omówieniem warunków proszę o kontakt na mail:

adam.jablko1987@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak osoby nie muszą być koniecznie z Poznania poprostu łatwiej taką rozmowę przeprowadzić face to face niż telefonicznie, ale jeżeli ktoś jest z innego miasta możemy porozmawiać telefonicznie bądź przez skype. Są 2 alternatywy i jedna z nich wymaga żeby raz w miesiącu być w Poznaniu na 1,5-2h  - o konkretach wolał bym już porozmawiać stricte z zainteresowanymi osobami.

 

Wynagrodzenie prowizyjne zależy tylko od tradera to on ustala ile będzie brał za sygnał od 1 do 50 % - rozliczenia są automatyczne co tygydniowe zarobiony kapitał automatycznie wpływa na konto tradera wszystko prawnie i legalnie rozwiązane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedzi chociaż zabrakło informacji jakiego rzędu kapitału można się spodziewać, zarówno w początkowej fazie, jak i w późniejszej.

 

Ostatnia seria pytań:

W oparciu o jaką technologię będzie to funkcjonować? PAMM? MAM? Inne? Jakiego brokera?

Rozumiem, że trader rozliczać się będzie z tego 19% podatkiem jakby to on sam zawierał te transakcje swoim kapitałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówiłem są 2 opcje

 

w jednej kapitał na początek nie jest duży - 10 tys $ - później można rozmawiać o większym jeżeli osoba się sprawdza

w drugim przypadku nie ma ograniczeń wszystko zależy ile osób będzie chciało się do danego tradera podpiąć w zależności od jego wyników kapitał napewno będzie się zwiększał - na ten moment jest ok 100 tys osób korzystających z systemu więc możliwości są spore

 

System PAMM  brokera wolał bym narazie nie zdradzać dopiero podczas indywidualnej rozmowy, powiem tylko że nie polski ;)

 

Co do rozliczeń oczywiście tak 19%

 

Widzę że dużo pytań więc zapraszam do kontaktu wszystko wyjaśnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest 100 000 osób to strzelam, że jest to jakaś bardzo popularna forma... Domyślam się, że to zagraniczny broker, bo żaden polski nie oferuje kont PAMM. I to ze względów regulacyjnych - słowa klucz: knf, licencja, doradca inwestycyjny, zarządzanie, kara do 1 000 000 PLN (czy tam 5 mln już nie pamiętam). .. :)

 

Skoro post jest na forum to też preferuję tutaj prowadzenie dalszej dyskusji. Inaczej pytania będą się powielać, a tak mamy czarno na białym o co chodzi i nie ma domysłów czy niedomówień. Chyba, że jest się czego wstydzić...? :)

 

Zastanawiam się nad jednym... Rozumiem, że działacie jako polska firma i poszukujecie traderów do zespołu, tak? Sama technologia, z której korzystacie jest zagranicznego brokera, tak samo jak klienci, którzy korzystają z tej technologii jako inwestorzy (nie zarządzający). W związku z tym jaka jest rola firmy?

Zakładając, że jestem skutecznym traderem to teoretycznie mógłbym sam promować swoją działalność konta PAMM i potencjalnie mieć dostęp do tych 100 000 klientów oraz nie musiałbym dzielić się z nikim moimi osiągnięciami. Oczywiście nie zrobię tego, bo nie mam licencji ale może działając poprzez Waszą firmę da się to obejść i to jest ta zaleta?

 

Proszę nie traktuj mojego postu jak atak czy próbę dyskredytacji ale miałem do czynienia z podobnymi inicjatywami, które kończyły się fatalnie. Sam za dużo o tym nie napisałeś, a chodzi o kluczowe sprawy i bez opowiedzenia o tym wprost wątpię aby jakiś naprawdę zdolny trader z doświadczeniem w ogóle chciał inwestować w to swój czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest się czego wstydzić powiem szczerze jest to pojęcie względne jesteśmy krótko na rynku polskim i nie ukrywam że mieliśmy słaby start, teraz firma przechodzi rebranding osoby robiące złą opinię zostały usunięte i dlatego też wolał bym wpierw przedstawić warunki, które moim zdaniem są bardzo dobre a później zdradzać firmę.

 

Jesteśmy Polską spółką ale broker jest zagraniczny, klienci którzy mają być podpięci będą Polscy, właśnie taki jest zamysł żebyśmy naszych klientów podpinali pod polskich traderów których będą mogli zobaczyć podczas np szkolenia albo odbyć z nim rozmowę (oczywiście jeżeli tader wyrazi na to chęć) a nie pod xvblg4534543 z drugiego końca świata. Ze swojej strony zapewniamy że traderzy będą podpinani pod naszych klientów a jeżeli będą robić dobre wyniki to wraz z zwrostem ich rankingu na listach światowych będą podpinali się ludzie z poza Polski.

 

Jest to system Pamm ale dajemy bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla traderów jak i dla inwestorów. Inwestor kupuje sygnał, ale w każdym momencie może transakcje zmienić w taki sposób w jaki mu się podoba jest to więc w pełni legalne, więc dajemy możliwość o której mówiłeś.

 

Jako firma jesteśmyt pomostem który łączy traderów i inwestorów, dajemy bazę traderów tworząć rankingi oraz bezpośrednie polecenia. Trader może liczyć na dostęp do naszej bazy inwestorów przez w/w narzędzia. Broker jestr MM więc tu jest też odpowiedź co jest jednym z bezpośrednich profilów przedsiębiorstwa. Bezpośrednie polecenia to np spotkania z klientami w naszych placówkach, gdzie będziemy w stanie przedstawić konkretne konta masterów (traderów).

 

Mam pytanie co miałeś na myśli przez to że nie będziesz musiał dzielić się osiągnięciami. Nie odbieraj tego proszę jako zaczepki, ale uważam że nie pokazując statemantu konta realnego nie jesteś w stanie pozyskać inwestora.

 

Twojej wypowiedzi daleko do obraźliwej albo zaczepnej, powiem więcej pomogłeś mi sfokusować się na konkretach za co dziękuję :)

Edytowane przez adam.j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co miałeś na myśli przez to że nie będziesz musiał dzielić się osiągnięciami. Nie odbieraj tego proszę jako zaczepki, ale uważam że nie pokazując statemantu konta realnego nie jesteś w stanie pozyskać inwestora.

Może źle się wyraziłem. Miałem na myśli, że jeśli generuję odpowiednie przychody to czemu miałbym dołączyć do Waszej firmy (co zapewne wiąże się z jakąś prowizją /lub inną formą/, którą pobieracie) ale już po części się to wyjaśniło i rozumiem ideę.

 

Czemu zdecydowaliście się na brokera MM (do głowy przychodzą mi 3 firmy ;) )? Nie boicie się, że w przypadku większego wolumenu oraz większej dochodowości (szczególnie przy strategiach skalpujących) klienci będą hmm niezbyt zadowoleni z takiego rozwiązania? 

 

Jeśli oferta jest dobra, a firma miała słaby start i najsłabsze ogniwa zostały wyeliminowane to nie widzę powodu aby nie zdradzać teraz nazwy. Dzięki temu zyskacie wiarygodność, a jeśli wszystko zostanie rzeczowo przedstawione to powinno to zaowocować. Szczerość jest doceniana przez poważnych inwestorów. Przez internet przewija się cała masa krętaczy i oszustów więc każdy objaw prawdomówności będzie miło odebrany. A jeśli firma faktycznie będzie fajnie się rozwijać i zobaczymy, że nie ma tu żadnych manipulacji to sami chętnie nawiążemy współpracę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może źle się wyraziłem. Miałem na myśli, że jeśli generuję odpowiednie przychody to czemu miałbym dołączyć do Waszej firmy (co zapewne wiąże się z jakąś prowizją /lub inną formą/, którą pobieracie) ale już po części się to wyjaśniło i rozumiem ideę.

 

Czemu zdecydowaliście się na brokera MM (do głowy przychodzą mi 3 firmy ;) )? Nie boicie się, że w przypadku większego wolumenu oraz większej dochodowości (szczególnie przy strategiach skalpujących) klienci będą hmm niezbyt zadowoleni z takiego rozwiązania? 

 

Jeśli oferta jest dobra, a firma miała słaby start i najsłabsze ogniwa zostały wyeliminowane to nie widzę powodu aby nie zdradzać teraz nazwy. Dzięki temu zyskacie wiarygodność, a jeśli wszystko zostanie rzeczowo przedstawione to powinno to zaowocować. Szczerość jest doceniana przez poważnych inwestorów. Przez internet przewija się cała masa krętaczy i oszustów więc każdy objaw prawdomówności będzie miło odebrany. A jeśli firma faktycznie będzie fajnie się rozwijać i zobaczymy, że nie ma tu żadnych manipulacji to sami chętnie nawiążemy współpracę ;).

 

 

nie wiąże się z żadną prowizją zasada jest prosta: zdolni traderzy którzy zarabiają klientom= zadowoleni klienci= polecenia i więcej rachunków na czym my oczywiście zarabiamy

 

co do brokera MM to nie pytanie dla mnie tylko dla prezesa :) ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć moim prywatnym zdaniem wzięło się to z tąd że zalezało mu na wypłacalności brokera czyli jego wielkości + system Pamm który daje super możliwości, oraz to że na rynku wschodnim bardzo dobrze się przyjął(ale to moje prywatne zdanie) , zgadza się też że przez to nie jest to raczej oferta dla skaplujących.

 

Inna sprawa (tu też moje prywatne zdanie) brokerzy którzy twierdzą że nie są MM i tak nimi są :)

 

Co do oferty poniżej informacja którą wysyłam osobom zainteresowanym zapraszam do dyskusji i krytyki bo napewno się znajdzie :) prosiłbym tylko o konstruktywne wypowiedzi bo przekrzykiwać się nie ma sensu. Jest dużo argumentów przeciw - i tu się bijemy w pierś opinia jest zła chcemy ją zmienić, ale uważam też że sporo opini które znalzłem w sieci jest poprostu nie prawdziwych. Mamy też dużo swoich plusów.

 

 

Witam serdecznietak jak pisałem na forum, jako broker poszukujemy traderów dowspółpracy.Przewidujemy 2 opcje1) praca na kapitale firmy-podstawa 1000euro plus 30% zysku-praca dla osób z mniejszym doświadczeniem.-miesiąc weryfikacji umiejętności a na koniec test po zaliczeniu gwarancja zatrudnienia.2) Praca na własnym kapitale. Trader musi udowodnić na realnym rachunkuswoje inwestycje (przez 2 miesiące na plusie).Po tym okresie trader staję się masterem dzięki czemu nasi klienci mają możliwość kopiować jego transakcjeza co otrzymuje prowizję jaką ustali od 1 do 49 % dodatkowo podstawa 250$ za ilość transakcji i współpracę.W mojej opinii opcja nr 2 jest zdecydowanie ciekawsza,bardziej rozwojowaDaje możliwości większego zysku.Mamy swoje placówki w całej Polsce i chcemy żeby klient miał kontakt zpolskimi traderami.Ze swojej strony zapewniamy że polskich klientów będziemy podpinaćpod naszych traderów, a jeżeli wyniki będą dobre, to wraz ze wzrostemrankingu na światowej liście będą podłączać się również ludzie z zagranicy(na ten moment jest około 100 tys rachunków) więc możliwości są spore.Istnieje dodatkowa możliwość podzielenia się spreadem w postacipłacenia za transakcje (nawet 5$ za lota) - tutaj są warunki ilości transakcji.Oczywiście mamy też swoje minusy i plusy , które chciałbym wymienić iopisać, aby można było poznać dokładniej sytuację:minusy:duzy spread (raczej nie dla skalpujących)przelewy zagraniczne (mogą być dłuższe do 5 dni) - ale również są płatności na drugi dzień w zależności od kanału przelewu10 punktowy kanał brokerski (można obejść poprzez skrypty)rekwotowanieplusy:-bonusy:Na start możemy zaproponować za każdą wpłatę wysoki bonus (dochodzący nawet do 100% kwoty) - w zależności od depozytu.Oczywiście nie ma cudów i żeby go wypłacić, na każde 10 dolarów bonusu trzeba wyrobić 1 lota.Jednak dzięki temu można uznać, że zmniejszy się spread.-depozyt 24 - stały bonus 2 %/miesiąc od całości depozytu na każde 1000$ depozytu trzeba odpracować 2 loty-pamm - handel synchroniczny z listą światową 100 tys użytkowników, co tygodnioweautomatyczne rozliczenia, wszystko legalne.-pewność wypłaty pieniędzy - spotykałem się nie raz z sytuacjami, żeplatformy miały lepsze parametry. ( i tu nie ma co ukrywać nie jesteśmysuper konkurencyjni pod tym względem)Jednak co z tego, że zarabia siędużo pieniędzy, jeżeli nie można ich wypłacić.-jeden z większych brokerów na świecie, co daje gwarancjęwypłaty zysku-możliwość bezpośredniego pozyskania inwestorów-możliwość dla inwestorów wykorzystania wiedzy kogoś innego - przezskopiowanie transakcjiFirma którą reprezentuję współpracuje z Teletrrade.Zdaję sobie sprawę jakie są opinie na jej temat,jednak zmieniamy to.Osoby powodujące złą opinię w firmie zostałyusunięte.Jeżeli mają Państwo jakieś pytania,niejasności, bądź uwagi, z chęcią na wszystko odpowiem.Zależy nam na dobrej i długiej współpracy, bo nie ma co ukrywaćtraderzy robiący zyski to więcej zadowolonych klientów,którzy przyprowadzą następnych.Jestem w stanie odpowiedzieć na każde pytania, również te niewygodne,więc prosiłbym o kontakt. Nawet jeżeli nie będą Państwo zainteresowani, każda konstruktywna wymiana zdań będzie pomocna, żeby poprawić się na przyszłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając powyższy tekst miałem sporo pytań... Aż doszedłem do zdania:

I wszystkie pytania zniknęły... :)

 

Może faktycznie lepiej się tym nie chwalić :D.

 

tak jak pisałeś kawa na ławę. Zdaję sobię sprawę jak to wygląda niestety :( ale na działania pewnych ludzi (którzy jak pisałem już nie pracują) wpływu niestety nie mam.  Możemy tylko spróbować to naprawić - zauważ jedną rzecz co do negatywnych opinii większość z nich jest stara z przed roku dwóch teraz jest już zdecydowanie lepiej. 

 

Jeżeli masz pytania zadaj je proszę. Wszystkie sugestie będą pomocne - nawet jeżeli nikt się nie zdecyduje pomoże nam to dużo zmienić.

Edytowane przez adam.j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na początek redukcja spreadów, bo 3 pipsy na EUR/USD to standard... Ale z 2006 roku ;). Opłaty horrendalnie wysokie, co dla mnie już dyskwalifikuje tego brokera w celu otwarcia normalnego konta inwestycyjnego.

 

Ale ok, czepiam się, bo nie o tym post. Na pewno zniechęci to niektórych do współpracy, bo będą zwyczajnie przepłacać i ich strategie, które generują wiele pozycji, nie będą się kalkulować. Zamiast tych bonusów lepiej byłoby po prostu obniżyć opłaty i daję głowę (ale nie swoją :D ), że przyniosłoby to lepszy efekt.

 

Patrzę na ranking kont Master... Odfiltrowując ryzykantów, nie ma ich zbyt wiele (przynajmniej w tym rankingu TOP) ale z dwóch jest wartych uwagi. Jeszcze jeden podobny i można sobie zdywersyfikować mały portfel. Ale te opłaty...

Przydałoby się dodać do statystyk ilość transakcji jakie zostały zrealizowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na początek redukcja spreadów, bo 3 pipsy na EUR/USD to standard... Ale z 2006 roku ;). Opłaty horrendalnie wysokie, co dla mnie już dyskwalifikuje tego brokera w celu otwarcia normalnego konta inwestycyjnego.

 

Ale ok, czepiam się, bo nie o tym post. Na pewno zniechęci to niektórych do współpracy, bo będą zwyczajnie przepłacać i ich strategie, które generują wiele pozycji, nie będą się kalkulować. Zamiast tych bonusów lepiej byłoby po prostu obniżyć opłaty i daję głowę (ale nie swoją :D ), że przyniosłoby to lepszy efekt.

 

Patrzę na ranking kont Master... Odfiltrowując ryzykantów, nie ma ich zbyt wiele (przynajmniej w tym rankingu TOP) ale z dwóch jest wartych uwagi. Jeszcze jeden podobny i można sobie zdywersyfikować mały portfel. Ale te opłaty...

Przydałoby się dodać do statystyk ilość transakcji jakie zostały zrealizowane. 

Spread jest wysoki ale za to są placówki i klient może przyjść porozmawiać i za założenie rachunku sam się przeszkolić za darmo.  Nie będą się wypowiadał za inne miasta ja reprezentuje Poznań i chłopak który szkoli jest naprawdę mega dobry i każdy wychodzi bardzo zadowolony - żadna autoreklama poprostu fakt. Jednym z celów firmy jest uświadamianie ludzi i ich edukacja a nie ślepe inwestowanie bo chyba przyznasz że bez wiedzy ani rusz :)

 

Spreadu zredukowac innaczej niż bonusami nie mogę bo to już góra decyduje my tylko reprezentujemy TT w Polsce  i dajemy to co w naszej możliwości.

Zresztą jeżeli ktoś nie skalpuje to naprawdę moim zdaniem to aż tak nie boli tym bardziej jeżeli zarabia się na zysku od innych (PAMM) -a o tym tu mowa.

Kolejnym argumentem o którym pisałem jest wypłacalność ostatnio był u nas klient który pokazał nam że u jednego brokera zarobił 400 tys w tydzień (pokazał nam konto) i co z tego jak chciał wypłacić 60 tys skoro nie mógł bo dawali mu jakieś głupie wymówki i co mu dały niskie spready skoro zysku nie może wypłacić.

 

Co do ranikingu prześlę sugestię :) ryzykanci są ale pewnie z prostego powodu ładują małe kwoty wybijają sie w rankingu światowym ludzie się podłączają i zarbiają na tym solidne pieniądze a później pewnie uspokajając grę.

 

My zresztą nie obiecujemy inwestorom zysku 100% rocznie zysk rzędu 2-3% miesięcznie (oczywiście nic nie gwarantujemy to chyba oczywiste przy forex :) ) w porównaniu do np lokat jest naprawdę porządnym zyskiem.

 

Moje zdanie jest takie jeżeli ktoś rzeczywiście gra zyskownie to niczego nie ryzykuje założy konto zawsze może je usunąć i tyle najwyżej zarobi te kilka pipsów mniej a

na podłączeniu rzeczywiście może zarobić i to LEGALNIE bez żadnych kombinacji i wizyt ABW ;)

Edytowane przez adam.j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spread jest wysoki ale za to są placówki i klient może przyjść porozmawiać i za założenie rachunku sam się przeszkolić za darmo. Nie będą się wypowiadał za inne miasta ja reprezentuje Poznań i chłopak który szkoli jest naprawdę mega dobry i każdy wychodzi bardzo zadowolony - żadna autoreklama poprostu fakt. Jednym z celów firmy jest uświadamianie ludzi i ich edukacja a nie ślepe inwestowanie bo chyba przyznasz że bez wiedzy ani rusz

Jak najbardziej, edukacja to podstawa. Dlatego wszyscy znani mi polscy (i nie tylko) brokerzy prowadzą darmowe szkolenia stacjonarne, jak i webinaria. Dlatego nie traktowałbym tego jako zaletę ale już jako standard. Dodatkowo, masa stron z wiadomościami w internecie - po prostu ludzie muszą chcieć się uczyć, a nie tylko otwierać pozycje. Wszystko w zasięgu ręki i to z normalnymi spreadami ;).

 

 

Spreadu zredukowac innaczej niż bonusami nie mogę bo to już góra decyduje my tylko reprezentujemy TT w Polsce i dajemy to co w naszej możliwości.

Oczywiście wiem o co chodzi ale można o tym porozmawiać z Zarządem choć zapewne taką mają politykę (fatalną moim zdaniem) i Wy z tym niewiele możecie zrobić.

 

 

Zresztą jeżeli ktoś nie skalpuje to naprawdę moim zdaniem to aż tak nie boli tym bardziej jeżeli zarabia się na zysku od innych (PAMM) -a o tym tu mowa.

Tak ale popatrz na to szerzej. Płacąc większe prowizje, zysk na koncie jest mniejszy, w konsekwencji prowizja też jest mniejsza.

 

Koszty na EUR/USD poniżej 2.0 pips (a docelowo poniżej 1.0 pips) to wręcz standard, tak samo jak działalność edukacyjna brokera. To jakby nagle jakiś salon samochodowy kazał dopłacać za to, że daje do auta 4 koła zamiast 3 :).

 

 

Kolejnym argumentem o którym pisałem jest wypłacalność ostatnio był u nas klient który pokazał nam że u jednego brokera zarobił 400 tys w tydzień (pokazał nam konto) i co z tego jak chciał wypłacić 60 tys skoro nie mógł bo dawali mu jakieś głupie wymówki i co mu dały niskie spready skoro zysku nie może wypłacić.

Skoro już mamy taką historię to można by podać nazwę tego brokera (może być na PW). Założę się o 100%, że albo zarobił tę kwotę w sposób łamiący regulamin brokera, na który się zgodził zakładając rachunek u niego, lub była to firma krzak z wątpliwą opinią i krótką historią. Skoro ktoś pisze się aby grać w takiej firmie to po części sam jest sobie winien (pozdrawiam klientów Amber Gold).

 

Jestem na rynku 7 lat, przerobiłem z 40 lub więcej brokerów na kontach rzeczywistych. Zdarzały się różne historie, nawet takie, że faktycznie broker nie chciał mi wypłacić całości zysku ale tylko z transakcji, które nie były zgodne z regulaminem i jak najbardziej przyznaję, że mieli prawo tak zrobić. Tak samo kiedyś miałem rachunek w Basel Financial, gdzie broker wyglądał OK ale nagle się zwinął, oczywiście razem ze środkami.

 

Więc wypłacalność to też nie atut ale standard. Standard, który powinien być wymagany od każdej firmy na tym rynku. Jeśli jakaś ma z tym problem to powinniśmy ją omijać. Stąd brokera trzeba dobrze zbadać zanim wpakujemy tam większą kasę.

 

 

jest możliwość redukcjio spreadu o połowę ale przy dużych kwotach

Jak u większości firm, z tym, że oni redukują te stawki ze spreadów/prowizji 2x mniejszych ;).

 

 

My zresztą nie obiecujemy inwestorom zysku 100% rocznie zysk rzędu 2-3% miesięcznie (oczywiście nic nie gwarantujemy to chyba oczywiste przy forex ) w porównaniu do np lokat jest naprawdę porządnym zyskiem.

No i super. Można gdzieś zobaczyć statystyki proponowanych przez Was kont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...