Skocz do zawartości

Programiści MT4 MQL4


bela88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję programistę do pisania wskaźników MT4/MT5. Najlepiej polskojęzyczną osobę ale jak nie ma to może być po angielsku. Na pewno nie takiego co daje ceny z kosmosu i pisze te wskaźniki z dobrym kodem. Możecie coś polecić? Druga sprawa to czy istnieje jakiś sposób aby MT4 działało szybciej niż to co oferuje broker w standardziej jak np wrzuci się dużo wykresów, wskaźników? Wiem, że trzeba laptop wymienić i takie tam ale mój najgorszy nie jest i to bardziej chodzi raczej o serwer lub może coś z parametrami programu MT4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli chodzi o programistów to ze szczerego serca mogę polecić dwóch:

Korzystałem z usług obu wiele razy i nigdy nie zawiedli. Weterani programowania stricte pod FX.

 

Odnośnie przyspieszenia platformy... Niestety MT4 to stara konstrukcja więc wiele też zrobić się nie da. Oczywiście, zmiana sprzętu z dużym zapasem CPU i RAM + dysk SSD napewno pomogą do pewnego poziomu. Można też ograniczyć w ustawieniach wykresu liczbę słupków oraz usunąć dane historyczne wykresów (wtedy MT4 pobierze tylko tyle, ile musi). Na serwer nie masz wpływu, bo stoi on po stronie brokera. Jedynie możesz przyspieszyć komunikację między Twoją platformą a serwerem brokera korzystając z VPS ale to ma bardziej znaczenie w momencie, gdy korzystasz z agresywnych EA lub faktycznie masz dramatyczny ping do serwera brokera.

Najlepszym wyjściem wg mnie jest podzielenie wykresów na profile po max. kilka sztuk aktywnych na raz. Ograniczenie wskaźników do minimum (jeśli jakiś jest mega zasobożerny to i tak nic to nie pomoże) to też opcja.

Ogólnie wiele zależy od tego czego używasz, do czego Ci to (z czego możesz zrezygnować, a co faktycznie jest niezbędne) i eksperymentów... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.10.2021 o 17:19, raposo napisał:

Cześć,

Jeśli chodzi o programistów to ze szczerego serca mogę polecić dwóch:

Korzystałem z usług obu wiele razy i nigdy nie zawiedli. Weterani programowania stricte pod FX.

 

Odnośnie przyspieszenia platformy... Niestety MT4 to stara konstrukcja więc wiele też zrobić się nie da. Oczywiście, zmiana sprzętu z dużym zapasem CPU i RAM + dysk SSD napewno pomogą do pewnego poziomu. Można też ograniczyć w ustawieniach wykresu liczbę słupków oraz usunąć dane historyczne wykresów (wtedy MT4 pobierze tylko tyle, ile musi). Na serwer nie masz wpływu, bo stoi on po stronie brokera. Jedynie możesz przyspieszyć komunikację między Twoją platformą a serwerem brokera korzystając z VPS ale to ma bardziej znaczenie w momencie, gdy korzystasz z agresywnych EA lub faktycznie masz dramatyczny ping do serwera brokera.

Najlepszym wyjściem wg mnie jest podzielenie wykresów na profile po max. kilka sztuk aktywnych na raz. Ograniczenie wskaźników do minimum (jeśli jakiś jest mega zasobożerny to i tak nic to nie pomoże) to też opcja.

Ogólnie wiele zależy od tego czego używasz, do czego Ci to (z czego możesz zrezygnować, a co faktycznie jest niezbędne) i eksperymentów... ;) 

trochę spóźnione ale dzięki za namiary do programistów i odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bela88 napisał:

trochę spóźnione ale dzięki za namiary do programistów i odpowiedź:)

FX CRAFT strona istnieje i napiszę wiadomość do nich. Zobaczymy czy odpiszą. Forex Service chyba umarło. Nic nie działa, nie ma strony internetowej, nie ma kontaktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bela88 napisał:

FX CRAFT strona istnieje i napiszę wiadomość do nich. Zobaczymy czy odpiszą. Forex Service chyba umarło. Nic nie działa, nie ma strony internetowej, nie ma kontaktu...

jak ktoś ma kontakt do Forex Service to podajcie. FX Craft chyba dość wysokie ceny ma z tego co widziałem na ich stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Andrzej z Forex-Service nadal działa ale fakt, że kontakt z nim jest utrudniony. Spróbuj na tego maila -> 

  • andrzej.pierz <małpa> gmail.com
  • zlecenia <małpa> forex-service.pl

Co do FxCraft. Cóż, jakość kosztuje, a rynek programistów wykazuje znaczne niedobory, stąd i taki efekt... Tanio to było 15 lat temu ;) Ew. możesz poszukać kogoś, kto dopiero się uczy i wtedy ceny napewno będą bardziej przystępne ale to zadziała tylko w połączeniu z niezbyt rozbudowanym projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Mogę pochylić się nad tymi wskaźnikami o ile temat jest jeszcze aktualny. 

Poza tym ostatnio wystartowałem z kursem MQL4 na youtube. Zapraszam na kanał "Oczami inżyniera". Narazie jest jeden film pokazowy, ale już za niedługo będą następne materiały już bardziej szczegółowe. Zachęcam do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...