Skocz do zawartości

step by step, czyli koniec z demem i książkami


forexlife
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

step by step, czyli krok po kroku. Był temat już podobny jak zacząć, jednak mi chodzi o coś znacznie innego. Chciałbym, by w nim praktycy dzielili się wiedzą z teoretykami. Co krok po kroku trzeba zrobić, by rozpocząć swoją przygodę. Gdzie się zarejestrować, jak i gdzie wpłacić środki pieniężne. Jak podejmować decyzje itd. Wielu z nas jest żądnymi wiedzy teoretykami - wy mentorzy pokażcie jak stawić te pierwsze - moim zdaniem najtrudniejsze kroki w świecie PRAWDZIWEGO FOREXU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również się dopisuję do mojego przedmówcy, być może część z nas już miała swe pierwsze kroki, być może zbyt pochopnie je postawiliśmy. Oczami doświadczonych graczy dostrzega się znacznie więcej kruczków itd. Chcielibyśmy byście Wy ( doświadczeni gracze) sięgnęli w pamięci do czasów, w których stawialiście pierwsze step by step ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też bardzo dobre będą książki. Mamy dokładne opisy jak najlepsi maklarzy inwestowali i jak dorobili się grubych milionów a niekiedy nawet miliardów. Przecież każdy z nas jest inny i nie ma uniwersalnego przewodnika (oczywiście jak zacząć w kwesti wpłacania pieniędzy czy takie tam, to jest bardzo uniwersalne, lecz jest to w opisie platformy). Inaczej będzie inwestował choleryk a inaczej ekstrawertyk, a inaczej osoba o innym charkterze. Jedni będą starali się grać na duży zysk (=duze ryzyko), inni będą bardzo ostrożni. Także ważna jest suma jaką dysponujemy i dźwignia bo np. jak mam 10000$ to mogę się juz pokusić o grę średnioterminową ale jak mam 100$ to rzczej nie.

Jeśli wykorzystuje dźwignię 500:1 to nawet dysponując tym samym kapitałem co ten który wykorzystuje lewar 50:1 nie mogę sobie na tyle pozwolić co ten 2.

Ja osobiscie wykorzystuję RSI, Stochastic Oscilator oraz Bollinger Bands. Kiedy np. na wykresie dniowym RSI przebija mi od dołu linię 30 i mam też potwierdzenie od oscylatora żeby kupować (wszystko ważne jeśli w tym czasie wskaźniki te nie pokazują na inną drogę zmiany trendu np. na okresie 4H bądź innych ważnych) to dzięki Bollinger Bands mogę przewidzieć czy ruch będzie duży czy nie i wtedy na 1 munutowych okresach to są dosłownie żniwa (dysponujac 100$ i grajac 0.10 lota w kilka minut możemy zarobić nawet drugie 100$ na dźwigni 500:1). W dalszej części trendu te wsakźniki są też pomocne ale dużo mniej wiarygodne gdyż przy zmianie trendu szybko dochodzi do osiągnięcia przez nie maksimów. Jeśli wtedy potraktujemy je jako wskaźniki 1 rzędne to zamkniemy pozycje przynoszącą zyski a to jest wbrew złotej zasadzie "maksymalizuj zyski, ograniczaj straty". Później albo likwidujesz pozycję i cieszysz się zyskiem, albo jeśli uznasz, że to nie jest tylko korekta trendu dłuższego możesz zaryzykować dalszą obecność na rynku. Superważną sprawą jest abyśmy decydujac o wejściu na rynek kierowali sie od okresów dłuższych do krótszych. Jeśli zobaczymy na wykresie 1 minutowym niezłą okazję i zdecydowali się zaryzykować a okres 4H wskazuje właśnie niezłą okazję tyle, że w 2 stronę to straty będą tragiczne. Dlatego właśnie inwestujac nie możemy zapominac o stop loss.

W internecie znajdziemy wiele systemów gry na rónych okresach i dla różnych portfeli, powinniśmy posprawdzać te które nam odpowiadaja na demie i ewentualnie dobrać te nam wygodne, i najważniejsze przynoszace zyski. Możemy też tworzyc na ich podstawie własne. Radzę poczytać o psychologii rynków, to może nam pomóc opanować cześciowo pierwszy stres i pierwsze pokusy które mogą nam przysporzyć tylko straty.

Nie istnieje coś takiego jak system idealny ale ważne aby straty były mniejsze od zysków. Spory dystans musimy też mieć do wszechwiedzących analityków fundamentalnych. Może się wydawać, słuchając ich wypowiedzi, że są wszechwiedzący ale gdyby tak było to już dawno by miliarderami pozostawali, a przecież nimi nie są. W ostatecznoci to rynek zdecyduje cz się nadajemy cz też nie. Tu jest zawsze bardzo trudno ale nagroda proporcjonalna. Uważa sie, że nawet zawodowy makler aby nabrać doswiadczenia potrzebuje około 7 lat, wiec nie ma co sie przejmowac początkowymi stratami (szczególnie jeśli są na demie). Nawet najlepsi inwestorzy popełniają błędy początkujących.

Powodzenia na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

step by step, czyli krok po kroku. Był temat już podobny jak zacząć, jednak mi chodzi o coś znacznie innego. Chciałbym, by w nim praktycy dzielili się wiedzą z teoretykami. Co krok po kroku trzeba zrobić, by rozpocząć swoją przygodę. Gdzie się zarejestrować, jak i gdzie wpłacić środki pieniężne. Jak podejmować decyzje itd. Wielu z nas jest żądnymi wiedzy teoretykami - wy mentorzy pokażcie jak stawić te pierwsze - moim zdaniem najtrudniejsze kroki w świecie PRAWDZIWEGO FOREXU.

Jeśli chodzi o wpłaty środków to tu na Forex club nie trzeba daleko szukać są brokerzy i co najważniejsze ECN,przy otwieraniu rachunku administratorzy forex club pomagają sam będę korzystał niedługo.Na początek zacznij od mini czy mikro lotów ale to już nie demo i jest inne podejście do pieniądza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to od razu rzuciłem się inwestować i to w realu, nie na demie, ale za to niewielkie pieniądze. Przeszedłem do praktyki bez teorii, bo w tamtym czasie kiedy zaczynałem ciężko było coś znaleźć po polsku z teorii. Nie żałuję.

No to prosimy podziel się swoimi doświadczeniami z nami jak zacząłeś bez żadnej wiedzy teoretycznej. Skoro nie żałujesz to musiałeś odnieść jakiś sukces, nawet mały. To na początek i tak można nazwać dużym sukcesem. Można bez problemu stracić przecież pieniądze a nie wieże, że się nie potknąłeś w czasie nauki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja zacząłem na demie na "plus 500" dwa tygodnie temu. operuje środkami 2000zł żeby za symulować grę na prawdziwe pieniądze jak bym miał wpłacać swoje. jak na razie zarobiłem 900zł. obstawiając usd\pln, eur\pln, coca-cola(tylko na niej tracę 15zł ale myślę że w końcu zarobie), ropa, gaz i złoto. Nie wiem czy umiem grać czy to jest szczęście. według mnie złoto za szybko rosło wiec obstawiłem że spadnie i zarobiłem kilkadziesiąt złotych, teraz kupiłem i rośnie ładnie. ropa i gaz też wzrośnie według mnie bo zima idzie. a kokakola spadnie z tego samego powodu. waluta jak na razie będzie spadać a na święta wzrośnie. Czy to jest czegoś warte ? czy mam się zacząć uczyć zanim wejdę na rynek z pieniędzmi, nawet jeżeli przez miesiąc na demo będę miał zyski? (robię inwestycje długoterminowe i gram nie hazardowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przede wszystkim uważaj na tego brokera:

Słyszałem już o niejednych problemach z nimi. Póki to demo to nie ma większej różnicy ale z własnymi środkami warto być ostrożnym.

Odnośnie Twojego podejścia. Widzę, że piszesz bardzo chaotycznie o tym co robisz. Prawdopodobnie nie używasz Stop Lossu i nie masz jasnych, sprecyzowanych reguł zawierania transakcji i ich zamykania. Najpierw opracuj swoją strategię. Trochę o tym możesz poczytać tutaj:

http://forexclub.pl/artykuly/edukacja/porady/czym-jest-strategia/

Co do zarabiania na koncie rzeczywistym... To życie zweryfikuje. Na prawdziwych pieniądzach są prawdziwe emocje, które zawsze utrudniają inwestycje. Ale bez obaw, wszystkiego można się nauczyć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...