Skocz do zawartości

Co myślicie o tej książce!?


makserwus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jednym słowem, średnia. Moim zdaniem na rynku są dużo bardziej wartościowe pozycje by rozpocząć swą przygodę z forexem. Nawet " Forex, dla bystrzaków" wydawnictwa bodajrze Helionu. Ogółem warto czytać opinie ludzi na dany temat, bowiem często to oni są najbardziej wiarygodnym źródłem. Nie słuchajcie, przy wyborze "specjalistów". Każdy z nich bowiem promuje swoją knigę, bądź publikację swojego kolegi. Do absolutnego minimum wystarczą darmowe e-booki plus czytanie for, takich jak choćby to tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadła mi w ręce książka "Forex dla bystrzaków" - szczerze powiem, że mile zaskoczyła, choć pobieżnie przejrzałem. Dla osób, które po raz pierwszy stykają się z rynkiem walutowym będzie w porządku. Wszystko wyjaśnione po kolei i co ważne, bardzo baaaardzo przystępnym językiem więc nawet osoby nie mające nic wspólnego z naukami ekonomicznymi poradzą sobie z jej przeczytaniem.

Odnośnie książek Surdla... Stroniłbym od nich ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja, Forex dla bystrzaków kupiłem w jednym z warszawskich empików. Nie wiem ile dokładnie za nią dałem, ale będzie to coś koło 40 zł ( na pewno mniej), jeśli chodzi o język wspomniany, przez kogoś tam na górze, to powiem tak: on jest nie tyle przyjazny dla laika, lecz także wciągający, co jest rzadkością dla tego typu książek. Dzięki niej można zapoznać się z takim niezbędnym minimum. O Surdlu, nie wypowiadam się ponieważ uważam, że książki jego autorstwa nie są czymś, co ułatwi nam podbój rynku. Możesz sobie na nią pozwolić, kup ale nie dam Ci gwarancji, czy ją doczytasz do końca ;-) język nie jest przystępny zwłaszcza dla tych, którzy się dopiero zabierają i nie chcą się zrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmiało zaryzykuję stwierdzenie, że to najlepsza polska publikacja "Forex dla bystrzaków". Ogólnie te " dla bystrzaków " są bardzo dobrze napisane. Ja oprócz forexa mam jeszcze biznesplan dla bystrzaków. Jeśli ktoś chciałby przeczytać o nich to na stronie helionu możecie się wgłębić. Polecam całą serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja pierwszą wiedzę o rynku zdobyłem z takich pozycji:

Forex - Analiza Techniczna

Forex - podstawy analizy technicznej

Forex - podstawy giełdy walutowej forex

Forex - Podstawy giełdy Walutowej

może nie jest to jakaś super literatura ale powoli i w miarę logiczny sposób wprowadza w forex. Jednak do prawdziwej gry polecam książki dla bystrzaków. Dużo więcej wiedzy a też nieźle napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Książki dobre jako wstęp wstępu przygody z FX. Potem pora na poważna literaturę... Van Tharp, Nisson, Murphy, Elder - to raczej podstawy. Później każdy obierze własny kierunek w stronę, która go zainteresowała. Czy to fale Elliota, Fibonacci, Price Action lub zacznie sam szukać sposobu na rynek. Nie ma jedynej słusznej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...