Skocz do zawartości

Praca za granicą a podatek od forexu w Polsce?


lukaswip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbliża się koniec roku i czas na rozliczenie podztku z forexu a z racji ze jest to mój pierwszy rok tej przygody mam mały problem, otóż mieszkam i pracuje w Anglii więc podatki płacę tam, lecz gram na forexie w polsce i stąd moje pytanie czy muszę się rozliczać z polskim fiskusem mieszkając tam? Niestety rok zamknąłem na minusie (dopiero sie ucze) a z tego co wiem to ze strat też trzeba sie rozliczać. Gdzieś przeczytałem że płacimy podatki w tym państwie gdzie mieszkamy czyli do angielskiego rozliczenia mam dodać zyski/straty z polskiej giełdy/forexu czy tu w Polsce mam złożyć PIT-8C i PIT-38 ale czy mam do niego dodać moje zarobki z Anglii. Bardzo prosze o pomoc bo nie mam pojęcia co robić

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rozliczasz się w kraju w którym masz rezydencję podatkową wg przepisów, które w nim obowiązują. Sam już musisz wiedzieć gdzie tę rezydencję masz i pod który US podlegasz.

To prawda, że straty też trzeba ale również warto rozliczyć, bo w następnych dwóch latach można sobie odciągnąć to od podatku, o ile zakończysz je z zyskiem.

Podatek od zysków kapitałowych rozlicza się poprzez PIT-38. PIT-8C jest wysyłany przez polskie DM, zagraniczni brokerzy nie mają takiego obowiązu więc tego nie wysyłają i w takiej sytuacji wcale go nie będzie.

Po więcej szczegółów nt. rozliczenia zapraszam do naszych artykułów:

http://forexclub.pl/edukacja/podatki/

Lektura obszerna ale wyjaśnia co, gdzie, jak, dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...