Skocz do zawartości

A multi-asset Brokerage Powerhouse TRADE.COM


Judymw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuję. Wszystko jest w PLN a wynik; Realized total P/L też w PLN.

Pytam bo nigdy tego nie rozliczałem a z info od Urzędu Skarbowego dowiedziałe się, że każda zamknięta pozycja powinna być przeliczona po kursie NBP dnia poprzedniego. Nie mogę uzyskać informacji od Brokera czy tak jest to obliczone. Posiadam ogólny wynik i listę wszyskich tranzakcji;

Balance; i tu wartość w P/L

Balance Details

Position     IDOrder/Transfer       IDEntry time             Exit/Transfer Time          Direction   Quantity Symbo     lEntry price    Exit price     NET P/L

169983422: 5763578819020 31/12/2021 19:45:19           31/12/2021  20:12:39            Sell          1.00        TECH100  16,375.20        16,m73.05   8.50

Zysk 8.50 ale po jakim kursie to już nie wiem?

Za bardzo też nie wiem co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda transakcja musi być przeliczona po kursie NBP ale w sytuacji, gdy była zrealizowana w innej walucie niż PLN. Jeśli konto prowadzisz w złotówkach to brokerzy rozliczają na bieżąco wszystkie transakcje po średnim kursie rynkowym i księgują od razu w PLN. Wtedy nie ma takiej konieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Judymw napisał:

To bardzo dobrze. Chciałem skorzystać z waszego rozliczenia podatku ale nie ma takiego Brokera. 

 

Broker Trade.com ma bodajże jakąś własną, autorską platformę, która nie jest niestety zbyt popularna - stąd jej brak w naszej aplikacji. Ale kto wie, może kiedyś... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twoich priorytetów, jak i na czym inwestujesz, czego oczekujesz...

Kryteria, które najczęściej są najbardziej istotne dla traderów, zestawiliśmy tutaj:

https://forexclub.pl/brokerzy-forex-zestawienie/

Można sobie szybko porównać z tym co oferuje Trade.com i zobaczyć jak wypada na tle reszty.

Ale wymagania bywają bardzo zróżnicowane więc zrobiliśmy także kilka bardziej tematycznych porównań - dla kogoś ważniejsze mogą być np. niskie prowizje na DAX, niż konkretna platforma itd. :) 

Cała lista dostępna tutaj:

https://forexclub.pl/brokerzy/zestawienie-brokerow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...