Skocz do zawartości

Obowiązek informacji spółki giełdowej


hank45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy istnieje jedna strona internetowa na której spółki giełdowe podają informacje dostępne dla wszystkich w tym samym czasie. Mam na myśli spółki amerykańskie a dokładnie spółkę Ascena Retail. Interesuje mnie w niej chwila (godzina, w której została ogłoszona upadłość. Na chwile obecną mam jedynie date 23 lipca 2020. godzina rózni sie w zalezności od portali).

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie dotyczące tego tematu.

Otóż, znalazłem informacje,że spółki giełdowe podają wyniki finansowe przed bądź po sesji (GPW). A jak ma sie sprawa np.z ujawnieniem w akcjonariacie innej firmy,orzejeciem czy bankructwem?

Czy one również są podawane przed i po sesji? Tak przynajmniej jest w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce informacje dotyczące dzielenia się przez spółkę informacjami poufnymi jest regulowana przez następujące ustawy i rozporządzenia:

  • Rozporządzenie MAR
  • Ustawa o ofercie publicznej
  • Rozporządzenie o obowiązkach informacyjnych

Poza wyjątkowymi sytuacjami firma ma obowiązek niezwłocznie poinformować o zaistnieniu istotnej informacji mającej wpływ na działalność przedsiębiorstwa. Oczywiście są wyjątki takie jak:

  • niezwłoczne ujawnienie informacji mogłoby naruszyć prawnie uzasadnione interesy emitenta oraz 
  • opóźnienie podania do wiadomości informacji prawdopodobnie nie wprowadzi w błąd opinii publicznej 
  • emitent lub uczestnik rynku uprawnień do emisji jest w stanie zapewnić poufność takich informacji   

Jeśli interesują Ciebie bardziej szczegółowe informację odsyłam do poniższej prezentacji.

https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Prezentacja%20CEDUR%20Obowi%C4%85zki%20informacyjne%20emitent%C3%B3w%2008-11-2019.pdf 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...