Skocz do zawartości

Jaki Broker?


WujaszekPipsów
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Aktualnie gram od roku na giełdzie krypto walut z fajnym rezultatem natomiast chciałbym spróbować swoich sił dodatkowo na rynku forex związku z tym mam kilka pytań. 

1. Jakiego polecacie Brokera? Zanim zaglądnąłem u was to dużo czytałem na temat brokera IC Market. Bardzo fajnie wygląda jego oferta, natomiast martwi mnie fakt, że wszędzie jest napisane, że nie posiada zabezpieczenia przed ujemnym saldem. Co jest ciekawe, pisałem do ich support i zapewniali mnie, że mają jak najbardziej i nie może dojść do sytuacji, że przekroczę 0.00 na koncie. Co wy o tym sądzicie? 

Ich wiadomość - "IC Markets (EU) Ltd provides to its retail clients Negative Balance Protection. As you are trading leveraged CFD products, while you can invest more than the balance you have in the account, the losses are magnified too. If you trade on leverage, then the face value of your trading position is more than the amount you have in your trading account. Therefore, if the market moves against your trade significantly, it could make theoretically your account balance negative. With Negative Balance Protection your account will never be below of your available balance. You cannot lose more than your available balance."

2. Jaką polecacie platformę M4, m5, czy cTrader? 

3. Korzystam z TradingView od samego początku, natomiast widzę, że nie posiadają "IC Market" więc jaka jest możliwość, żeby mięć na TradingView rzeczywisty obraz danej pary, żeby robić analize? Zajmuję się tylko skalpowaniem i martwię się, że może być to problematyczne z tego powodu...

Będę wam bardzo wdzięczny za pomoc!

Edytowane przez WujaszekPipsów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

1) Widzisz, bo pisałeś z IC Markets EU :) I już tłumaczę o co chodzi. Instytucja unijna odpowiedzialna za nadzór nad europejskim rynkiem finansowym w 2017 roku nałożyła obowiązek na brokerów Forex, aby ci zagwarantowali ochronę przed ujemnym saldem dla klientów detalicznych (czyli szarych inwestorów). To znaczy, że jeśli coś na rynku się wydarzy i Twój poziom depozytu na skutek tego zejdzie poniżej 0, to broker nie może wymagać spłaty zadłużenia, a balans konta musi zostać wyrównany do 0. Oprócz ochrony przed debetem nałożono także wiele ograniczeń jak np. niska dźwignia finansowa, brak swobody reklamowej itd. itp. I u każdego europejskiego brokera tak musi po prostu być.

Natomiast IC Markets to broker wywodzący się z Australii, który posiada tamtejsza licencję, jak i dodatkowe: na Seszelach i na Cyprze. IC Markets EU posiada nadzór cypryjski - i tam zapewnia gwarancję ochrony przed ujemnym saldem i musi spełniać pozostałe warunki UE. Natomiast 99% osób i tak wybiera IC Markets Global, które jest regulowane na Seszelach, nie podlega pod regulacje UE, jest w stanie zapewnić dostęp do wyższej dźwigni finansowej ale i nie oferuje oficjalnie ochrony przed debetem. W praktyce jednak nie znam przypadku, aby wymagali od kogokolwiek uregulowania debetu. Wręcz przeciwnie, widziałem korespondencję, gdzie mówili, że nie ma sprawy i nie trzeba go spłacać. I tak szczerze powiedziawszy, to dobra decyzja, bo PR-owo napewno wygląda lepiej, a wyegzekwowanie od europejskiego obywatela spłaty zadłużenia w postaci kilkuset dolarów przez seszelską firmę brzmi jak mission impossible więc pewnie nawet nieopłacalne jest podejmowanie się tego :D 

I uprzedzając być może kolejne pytanie. Nasz rabat prowizji -21% obowiązuje tylko w IC Markets Global.

A teraz wracając do pytania "którego brokera wybrać". Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i preferencji. Oferty są zróżnicowane więc jest to kluczowe przy wyborze.

2) Polecam przetestować każdą z nich. Różne funkcje, możliwości, design. Jak z samochodem, jednemu będzie się jechać audi, drugiemu bmw. 

Z pomocą przyjść mogą artykuły.

cTrader: https://forexclub.pl/ctrader-3-opinie-recenzja/

MT4 vs MT5 - porównanie: https://forexclub.pl/metatrader-4-5-porownanie/

3) Szczerze powiedziawszy nie widzę w tym sensu. Jeśli wybierasz brokera bez TradingView to polecam analizować wykres właśnie u niego na platformie. Dlaczego? O ile przy handlu długoterminowym można by zrobić tak, że analizy dokonujesz na platformie TV, a potem spokojnie zawierasz transakcje na platformie brokera, o tyle przy scalpingu zwyczajnie szkoda będzie na to czasu. Dodatkowo, na niskich interwałach kwotowania mogą nieco się różnić między platformami - różne spready, dostawcy płynności, szybkość działania serwerów... To wszystko może mieć wpływ na to, co widzisz na wykresie. Korzystałeś z TV, to otwórz się na nowe, poświęć tydzień na przetestowanie MT4/5 i cTradera, zobacz czy Ci odpowiadają, a decyzja sama się podejmie ;) 

Jakbyś jeszcze miał jakieś wątpliwości, to śmiało pisz.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za tak obszerną wiadomość, nawet nie spodziewałem się, że komukolwiek będzie chciało się odpowiadać za pewne na tysiączną taką wiadomość :)

Bardzo lubię korzystać z tradingview i nie ukrywam, że nie chciałbym rozstawać się z nim. A z listy wszystkich brokerów, którzy są podłączeni do TradingView polecasz któregoś kto posiada dzwignie 1:500 i takie niskie opłaty jak IcMarkets? 

Lista brokerów na TradingView: 

TradeStation;

OANDA;

FOREXcom;

FXCM;

Alpaca;

Gemini;

AMP;

CQG FCMs: please find the full list here;

iBroker;

Saxo;

Tradovate;

HitBTC;

WH Selfinvest;

Alor;

IronBeam;

Tiger Brokers;

Capitalcom;

Currencycom;

Chaka;

Tickmill;

Global Prime;

Timex;

Bingbon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dość specyficzny zbiór brokerów... :D Część jest mi kompletnie nieznana (a to nie wróży niczego dobrego) jak np. Tiger czy IronBeam, część jest amerykańska (nie przyjmują klientów spoza US), a część by się nadawała ale... nie uraczysz tam dźwigni większej niż 1:30. 

Reasumując, musisz postawić na jakiś kompromis. Albo wyższy lewar i inna platforma, albo niższy lewar i platforma TV. Z tej listy pod kątem FX zdecydowanie najlepiej prezentuje się Tickmill - bardzo niskie koszty transakcyjne, przystępna oferta. Ale lewar 1:30 to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie handlowałem na koncie realnym w Capital.com więc moja ocena może być subiektywna ale Tickmilla znam i wiem, że to solidna firma, która jednocześnie posiada jedne z najniższych kosztów transakcyjnych na rynku (na EUR/USD ok. 40% tańsi od Capital.com). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo CI dziękuję, w takim razie ostatnie pytanie. Nie rozumiem jednej reczy. Tickmill ma różne rodzaje konta Pro, Classic oraz VIP, które wg Ciebie jest najlepsze jeśli chce tylko scalping? Drugiej rzeczy, której nie rozumiem, to mają osobno Futures. Wydawało mi się, że futures to jest standardowa opcja. Zależy mi właśnie na sclapingu, czyli otwieraniu pozycji market na dużym lewarze i zamykaniu po chwili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro, Classic i VIP to praktycznie te same konta, czyli oferują dostęp do tych samych platform i instrumentów. Różnica między Pro a Classic polega jednak na sposobie naliczania opłat.

  • Na koncie Classic funkcjonuje sam spread, czyli prowizja brokera jest w niego wkalkulowana.
  • Na koncie Pro mamy natomiast spread rynkowy i do tego doliczaną prowizję w zależności od wartości zlecenia.

W praktyce 98% kont to konta PRO, ponieważ spread rynkowy + prowizja ostatecznie wychodzą korzystniej. Nasz rabat prowizji też obowiązuje jedynie na kontach PRO, co dodatkowo powiększa różnicę w kosztach.

Konto VIP to konto Pro ale z obniżoną prowizją. Dostępne dla każdego z depozytem powyżej 50 tys. PLN.

 

Odnośnie futures. To osobna część oferty Tickmilla, czyli dostęp do rynku regulowanego kontraktów terminowych i opcji (na rynku Forex masz CFD i transakcje spot). Główne różnice? Wyższy depozyt minimalny, niższy lewar, płatna platforma i dużo większe skomplikowanie produktów. Nie mówię, że nie warto ale to zdecydowanie coś dla osób, które swoje na rynku już przesiedziały... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem, nie mając konto futures, grając na normalnym koncie żadnej dzwigni mieć nie będe? Po prostu gram tylko i wyłącznie na binance futures i nie wiem jakie są różnie na normalniej giełdzie 

Edytowane przez WujaszekPipsów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz. Forex słynie właśnie z dźwigni ;) 

Na kontraktach CFD dźwignia wynosi do 1:30 (zgodnie z polityką UE, o czym pisałem wcześniej).

Różnic między CFD a futures znanymi Ci z Binance praktycznie nie dostrzeżesz. No poza mniejszym lewarem, bo na Binance można sobie obecnie jeszcze pozwolić... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa rozumiem, w takim razie spoko, mi po prostu zależało na tym, żeby mieć dostęp do podobnego instrumetu jak "futures Binance". Dobra, bo już nie chce Ci męczyć głowy więc definitywnie ostatnie pytanie na ten moment :) Na Binance od roku średnio co miesiąc zarabiam 1000-1500 zł. Traktuje to jako dodatkowy zarobek i fajne zajęcie. Stąd moje pytanie, czy na Forex rzeczywiście da się zarobić? Mówię tutaj o robieniu oczywiście analizy średnie kroczące, sl, tp, RSI, MACD, Dywergencje etc. Nie mówię tutaj o dużych kwotach, raczej mówię o kwotach rzędu 1000-2000 zł maks na miesiąc, gdzie chciałbym grać depozytem 5k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden sposób, aby się przekonać... ;) 

To trochę jak ze sztuką. Dwie osoby mogą mieć te same farby, pędzle i płótno ale to jednak człowiek maluje... ;) To samo z dokonywaniem analiz, oceną sytuacji, podejmowaniem ryzyka, prowadzeniem pozycji itd. itp. Każdy rynek ma swoją specyfikę więc napewno potrzeba czasu, aby poznać FX. Ile? Jak wyżej, bardzo indywidualna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...