Skocz do zawartości

Zaufany broker z social trading w live


verona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie.

Od jakiegoś czasu bawię się z tą funkcją na dukascopy, ale tam jest do dostępne tylko na demo więc nie ma to większego sensu.

Jaki zaufany broker oferuje tą funkcję? Chcę najpierw na demo i potem u tego samego brokera spróbować w live.

Jest XTB, ale wszędzie czytam dużo negatywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem będzie możliwość przetestowania mechanizmu Dukascopy również na rzeczywistych środkach - cierpliwości... :) Na pewno damy znać jak już bedzie to możliwe.

 

Tymczasem, MetaQuotes (twórcy MT4) dodali Signals Trading, czyli moduł umożliwiający kopiowanie transakcji od innych użytkowników tejże platformy. Jest to dostępne w BRE Forex:

http://forexclub.pl/brokerzy/bre-forex/signals-trading/

 

Sam jeszcze nie miałem okazji wypróbować ale widziałem po opiniach, że powinno być OK. Dziś lub jutro pojawi się mój nowy post związany z Social Tradingiem. Zachęcam do śledzenia nowości na forum :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@verona: na xtb to kiedys sporo ludzie narzekali, ale ostatnio sporo poprawili, bo coraz mniej widze wrzut na nich. a jakies drobne poslizgi cenowe to u wszystkich sa czasami. zreszta - znajdz mi brokera, na ktorego nikt nie narzeka :) co do social trading, to mysle, ze akurat ich xsocial jest calkiem spoko, bo oprocz kopiowania mozna tez zobaczyc market sentymenty - kto siedzi w krotkich pozycjach a kto w dlugich. Na razie testuje na demo system w ktorym najpierw sobie filtruje traderow po srednim zysku w pipsach i procencie wygranych transakcji, a potem kopiuje kilku najlepszych traderow oraz przeciwnie kopiuje tych najgorszych. jak bede mial dobre wyniki, to przerzucam sie na real - to akurat tez jest fajne w xtb, ze na realu sa tylko realni gracze w tym social tradingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentymentów rynkowych jest sporo więc nie brałbym tego pod jakąkolwiek uwagę. Tam masz widoczny tylko sentyment klientów z XTB, których jest ilu? Aktywnych z 10 000? Średnio obracają niedużymi kwotami. Z resztą transakcje zawierane są u brokera Market Maker więc istnieje duża szansa, że nigdy nie trafią nawet w postaci zabezpieczenia na rynek :). Zwykły bajer, który do niczego nie jest przydatny.

 

Co innego jeśli byłby to sentyment brokera ECN bazujący na otwartych pozycjach z wszystkich dostarczycieli płynności jakich skupia broker. Tak jest np. w Dukascopy. Ale mniejsza o sentymenty :).

 

To, że na realu są dostępni tylko realni gracze też nie traktowałbym jako super zaletę. Czemu? Ponieważ w innych social tradingowych modułach także mamy jasny podział między realnych i demowych dostawców sygnałów, a rachunki są dobrze oznaczone. A tak mamy dostęp także do demowych graczy, którzy niekoniecznie muszą źle grać. Oczywiście mogą odstawić tam jakąś "manianę" ale do tego są dodatkowe zabezpieczenia :).

 

Trzeba popatrzeć na technologie Social Tradingu pod innym kątem i zwrócić uwagę na rzeczy naprawdę ważne, czyli jakich mamy dostawców do wyboru, na ile wiarygodne są stystyki publikowane przez brokera, jak dokładne one są, no i przede wszystkim jak działa sam mechanizm oraz jakie są możliwości konfiguracji przekazywania sygnałów. Cała reszta jest małoistotnym dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raposo: rzeczywiscie masz racje, ze bardziej sensowne by byly te sentymenty, gdyby wziac pod uwage reszte dostarczycieli plynnosci. Ale z drugiej strony mozna przeciez dodac wybranych najlepszych traderow do listy obserwowanych i patrzec tylko w jakich oni sa pozycjach.

 

Ja tam jak patrze na jakiekolwiek statystyki graczy na wszelkich serwisach, to biore pod uwage tylko tych realnych - wszyscy dobrze wiemy, ze ludzie inaczej graja na demo i inaczej na realu - dlatego tez, mam zamiar jak najszybciej zaczac na xsocial real.

 

Zgadzam sie, ze mozliwosci doboru dostawcy transakcji to najwazniejsza rzecz w social tradingu. Mi osobiscie brakuje dokladniejszych statystyk - chce wiedziec jakim ryzykiem gra dostawca, ktorego chce skopiowac i gdzie trzyma SL i TP - mam nadzieje, ze te rzeczy zostana wkrotce dodane. Przydalby sie tez jakis element komunikacji typu chat/twitter, bo na razie ten produkt jest za malo social'owy - ktos moze powiedziec, ze przeciez sa fora dyskusyjne, ale przeciez na forach kazdy moze przedstawiac siebie jako fifarafa i wyglaszac rewolucyjne poglady odnosnie np kursu kabla, a inni nie maja mozliwosci zweryfikowania jego umiejetnosci tradera - a tutaj klikaloby sie na goscia, ktory pisze, ze np. edek bedzie zaraz spadal i widac by bylo od razu z kim mamy do czynienia patrzac po statystykach i czy jest sens go sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale najlepsi traderzy nie zawsze mają rację (mogą mieć małą skuteczność jednak dzięki wysokiemu stosunkowi TP do SL uzyskiwać korzystny wynik) i nie ma tam parametrów SL/TP więc jest to bez znaczenia. Niestety na FX nie ma znaczenia ilość pozycji ale ich wielkość :). Jeśli byłby to sentyment największych graczy, a nie najlepszych to wyglądałoby lepiej :).

 

W sentymencie, gdzie kumulowani są gracze od wielu dostarczycieli płynności znajdują się także duże instytucje, które grają sporym wolumenem więc ma to większy sens. W social tradingu sygnały dostarczają gracze indywidualni, gdzie większość nie wchodzi nawet powyżej 1.0 lota. 

 

Co do reszty, zgadzam się. Komunikacja z dostawcami byłaby fajnym i przydatnym bajerem. A sama kontrola ryzyka wydaje się być najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...