Skocz do zawartości

Podatek strata i zarobek


sam22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wam,

zabieram się za rozliczenie podatku, no i pytanie następujące:

mam konto na Dukascopy i w roku podatkowym 2012 uzyskałem dochód 2000USD, natomiast na koncie u brokera XTB poniosłem stratę 4000zł w tym samym roku podatkowym, czy można w jakiś sposób to odliczyć ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak najbardziej. Najpierw należy wyliczyć zysk osiągnięty w Dukascopy wyrażony w PLN. Jeśli konto zakładałeś przez Forex Club to za darmo otrzymasz od nas program, który zrobi to za Ciebie. Jeśli nie to trzeba się pomęczyć samemu lub zgłosić do biura rachunkowego aby Ci to obliczyli. Następnie sumujesz wartości zysku/straty i od tego odprowadzasz podatek.

Dla przykładu na oko:

2000 USD * 3,00 = 6000 PLN

6000 PLN - 4000 PLN = 2000 PLN zysku i od tego 19%.

Pozdrawiam,

P.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak najbardziej. Najpierw należy wyliczyć zysk osiągnięty w Dukascopy wyrażony w PLN. Jeśli konto zakładałeś przez Forex Club to za darmo otrzymasz od nas program, który zrobi to za Ciebie. Jeśli nie to trzeba się pomęczyć samemu lub zgłosić do biura rachunkowego aby Ci to obliczyli. Następnie sumujesz wartości zysku/straty i od tego odprowadzasz podatek.

Dla przykładu na oko:

2000 USD * 3,00 = 6000 PLN

6000 PLN - 4000 PLN = 2000 PLN zysku i od tego 19%.

Pozdrawiam,

P.M.

Dziękuję tak zrobię, ale najpierw muszę się uporać z błędem w programie, bo cały czas jak próbuje zaimportować dokument html (raport z JFOREX) to otrzymuję błąd parsowania pliku Dukascopy, nie mam pojęcia dlaczego.

Nie modyfikowałem go ręcznie, raport zapisywałem nawet za pomocą trzech różnych przeglądarek i nic(IE, Chrome, Firefox).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam napisać e-mail na podatek@forexclub.pl . Musimy jeszcze dokładnie sprawdzić czy nie ma tam jakiegoś błędu choć ostatnio wydawało się, że jest wszystko OK. Opisz dokładnie co robisz na maila, a Jekert niebawem odpowie.

Zawsze jak NBP lub Dukascopy wprowadzą jakieś zmiany to rzutują one potem na działanie programu. Staramy się na bieżąco to monitorować i zgłaszać poprawki programiście ale nie zawsze wszystko uda się wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątek w programie został zaktualizowany, podatek w końcu udało się wyliczyć.

Czy przy wysyłaniu PIT-38 do US należy dołączyć do koperty wydruk raportu z Dukascopy oraz jakieś wyjaśnienie? od drugiego brokera mogę ewentualnie dołączyć kopię PIT-8c ?

Edytowane przez lukogda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Mam pytania odnośnie wypełniania PIT-a. Prowadzę rachunek u zagranicznego brokera i nie dostaję PIT- 8C. Czy w związku tym, moje przychody i koszty mam wpisać w PIT-38 do punktów 20 i 21 jako "Przychody wykazane w części F informacji PIT-8C" czy mają one być uwzględnione w "innych przychodach" w punktach 22 i 23? Sugeruję się tym że w US mogą szukać PIT-8C. Po za tym, czy wymagany jest PIT/ZG? Państwo w którym siedzibę ma broker jest rajem podatkowym, jednak kraj  ma podpisaną umowę związaną z podwójnym opodatkowaniem. Jeżeli tak to czy PIT/ZG jest potrzebny także przy uzyskanej stracie? Z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...