Skocz do zawartości

Trailing stop (stop kroczący) - o co tu chodzi?


Rostov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Właśnie zacząłem swoją przygodę z nauką tradingu. Na początek wybrałem konto demo na XTB. Wiem z opinii, że być może nie jest to najlepszy broker, ale myślę, że do nauki powinien wystarczyć.

Pomalutku ogarniam podstawy, ale przyznam, że nie bardzo mogę zrozumieć mechanizm działania trailing stop, czyli stop lossa kroczącego. Przede wszystkim nie bardzo rozumiem, dlaczego gdy otwieram pozycję i ustawiam SL, a następnie TS, to wraz ze zmianą TS zmienia mi się poprzednio ustawiona wartość SL… Podam przykład czysto teoretyczny. Pozycja długa, TP: 30 pipsów, SL: -60 pipsów. A gdy chcę ustawić TS na poziomie 15 pipsów, to SL automatycznie zmienia mi się na -38 pipsów. Dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

I widzisz... XTB to ogólnie niezły broker i ma swoje mocne strony ale... ten ich Trailing Stop to dramat i działa inaczej niż logika podpowiada :D 

Na "normalnej" platformie" (np. MT4/5) w sytuacji, którą opisałeś, czyli:

10 godzin temu, Rostov napisał(a):

Pozycja długa, TP: 30 pipsów, SL: -60 pipsów. A gdy chcę ustawić TS na poziomie 15 pipsów, to SL automatycznie zmienia mi się na -38 pipsów.

nie zadziałoby się nic w momencie ustawienia takiego TS. Dopiero, gdy pozycja będzie miała 15 pips profitu, to TS przestawi SL na 0, a następnie wraz z powiększającym się zyskiem, będzie przesuwać SL wyżej (ale nie cofać go), aż do momentu cofki o 15 pips od "szczytu" zysku. Dzięki temu możesz mieć inny SL oraz inny TS.

Wg mojej interpretacji TS w XTB działa jednocześnie jako SL i TS w jednym, czyli ustawiając TS = 15, od razu taki ustawia się SL (co zabiera nam pewne możliwości). Natomiast dlaczego u Ciebie to -38 pips, to zagadka. Być może min. wartość do ustawienia w danej chwili?

Czemu ktoś zdecydował się na inne rozwiązanie w XTB? Nie wiem ale uważam, że jest zdecydowanie gorsze i mniej logiczne. Co gorsza, nawet na własnej stronie nie do końca jasno precyzują jak działa:

https://www.xtb.com/pl/edukacja/stop-loss-take-profit-stop-loss-kroczacy

Na plus, że jest aktywny nawet jak wyłączymy platformę (w MT4/5 musi pozostać włączona) ale to koniec zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raposo, właśnie otrzymałem odpowiedź od supportu XTB na moje pytanie dot. TS:

Cytat

Dziękuję za wiadomość. TS jest tak naprawdę ruchomą wersją SL, w związku z tym należy wybrać czy ustawia Pan TS czy SL. Przy zaznaczeniu TS wybiera Pan następnie parametr, o który ma podążać za ceną. Więcej o zleceniu TS może Pan również przeczytać pod linkiem: https://www.xtb.com/pl/edukacja/stop-loss-take-profit-stop-loss-kroczacy

Czyli chyba TS w XTB jest w praktyce nie do końca skuteczny…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, raposo napisał(a):

W mojej ocenie rozwiązanie z MT4/5 jest lepsze. 

Gdybym tylko mógł sobie pozwolić na odpalonego non stop kompa, to na pewno.
Swoją drogą, czy MT4/5 można uruchomić np. na koncie shell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym jest konto Shell ale najczęściej traderzy radzą sobie z tym za pomocą VPS-a. Jeśli potrzebujesz VPS tylko do Trailing Stopa to można wziąć jakiś podstawowy z Polski za 20-30 zł / miesięcznie.

Czym jest VPS:

https://forexclub.pl/vps-a-trading-forex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...