Skocz do zawartości

XM Broker


icemario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wiecie coś na temat tego brokera? Czy ma ktoś tam otwarte konto? Szukam innego brokera ponieważ mam teraz TMS i wydaje mi się że koszty u tego brokera są porażające. Piszecie że na EURUSD jest 1-2 pips a ja na TMS mam 8pips? Oprócz tego każde otwarcie i zamknięcie pozycji to koszt ok.10$ (1 Lot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, icemario napisał(a):

Witam. Czy wiecie coś na temat tego brokera? Czy ma ktoś tam otwarte konto? Szukam innego brokera ponieważ mam teraz TMS i wydaje mi się że koszty u tego brokera są porażające. Piszecie że na EURUSD jest 1-2 pips a ja na TMS mam 8pips? Oprócz tego każde otwarcie i zamknięcie pozycji to koszt ok.10$ (1 Lot)

Cześć,

Przede wszystkim należy rozróżnić czym jest pips a czym punkt.

Pips to zazwyczaj 4-te miejsce po przecinku, czyli dla EURUSD to 0,0001. Natomiast punkt to 5-te miejsce, czyli 0,00001. To, o czym piszesz, czyli "wysokie" koszty w postaci 8 "pips" to de facto 8 punktów. Nie jest to dużo ale też nie najtaniej (dla EURUSD).

W tytule wpisałeś brokera XM - ten broker był popularny w Europie z 8-10 lat temu, obecnie jest zainteresowany rynkami azjatyckimi więc oferta dla Europy jest... średnia. Martunia dała już właściwie dwa przykłady brokerów, którzy mają praktycznie najatrakcyjniejsze oferty na rynku, a jeśli połączymy to z rabatem prowizji, który oferuje Forex Club, to opłacają się oni jeszcze bardziej.

Szczegóły:

https://forexclub.pl/co-zyskujesz/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Pomyliłem pips z pkt. 😉

Co nie zmienia faktu że TMS to porażka. Otwierając pozycję czuję się jakbym biegł z plecakiem pełnym kamieni. Na dzień dobry mam -40pln przy otwarciu gdzie jeszcze 8-14 pkt. spreadu do przeskoczenia. Może na długie inwestycje to nie przeszkadza ale mi pasuje DayTrading więc jest ciężko. 

Czy możecie mi powiedzieć żeby nie popełnić błędu jaką walutę wpłacić na ICM? Bo widzę że automatycznie tam jest Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluta nie ma tu większego znaczenia. Finalnie na tym nie zarobisz, ani nie stracisz, niezależnie czy będzie to dolar czy euro. Wpłaty możesz dokonać przelewem zagranicznym lub kartą.

Tyle, że aktualnie nie założysz już konta w IC Markets Global, gdzie obowiązuje nasz rabat. Mozesz to zrobić w IC Markets EU ale tam rabatu nie ma. Dlatego beśli zależy Ci na jak najniższych kosztach i chcesz dołączyć do Forex Club, tym samym obniżając prowizję o -21%, to wyborem jest IC Trading:

https://forexclub.pl/ic-trading/

To firma córka należąca do ICM z taką samą ofertą, spreadami i platformami ale z rabatem :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...