Skocz do zawartości

GBP/USD bieżące analizy


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz ciekawiej zaczyna robić się na GBP/USD.

Kto nie zdążył wstrzelić się w trend spadkowy od początku roku, teraz ma szansę na wbicie się przynajmniej w korektę tego ruchu. Moim zdaniem rynek może powrócić do wzrostów na dłuższy czas.

Subiektywna analiza na stronie:

http://forexclub.pl/wiadomosci/analizy/gbpusd-30012013-zmiana-trendu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam - to moj pierwszy post. Fx zajmuje sie od ok 1.5 roku (od ok 0.5 wciaz na plusie co cieszy). W temacie jestem ciagle zielony ale wlasnie wykresy staly sie moja pasja - dobrze to wrozy na przyszlosc. Przygade z tradingiem zaczynalem na gieldzie sportowej betfair. Rozne okolicznosci przyrody skierowaly mnie na fx wlasnie.

post-3620-0-20343900-1361882088_thumb.jp

post-3620-0-04760100-1361882091_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :),

Nie chciałbym powielać cały czas moich analiz ze strony więc może tylko króki komentarz do ostatniej z GBP/USD:

http://forexclub.pl/...cel-osiagniety/

Widać, że rynek respektuje opór (wcześniej wsparcie) na 1.5227 i mamy przed sobą ponad 300.0 pipsowy potencjał spadkowy w średnim terminie. Moim zdaniem za wcześnie jest by mówić o odreagowaniu czy powrocie do wzrostów. Rozważałbym ew. stabilizację i ruch w bok aż wyjaśni się sytuacja we Włoszech.

Co do Twoich screenów - piramidujesz pozycje w punktach oznaczonych cyframi czy też miałeś tylko jedną transakcję podczas tego ruchu?

Zachęcam do publikowania na bieżąco swoich analiz lub nawet założenia własnego dziennika, który motywuje do systematyczności.

post-3-0-68449200-1361892112_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - nie bardzo znam reguly panujace na tym forum. Myslalem, ze tu mozna dyskutowac nt danej pary. Jak to u Was wyglada? Kazdy ma swoj dziennik raczej?

W ruchu spadkowym nie bylem wogole. Oznaczylem ten wykres tylko dla podkreslenia jak pieknie cena poruszala sie pomiedzy znaczacymi poziomami. Rozwazania zakonczylem na obecnym poziomie i obserwuje - widze tu szanse na zwrot ale to czas dopiero pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywnych reguł nie ma więc możesz robić co wolisz. To była tylko luźna propozycja z mojej strony ;).

Czas zawsze pokazuje tylko rozchodzi się o to by zgrać się z nim i rynkiem... Moje doświadczenia pokazują, że lepiej filtrować transakcje i wybierać te, które z największym prawdopodobieństwem zakończą się sukcesem. Jak mówi stare powiedzenie dot. rynków finansowych "lepiej stracić okazję niż pieniądze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywnych reguł nie ma więc możesz robić co wolisz. To była tylko luźna propozycja z mojej strony ;).

Czas zawsze pokazuje tylko rozchodzi się o to by zgrać się z nim i rynkiem... Moje doświadczenia pokazują, że lepiej filtrować transakcje i wybierać te, które z największym prawdopodobieństwem zakończą się sukcesem. Jak mówi stare powiedzenie dot. rynków finansowych "lepiej stracić okazję niż pieniądze".

oczywiscie masz racje. Zgoda w 100% - tu na kablu jeszcze nic nie otwieralem. Przedstawilem tylko moja wizje do obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dotarliśmy do oporu i wyczekujemy. TP osiągnięte, na razie nie widać fali korekcyjnej więc sam ustawiam zlecenie oczekujące na wybicie w górę. Do linii trendu mamy ok. 80.0 pips zapasu w dół więc ewentualnie takich spadków bym oczekiwał, o ile do nich w ogóle dojdzie.

Pierwsze TP dla longa na 1.5830.

post-3-0-57021400-1378797793_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...